news-background
news-background

زبان دوتراکی در دانشگاه برکلی تدریس می‌شود

دانشگاه یوسی برکلی کالیفرنیا به منظور جهت‌دهی و هدایت شور و شوق هواداران سریال ‌«بازی تاج‌وتخت» یک دوره‌ی آموزشی زبان دوتراکی برگزار می‌کند.

دانشگاه برکلی اعلام کرده است که یک کلاس تابستانه برای دانشجویان علاقه‌مند به یادگیری زبان فراساخته‌ی دوتراکی تدارک دیده است. «دیوید جی. پیترسون» زبان‌شناس و یکی از توسعه دهندگان این زبان، استاد راهنمای این درس خواهد بود.

این اولین بار نیست که یک دوره‌ی آموزشی برای این زبان برگزار می‌شود. اما در این دوره‌ی شش هفته‌ای، پیترسون قرار نیست به معانی لغات و چیزهایی از این دست بپردازد، بلکه هدف او از این کار تأکید بر روی چگونگی ساخت و توسعه‌ی یک زبان جدید است. پیترسون در مصاحبه با برکلی نیوز در رابطه با انگیزه‌ی برگزاری این دوره می‌گوید «این کلاس را یک دوره‌ی هنری می‌تواند نامید، مانند یک دوره‌ی آموزش طراحی از بدن که ممکن است شامل تشریح اجزای بدن انسان بشود.»

در سریال «بازی تاج‌وتخت»، دوتراکی مردمی سلحشور در سرزمین اسوس هستند. شخصیت دنه‌‌ریس در این سریال با «کال دروگو» یکی از رؤسای قبیله ازدواج می‌کند و برقراری رابطه با شوهرش و همینطور مردم قبیله، مجبور به یادگیری زبان آن‌هاست.

پیترسون سابقه‌ی همکاری در سریال‌های دیگری از جمله «Shannara Chronicles» ،«The 100» ،«Penny Dreadful» را دارد.

 

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید