news-background
news-background

پیامدهای کشتار یووالدی: درج هشدار برای فصل چهارم سریال Stranger Things؛ سانسور مونولوگ جیمی کیمل

نتفلیکس نگران است پس از تراژدی یووالدی، برخی از صحنه‌های فصل چهار «موجودات عجیب» برای بینندگان آزاردهنده باشد.

فصل چهارم سریال پربیننده «موجودات عجیب» (Stranger Things) پس از مدت‌ها انتظار از نتفلیکس پخش شد اما این مجموعه از گزند حوادث تراژدیک یووالدی تگزاس در امان نبود. به دنبال کشته شدن ۱۹ دانش‌آموز در مدرسه ابتدایی راب، نتفلیکس تصمیم گرفت پیش از اپیزودهای جدید سریال هشدارهایی درج کند. نتفلیکس نگرانس است که پس از تراژدی تیراندازی در یووالدی، بعضی از صحنه‌ها برای بینندگان آزاردهنده باشد.

«ورایتی» گزارش می‌دهد که پیش از پخش اپیزود اول از فصل چهارم این سریال، به مخاطبین آمریکایی هشدار داده شده: «ما این فصل از «موجودات عجیب» را یک سال قبل فیلمبرداری کرده‌ایم. اما با توجه به تیراندازی تراژیک در یکی از مدارس تگزاس، بینندگان ممکن است افتتاحیه اپیزود اول را آزاردهنده بیابند. از این خشونت باورنکردنی عمیقاً اندوهگین هستیم و برای خانواده‌هایی که عزیزانشان را از دست داده‌اند همدردی می‌کنیم.»

نتفلیکس پیام دیگری را نیز به نمایش درمی‌آورد: «هشدار: حاوی محتوای خشونت‌آمیز مرتبط با کودکان.» این شبکه هفته گذشته ۸ دقیقه ابتدایی فصل چهارم «موجودات عجیب» را منتشر کرده بود.

بسیاری از سلبریتی‌های هالیوود از قانون کنترل اسلحه حمایت کرده‌اند و خواستار تصویب قوانینی سخت‌گیرانه شده‌اند. «جیمی کیمل» مجری «جیمی کیمل زنده» (Jimmy Kimmel Live) یکی از این افراد بود که در مونولوگ ابتدایی اولین برنامه‌اش پس از تراژدی با چشمانی اشکبار به مسببین وقوع حادثه تیراندازی انتقاد کرد.

کیمل ۲۵ مه در برنامه‌ای که بدون حضور تماشاگر در استودیو برگزار می‌شد، از سناتورها «تد کروز»، «جان کونین» و فرماندار «گرگ ابات» خواست اعتراف کنند که قوانینی که در ایالات تگزاس برای کنترل اسلحه وجود دارد ناکارآمد است.

این کمدین با لحنی بغض‌آلود گفت: «یک بار دیگر برای پسران و دختران خردسال سوگواری می‌کنیم. کودکانی که زندگی‌شان خاتمه پیدا کرد و خانواده‌هایشان نابود شدند. در حالی که رهبران حزب راست، آمریکاییان کنگره و فاکس نیوز و دیگر رسانه‌ها به ما هشدار می‌دهند که این اتفاق را سیاسی نکنید. حتی از رئیس جمهور ما به خاطر حرف زدن در مورد این موضوع انتقاد می‌کنند. چون نمی‌خواهند کسی در موردش حرف بزند، چون می‌دانند چه کرده‌اند و می‌دانند چه نکرده‌اند. می‌دانند که غیرقابل‌دفاع است، بنابراین ترجیح می‌دهند زیر فرش پنهانش کنند.»

کیمل اضافه می‌کند: «رهبران بزدل ما به حرفمان گوش نمی‌دهند. به ان‌آر‌ای گوش می‌دهند، به کسانی گوش می‌دهند که برایشان چک امضاء کنند و در قدرت نگهشان دارند. چون سیاست این‌گونه است.»

به دنبال پخش این اپیزود در سراسر ایالات متحده، کیمل متوجه شد که مونولوگ او در شبکه WFAA که یکی از زیرشاخه‌های ABC است، کوتاه‌تر شده است. او در توییتر نوشت: «خطاب به دوستانم در تگزاس که جویا شده بودند: نمی‌دانم که آیا شبکه WFAA تعمداً مونولوگ من را سانسور کرده یا غیرعمدی، اما کشف خواهم کرد.»

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۴۵

دقیقامثل مملکت ما هستن همه میدونن دلیل دزدی فساد چیه ولی همه سرشون تو گل فرو کردن اونجا هم دقیقا همین وضعیته

نمایش اسپویل