news-background
news-background

تسا تامپسون بازیگر دو‌جنس‌گرای والکری در Thor: Love and Thunder: مخاطب می‌خواهد شخصیت‌ها به وضوح LGBTQIA+ باشند

تامپسون از بازی در نقش شخصیت دوجنس‌گرای «والکری» در «ثور: عشق و تندر» گفت.

مارول در فیلم «ثور: عشق و تندر» (Thor: Love and Thunder) به گرایش جنسی شخصیت «والکری» با بازی «تسا تامپسون» خواهد پرداخت. تامپسون در مصاحبه جدیدی با «یاهو» می‌گوید این فیلم به شکل ظریفی به این موضوع ارجاع می‌دهد.

تامپسون می‌گوید: «در موردش خیلی حرف زدیم، بحث مهمی بود. چون به نظر من مخاطبین به درستی می‌خواهند شخصیت‌ها در این فضاها به وضوح دگرباش و عضوی از جامعه LGBTQIA+ باشند. و من فکر می‌کنم نمایندگی کردن آن‌ها بسیار مهم است.»

تامپسون ادامه می‌دهد: «در ضمن به نظر من گرایش جنسی و اینکه چه کسی را دوست داریم ما را به عنوان انسان تعریف نمی‌کند. بنابراین گاهی محدود کردن روایت به آن در واقعی تقلیل دادن انسانیت شخصیت است. چرا که به آن‌ها اجازه نمی‌دهید چیز دیگری باشند.»

تامپسون که در زندگی واقعی نیز دوجنس‌گراست، می‌گوید با «تایکا وایتیتی» نویسنده و کارگردان فیلم بحث‌هایی طولانی داشته است: «راستش وقتی در چنین فیلمی فضای کافی برای خط داستانی ندارید، به یک خط داستانی می‌رسید. بنابرین بحث‌های زیادی وجود داشت در مورد اینکه با والکری چگونه رفتار کنیم. و در مورد راهی که رفته‌ایم شخصاً احساس خوبی دارم. امیدوارم که شخصیتی شده باشد که هواداران با آن ارتباط برقرار کنند و وقت زیادی برای بررسی او و تمامی جنبه‌های انسانی‌اش داشته باشیم. اما چه او در این فیلم عشق را بیابد چه نیابد به این معنا نیست که یک شخصیت دگرباش دوست‌داشتنی پذیرای عشق در زمانی که منطقی نیست.»

«والکری» در فیلم «ثور: رگناروک» (Thor: Ragnarok) معرفی و به سرعت محبوب هواداران شد. این شخصیت در فیلم «کاپیتان مارول» (Captain Marvel) نیز ظاهر شد و بسیاری از هواداران درخواست کردند که مارول این دو را در یک رابطه عاشقانه قرار دهد. «بری لارسن» بازیگر نقش «کاپیتان مارول» و تامپسون پس از اکران فیلم فن‌آرت‌های رابطه این دو کاراکتر را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند و نسبت به تولید یک فیلم مشترک ابراز تمایل کردند.

وایتیتی در مراسم افتتاحیه «لایت‌یر» (Lightyear) از «ضرورت» عادی‌سازی نمایش صحنه‌های هم‌جنس‌گرایانه گفته بود: «هیچ‌وقت نمی‌شنوید که کسی بگوید: «آن فیلم را دیده‌ای که زن و مردی یکدیگر را بوسیده‌اند؟!» اگر بتوانیم [این بحث‌ها را] رها کنیم، عشق عشق است، اگر بتوانیم عادی‌سازی‌اش کنیم، آنگاه به سمت فضای خوبی حرکت کرده‌ایم. وقتی استودیوها گام بسیار کوچکی در این راستا برمی‌دارند، مثل نمایش رابطه هم‌جنس‌گرایانه، گامی رو به جلو برای عادی‌سازی است و به نظر من همین کافی است.»

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۱۱ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۵۹

مخاطب کی همچین غلطی کرده. جمع کنید باو

نمایش اسپویل
۱۱ تیر ۱۴۰۱ ۰۲:۴۰

راست میگه من خودم آرزومه ساموئل جکسون رو تو نقش یه آدم همجنسگرا ببینم. به نظرم خیلی کیوته

نمایش اسپویل
۱۰ تیر ۱۴۰۱ ۲۱:۲۸

یعنی چی تعریف مشخصی از تکایل جنسی ندارم یعنی مرده خواهی حیوان خواهی بچه خواهی جزءئشه

نمایش اسپویل
۱۰ تیر ۱۴۰۱ ۲۰:۱۳

LGBTQIA .... روزی رو میبینم که حرف الفبا کم بیارن

نمایش اسپویل
۱۰ تیر ۱۴۰۱ ۱۴:۴۶

مخاطب به هیچ جاش نیست که شما چه انحراف و مریضی ای دارین مخاطب میاد فیلم ببینه سرگرم بشه

نمایش اسپویل