news-background
news-background

«بیل بر» پس از اجرای جنجالی‌اش در SNL «زن‌ستیز»، «نفرت‌انگیز» و «همجنس‌گراهراس» خوانده شد

اپیزود دوم از فصل چهل و ششم «اجرای زنده شنبه شب» (دانلود سریال Saturday Night Live با لینک مستقیم) با اجرای بحث‌برانگیز «بیل بر» استندآپ کمدین آغاز شد. او با عدم رعایت نزاکت سیاسی مخاطبین این مجموعه را بهت‌زده کرد. اخبار سینمای جهان را از ۳۰نما دنبال کنید.

او ابتدا اعلام کرد که به تصمیم افرادی که ماسک نمی‌زنند احترام می‌گذارد: «برای من اهمیتی ندارد، تصمیمش با شماست، انسان‌ها زیاد شده‌اند. تحقق یک ر‌ؤیاست. اگر آنقدر احمق هستید که می‌خواهید اعضای خانواده‌ی خودتان را به کشتن دهید، پس همین کار را بکنید، جلوی تولید مثل شما را می‌گیرد.»

این کمدین سپس «فرهنگ تحریم»، «فرهنگ بیداری» و «ماه افتخار به همجنس‌گرایی» را هدف گرفت. بر در مورد «فرهنگ تحریم» افراد با ارجاع به حمله‌ی یک مرد ناشناس به «ریک مورانیس» بازیگر کانادایی در خیابان‌های نیویورک، و مصاحبه‌ی نژادپرستانه‌ی «جان وین» با مجله‌ی «پلی‌بوی» می‌گوید: «صحبت از تحقق رؤیا شد. ویدیوی مشت خوردن «ریک مورانیس» را دیده‌اید؟ نیویورک [واقعی] بازگشته عزیزان، نیویورک بازگشته. احتمالاً برای این شوخی تحریم خواهم شد. این مسئله‌ی تحریم [افراد] چقدر احمقانه است. به معنای واقعی کلمه آدم برای تحریم کم آورده‌اند و به سراغ مردگان رفته‌اند. [جان وین] متولد سال ۱۹۰۷ بوده، این‌گونه افراد به همین شکل حرف می‌زده‌اند. تا به حال نشده با پدر یا مادربزرگ‌تان صحبت کنید و موضوع نامناسبی را پیش بکشید؟»

بر در ادامه مونولوگ خود را به سمت بحث در مورد «فرهنگ بیداری» و آگاهی اجتماعی متمایل می‌کند و اینکه چگونه زنان سفیدپوست فکر می‌کنند باید این جنبش را مدیریت کنند. او می‌گوید: «بحث باید در مورد افراد رنگین‌پوست باشد... اما ناگهان زنان سفیدپوست با پاهای گوچی-پوش از خاکریز ستم عبور کردند و خودشان را به خط مقدم آن چسباندند.»

او سپس می‌پرسد چرا «افتخار همجنس‌گرایی» باید یک ماه در فصل تابستان به طول بینجامد، در حالی که «روز ملی آزادی» سیاه‌پوستان در اولین روز از کوتاه‌ترین ماه سال یعنی فوریه و یکی از سردترین ماه‌های سال قرار گرفته و امکان برگزاری تجمعات گرفته شده. بر می‌گوید: «به نظر شما یک ماه کمی طولانی نیست؟ برای گروهی از افراد که هرگز برده نبوده‌اند؟ چگونه تمام ماه ژوئن را به دست آوردند؟ به سیاه‌پوستانی که واقعاً از آن‌ها به عنوان برده استفاده شده ماه فوریه را داده‌اند. ۲۸ روز در هوای ابی. خورشید ساعت چهار بعد از ظهر غروب می‌کند، همه به خودشان می‌لرزند، هیچ‌کس تمایلی ندارد در تجمع حاضر شود.»

بلافاصله پس از این مونولوگ، بینندگان «اس‌ان‌ال» در شبکه‌های اجتماعی بر را «زن‌ستیز»، «همجنس‌گراهراس» و حتی «نفرت‌انگیز» خواندند.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۷ دی ۱۴۰۰ ۱۵:۳۶

ما که تو مطلب بالا «زن‌ستیزی»، «همجنس‌گراهراسی» و چیز «نفرت‌انگیزی» ندیدیم

نمایش اسپویل
۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۰۳

نه تنها نژادپرست نیست بلکه یاد میده نژادپرستی واقعی چیه و مردم فقط دچار توهم شدیداند. استندآپ رویال البرت هال رو دوباره ببینین و تلاش کنین نخندین. متوجه میشین حرفاش کاملا درسته و ایراد مردم در زمینه نژاد پرستی و آزار جنسی رو دقیقا درست بیان میکنه. بی تعارف سواد آقای قمشه ای توی مردم شناسی و اجتماع داره ولی در قالب طنز مطرح میکنه. این مرد بخاطر شجاعات زدن این حرف ها بر خلاف میل و جو مردم دنیا و روک بودن ، از نظر من یه قهرمانه و نه فقط یه کمدین.

نمایش اسپویل
۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۳۴

دمش گرم ??

نمایش اسپویل
۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۹:۴۷

درود به این مرد

نمایش اسپویل
۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۷:۴۵

یاد اون اجرای دیو شپل در مورد حرف q توی lgbtq افتادم. چقد کوبیدنش ???

نمایش اسپویل
بیشتر