news-background
news-background

باکس آفیس 17 آبان: آتش بازی "دکتر استرنج" در هفته اول

در هفته ای که گذشت سینماهایی آمریکا شلوغ ترین روزهای خود را در دو ماه اخیر دیده بود. استقبال خوب مردم از دو فیلم "دکتر استرنج" ساخته کمپانی های مارول و دیزنی ، "ترول" انیمیشن جدید کمپانی دریمز ورک باعث شد این دو فیلم دو رتبه اول این هفته را از آن خود کنند. دوازده فیلم پرفروش این هفته در مجموع موفق شدند 182 میلیون دلار به فروش روند و بی رمقی هفته های اخیر را جبران کنند. در ادامه میتوانید تحلیل و بررسی کامل باکس آفیس این هفته را مطالعه کنید.

در صدر جدول این هفته فیلم جدید کمپانی مارول و دیزنی ، "دکتر استرنج" ، قرار دارد. این فیلم همانطور که انتظار میرفت با اکران در 3882 سینما موفق شد 84.9 میلیون دلار فروش داشته باشد. "دکتر استرنج" با این فروشی که در هفته آغازین خود داشت در رتبه دهم پرفروش ترین اکران های کمپانی مارول قرار گرفت. در مقایسه با دیگر شخصیت های دنیایی سینمایی مارول ، "دکتر استرنج" موفق شد از "کاپیتان آمریکا: اولین انتقامجو" ( با 65 میلیون دلار ) ، "ثور" ( با 66 میلیون دلار) ، "مرد مورچه ای" ( با 57 میلیون دلار ) و "هالک شگفت انگیز" ( 55 میلیون دلار ) بیشتر در هفته اول فروش داشته باشد. تنها فیلمی که از آن کمتر فروش داشت "مرد آهنی" ( با 102 میلیون دلار ) بوده است. "دکتر استرنج" اکران بین المللی خود را هفته گشذته آغاز کرده بود و تا الان 240 میلیون دلار فروش بین المللی داشته است. "دکتر استرنج" که با بودجه سنگین 165 میلیون دلاری ساخته شده است میتوان از ان با توجه به اینکه تنها دو هفته از نمایش آن در سطح جهان گذشته و بیش از 325 میلیون دلار فروش داشته به عنوان یک موفقیت تجاری برای کمپانی های مارول و دیزنی نام برد. قابل ذکر است که کمپانی والت دیزنی سال فوق العاده ای داشته است و با اینکه دو ماه تا پایان سال مانده است بیش از 6 میلیارد دلار فیلم هایش به فروش رفته اند که یک رکورد فوق العاده محسوب میشود.

در رتبه دوم انیمیشن "ترول ها" ساخته کمپانی فاکس و دریمزورک قرار دارد که با 45.6 میلیون دلار فروش به آن دست یافت. این انیمیشن که با بودجه سنگین 125 میلیون دلاری تهیه شده است سه هفته پیش اکران بین المللی خود را آغاز کرد و تا الان با مجموع فروش 104 میلیون دلار در سطح جهان به کار خود ادامه میدهد. این انیمیشن که 60% از تماشاگران ان در روز نخست زیر 25 سال سن داشته اند موفق شد نمره "آ" را دریافت کند. "ترول ها" یک فیلم در سبک فانتزی و موزیکال به کارگردانی مایک میچل است از بازیگران آن می‌توان به جیسون شوارتزمن و کلویی مورتز اشاره کرد. (خبرهای داغ سینمای دنیا را در اخبار سینمای جهان دنبال کنید)

در رتبه سوم فیلم جدید کمپانی لاینز گیت "ستیغ اره ای" قرار دارد که با 14.8 میلیون دلار فروش به این رتبه دست یافته است. "ستیغ اره‌ای" یک فیلم درام و جنگی به کارگردانی مل گیبسون و نویسندگی گره‌گوری کرازبی، رابرت شنکن و رندل والاس است. بازیگرانی چون اندرو گارفیلد، وینس وان، سم ووردینگتن، لوک بریسی، هوگو ویوینگ، رایان کور، ترزا پالمر، ریچارد پایروس و ریچل گریفیتس در فیلم حضور دارند. تصویربرداری فیلم در ۵ سپتامیر ۲۰۱۵ در نیو ساوت ولز آغاز شد. فیلم بر اساس داستان واقعی یک مخالف جنگ و پزشک ارتش آمریکا به نام دزموند داس است که حاضر نمی‌شود سلاحی حمل کند اما طی نبرد اوکیناوا در جنگ جهانی دوم با وجود شلیک‌های بی‌وقفه‌ی دشمن، یک‌تنه جان بیش از ۷۵ نفر از هم‌رزمانش را نجات می‌دهد و در نتیجه موفق به دریافت مدال افتخار از دستان رئیس جمهور هری ترومن می‌شود. این فیلم زیبا که پیش از آن در فیستوال ها به نمایش درآمده بود موفق شد 4 جایزه دریافت کند و از آن به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه های دریافت جایزه اسکار در رشته های مختلف یاد شده است.

در رتبه چهارم این هفته صدر نیشین دو هفته گذشته قرار دارد. "بو! مادیا در هالووین" عنوان فیلم کمدی با هنرنمایی و کارگردانی تایلر پری میباشد که موفق شد سومین هفته از اکران خود را با 7.8 میلیون دلار فروش به پایان برساند. مادیا تا کنون موفق شد بیش از 65 میلیون دلار فروش داشته باشد و به دومین فیلم پرفروش تایلر پری و مجموعه مادیا تبدیل شود. تایلر پری گه در این فیلم به عنوان تهیه کننده ، کارگردان ، نویسنده و بازیگر قرار دارد موفق شد نظرات مثبت مردم را در مورد فیلم جلب کند.

فیلم جدید کمپانی سونی با بازی تام هنکس ، "دوزخ" ، همچنان در حال سقوط میباشد. این فیلم با 6.3 میلیون دلار فروش و 58% کاهش فروش نسبت به هفته قبل موفق شد مجموع فروش داخلی خود را به 26 میلیون دلار برساند. این فیلم دقیقا دو میلیون دلار کمتر از فروش هفته اول دیگر اقتباس دان براون " رمز داوینچی" که با بازی تام هنکس همراه بود تا الان فروش داخلی داشته است. اما این فیلم بر خلاف داخل ایالات متحده که استقبال خوبیاز آن نشده بود در سطح جهان فروش خوبی داشته است و تا اکنون 160 میلیون دلار موفق شد به فروش رود.

در رتبه ششم "حسابدار" قرار دارد. این فیلم که با هنرنمایی بن افلک و آنا کندریک همراه است در چهارمین هفته از اکران خود 6 میلیون دلار فروش رفت و موفق شد فروش داخل ایالات متحده خود را به 71 میلیون دلار برساند. این فیلم همچنین خارج از ایالات متحده 39 میلیون دلار فروش داشته در مجموع فروش خود را به 110 میلیون دلار رساند. با توجه به اینکه فیلم با بودجه 44 میلیون دلاری توسط کمپانی برادران وارنر تولید شده است میتوان از آن به عنوان یک موفقیت تجرای یاد کرد.

قسمت دوم از مجموعه جک ریچر با عنوان "هرگز به عقب نگاه نکن" که با هنرنمایی تام کروز همراه بود موفق شد در سومین هفته از اکران خود 5.6 میلیون دلار فروش داشته باشد وو در رتبه هفتم جدول این هفته قرار بگیرد. فروش داخلی این فیلم تا اکنون 50 میلیون دلار و فروش بین المللی آن 62 میلیون دلار بوده است. این فیلم با بودجه 60 میلیون دلاری توسط پارامونت تولید شده است که میتوان تا آن به عنوان یک موفقیت تجاری یاد کرد.

رتبه هشتم متعلق به فیلم کم بودجه و ترسناک "ویجا: منشاء شیطان" میباشد. این فیلم که قسمت دوم فیلم"ویجا" که در سال 2014 اکران شد میباشد این هفته در سومین هفته از اکران خود 4 میلیون دلار فروش داشته است. "ویجاک منشاء شیطان" تا اکنون در داخل ایالات 32 میلیون دلار و خارج از ایالات 33 میلیون دلار و در مجموع 65 میلیون دلار فروش داشته است. این فیلم که با بودجه 9 میلیون دلاری ساخته شده است به یکی دیگر از ترسناک های کم بودجه و موفق امسال تبدیل شده است.

"دختری در قطار" در پنجمین هفته از اکران خود با 2.8 میلیون دلار فروش در رتبه نهم قرار گرفت. این فیلم که با بازی خوب امیلی بلانت همراه بود و از آن به عنوان یکی از نامزدهای دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن یاد میشود تا کنون در داخل ایالات متحده 71 میلیون دلار فروش داشته است. این فیلم در هفته آغازین خود 24.5 میلیون دلار فروش داشت و در صدر جدول را از آن خود کرده بود. "دختری در قطار" فروش بین المللی 70 میلیون دلاری داشته است و در مجموه موفق شده است که 141 میلیون دلار فروش داشته باشد. این فیلم با بودجه 45 میلیون دلاری توسط کمپانی یونیورسال تولید شده است.

"خانه دوشیزه پرگرین برای بچه های عجیب" پس از شش هفته از اکران خود در رتبه دهم قرار گرفت. این فیلم در این هفته 2.1 میلیون دلار فروش داشت و موفق شد فروش داخلی خود را به 83 میلیون دلار برساند. این فیلم در مجموع فروش داخلی و خارجی خود تا اکنون 253 میلیون دلار فروش داشته است. کمپانی فاکس این فیلم را با بودجه 110 میلیون دلاری تولید کرده است.

مهمترین فیلم های که هفته آینده اکران خواهند شد :

"ورود"یک فیلم علمی–تخیلی درام آمریکایی به کارگردانی دنی ویلنو و نویسندگی اریک هایسرر است که اقتباسی از داستان کوتاه «داستان زندگی تو» به قلم تد چیانگ است. از بازیگران آن می‌توان به ایمی آدامز، جرمی رنر و فارست ویتاکر اشاره کرد. فیلم‌برداری ورود از ۷ ژوئن ۲۰۱۵ در مونترآل، کبک آغاز شد و نخستین نمایش آن در ۱ سپتامبر ۲۰۱۶ در طی جشنواره فیلم ونیز بود. این فیلم قرار است در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۱۶ توسط پارامونت پیکچرز در ایالات متحده اکران شود.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید