news-background
news-background

نمایش فیلم «زن شگفت‌انگیز» در لبنان ممنوع اعلام شد

نمایش فیلم ابرقهرمانی «زن شگفت‌انگیز» (Wonder Woman) روز چهارشنبه و تنها دو ساعت مانده به اکران، رسماً در سینماهای لبنان ممنوع اعلام شد.

خبر این ممنوعیت در لبنان درحالی منتشر می‌شود که این فیلم هفته‌ی گذشته نیز به خاطر نمایش در سالن‌های تماماً زنانه (شامل کارکنان) در ایالت تگزاس و نیویورک جنجال‌آفرین شده بود. حکم ممنوعیت توسط گروهی موسوم به «کمپین تحریم حامیان اسرائیل» به دولت پیشنهاد شده است. این گروه، دولت بیروت را به سبب حضور «گال گادوت» بازیگر زن اسرائیلی نقش اصلی، که سابقه‌ی حضور در ارتش رژیم صهیونیستی را داشته، برای تحریم فیلم تحت فشار قرار داده است.

این تصمیم توسط شش عضو کمیته‌ وزارت اقتصاد لبنان اتخاذ شده، گروهی که در سال 2016 نیز تلاش کرده بودند فیلم «بتمن دربرابر سوپرمن» با بازی «گال گادوت» را از روی پرده پایین بکشند که البته موفق نشدند.

روی صفحه‌ی فیس‌بوک «کمپین تحریم حامیان اسرائیل» آمده است که «گادوت سرباز ارتش اسرائیل بوده و در سال 2014 از اقدامات نظامی اسرائیل در جنگ غزه حمایت کرده است.»

شرکت برادران وارنر و همچنین «Vox Cinemas» که مسئول اکران فیلم در لبنان است تاکنون در این‌باره توضیحی ارائه نکرده‌اند. در لبنان که از سال‌ها پیش با رژیم صهیونیستی وارد جنگ شده، قانونی وجود دارد که شهروندان این کشور را به تحریم کالاهای اسرائیلی ترغیب می‌کند. با این وجود فیلم‌های دیگر گادوت از جمله «سریع و خشمگین 6»، «خشمگین 7»، و « Triple 9 » در لبنان به نمایش درآمده‌اند.

فیلم «زن شگفت‌انگیز» طبق برنامه روز اول ژوئن در مراکش و 8 ژوئن در مصر به اکران درخواهد آمد و چنانکه کارشناسان معتقدند، به نظر نمی‌رسد که مسائل سیاسی برای اکران فیلم در این دو کشور مسلمان که رابطه‌ی بهتری با اسرائیل دارند مشکلی ایجاد کند. «زن شگفت انگیز» 22 ژوئن در عمان و 29 ژوئن در بحرین روی پرده می‌رود.

«زن شگفت انگیز» اولین فیلم پرخرجی به شمار می‌رود که با کارگردانی یک زن (پتی جنکینز) روی کاراکتری زن در کتاب‌های کامیک تمرکز می‌کند.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید