news-background
news-background

هکرها فصل پنجم سریال «Orange Is the New Black» را یک ماه زودتر منتشر کردند

یک گروه هکر ناشناس موسوم به «TheDarkOverlord» تهدید کرده است که به انتشار فیلم‌ها و سریال‌ها منتشر نشده‌ای دست خواهد زد. این گروه با آپلود قسمت اول از فصل پنجم سریال «نارنجی همان سیاه است» (Orange Is the New Black) نشان داده که هشدارهایش جدی است. گروه مدعی است که این محتوا را از استودیوی مربوط به مراحل پس از تولید سریال به دست آورده و پس از آنکه نتفلیکس درخواست آنان را برای پرداخت غرامت رد کرده، آن را روی سایت‌های تورنت منتشر کرده است.

شنبه شب گذشته اولین اپیزود از فصل جدید سریال «نارنجی همان سیاه است»به فاصله‌ی چند ماه مانده به تاریخ رسمی انتشارش در ماه ژوئن، بر روی «TPB» آپلود شده است. این فایل آپلود شده دارای پسوند .mov و حجمی در حدود 1.1 گیگابایت می‌باشد.

این گروه اعلام کرده که در ماه‌های پایانی سال 2016 موفق شده به سیستم‌های «لارسن استودیو» در هالیوود نفوذ کند. آن‌ها سپس برای روشن شدن سرنوشت این محتوای به سرقت رفته پیش از کریسمس با نتفلیکس وارد مذاکره می‌شوند و درخواست پول می‌کنند. TDO در یک قرارداد طویل و تجاری‌گونه شرایط همکاری خود با شرکت نتفلیکس را شرح می‌دهد. در بند سوم قرارداد آمده است که «سرویس» استریمینگ نتفلیکس موظف است 50 بین‌کوئین به همراه مبالغ احتمالی دیگری به گروه بپردازد. سخنگوی گروه تأیید کرده است که استودیو موافقت کرده غرامت درخواستی را بپردازد و حتی نسخه‌ی امضا شده‌ی آن را هم برای گروه فرستاده است. اما TDO مدعی است که لارسن در انجام پرداخت‌های مهم بیت‌کوئینی تا تاریخ تعیین شده‌ی 31 دسامبر قصور کرده است. وقتی که از سخنگوی گروه سؤال می‌شود که آیا چنان که در اخبار آمده انگیزه‌ی آن‌ها پول و قدرت است یا نه، پاسخ می‌دهد که «نام سارق بانک معروف ویلی ساتان را شنیده‌اید؟ یکبار از او پرسیدند چرا از بانک دزدی می‌کنی؟ جواب داد که چون پول آن‌جاست.»

انتشار این تک اپیزود می‌تواند سرآغاز ظهور پیش از موعد فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی بسیار بیشتری باشد. بنابر گفته TDO گروه اطلاعات ویدئویی عرضه نشده‌ و باکیفیتی از شبکه‌هایی نظیر ای‌بی‌سی، فاکس و نشنال جئوگرافیک در اختیار دارد که تنها چند اشکال صوتی و تصویری کوچک در آن وجود دارد.

طبق گزارشات امنیتی رسیده TDO یک گروه هک پرکار است که در طول ماه‌های اخیر مسئولیت حملات زیادی را برعهده گرفته است. نتفلیکس اخیراً اعلام کرده بود که تعداد مشترکینش از 100 میلیون عبور کرده است.

به‌روزرسانی: فصل پنجم سریال به صورت کامل برروی سایت TPB قرار گرفت.

 

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید