news-background
news-background

نقدهای فصل دوم House Of The Dragon: داستان بزرگ‌تر و خونین‌تر ناسازگاری خرد و قدرت

فصل دوم «خاندان اژدها» (House of the Dragon) به زودی از اچ‌بی‌او پخش می‌شود و اولین نقدهای سریال ساعاتی پیش اجازه انتشار پیدا کردند. برای این فصل تا این لحظه امتیاز ۹۲ درصد «راتن تومیتوز» بر اساس ۲۲ نقد ثبت شده تا تأیید شود که دست کم از نگاه منتقدین، فصل دوم به خوبی فصل اول خواهد بود که نزدیک به دو سال از پخش آن می‌گذرد.

رویدادهای فصل اول پیش‌درآمد «بازی تاج‌وتخت» (Game of Thrones) به یک جنگ داخلی موسوم به «رقص اژدهایان» منتهی می‌شود و به گفته منتقدینی که سه اپیزود اول را دیده‌اند، دسیسه‌چینی‌های شخصیت‌ها پشت درهای بسته و در کنار شومینه بهترین بخش‌های سریال است اما نبردهای «بزرگ‌تر و بدتری» به وقوع خواهد پیوست.

منتقد «رپ» می‌نویسد: ««خاندان اژدها» این بار حتی بیشتر اوج می‌گیرد... یک اثر تلویزیونی جذاب و هنرمندانه است.» این منتقد در بخش دیگری نوشته است: «دنیای «خاندان اژدها» با کوچک‌تر شدن، بزرگ‌تر و زنده‌تر به نظر می‌رسد، به‌ویژه وقتی بودجه تولید آن به شکل قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده باشد.»

منتقد «نیویورک پست» می‌نویسد: «فصل دوم بزرگ‌تر و خونین‌تر است. اژدها، نبرد، قتل، توطئه، انتقام، برهنگی کامل و سکس بیشتری دارد.» او در بخش دیگری اضافه می‌کند: «[مت] اسمیت نمایش خوبی ارائه می‌دهد، اما سریال نمی‌داند با شخصیت دیمن چه کند... کنار گذاشتن او از سریال اسمیت را به هدر دادن است.»

منتقد «کلایدر» می‌نویسد: ««خاندان اژدها» نه تنها از فصل اول فراتر می‌رود، بلکه بر اساس چهار اپیزودی که برای نقد ارائه شده، حتی ظرفیت تبدیل شدن به سریال پرچمدار محبوب‌تری را دارد.» این منتقد اضافه می‌کند: «کمی مبتذل به نظر می‌رسد که بگویید بهترین جنبه سریال اژدهایان آن است، اما از طرفی انکار این ویژگی دشوار است.»

منتقد «ایونینگ استاندارد لندن» می‌نویسد: «در حالی که فصل اول در سال‌های مختلف جهش کرد، فصل دوم دست کم در اپیزودهای اول، روی اکشن متمرکز می‌شود، و باروت تنش را پیش از انفجار اجتناب‌ناپذیر افزایش می‌دهد.»

منتقد «دیلی بیست» نوشته است: «بهترین صحنه‌های نبرد با اژدهای چندگانه تا امروز را دارد: کشمکشی شگرف که نتیجه‌اش یک مرگ است و بار دیگر سرنوشت هفت قلمرو را بازنویسی و دگرگون می‌کند.»

منتقد «آپراکس» می‌نویسد: «نویسندگان «خاندان اژدها» درک می‌کنند که اگرچه اژدها جذاب و دیدنی است، اما بهتر است تهدیدی نادیدنی باشند. بهترین هیجانات با دسیسه‌های درون کاخ و مرز ناچیز میان مسائل شخصی و سیاسی خلق می‌شوند.»

منتقد «اسلنت» می‌نویسد: «اپیزود «پسر در برابر پسر» (A Son for a Son) با وحشتناک‌ترین عمل تاریخ سریال تا امروز تمام می‌شود، و سازندگان از نشان ندادن آن در مقابل دوربین خودداری می‌کنند، و اجازه می‌دهند بیننده با صدا و انعکاس آن عمل در چشمان وحشت‌زده شود.»

منتقد «اینورس» می‌نویسد: «ملودرام دقیق بالأخره جای خود را به یک جنگ داخلی شرورانه می‌دهد - و اگرچه هنوز در شروع نبردهای خونینی که هواداران انتظارش را می‌کشند کند است، اما نمایش بازیگران و تنش میخکوب‌کننده سبب می‌شود این فصل بسیار آتشین‌تر از فصل قبلی باشد.»

منتقد «امپایر» می‌نویسد: «مهمتر از هر چیز، «خاندان اژدها» یک درام انسانی اسیدی و برآشوبنده است؛ یک بررسی خوش‌ساخت و بهنگام درباره اینکه قدرت و خرد اغلب چقدر غیرقابل‌جمع‌ به یکدیگرند.»

فصل دوم «خاندان اژدها» ۱۶ ژوئن پخش خواهد شد.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید