news-background
news-background

تهیه‌کنندگان «جیمز باند» در مقابل حذف دیالوگ هم‌جنس‌گرایانه Skyfall مقاومت کرده بودند؛ «دنیل کریگ»: هیو جکمن به من کمک کرد با شهرت کنار بیایم

یکی از کلیدی‌ترین صحنه‌های فیلم «اسکای‌فال» با مخالفت استودیوی ام‌جی‌ام روبرو شده است.

 

فیلم «اسکای‌فال» (Skyfall) به کارگردانی «سم مندز» اغلب یکی از بهترین قسمت‌های چندگانه «جیمز باند» نامیده شده در حالی که یکی از کلیدی‌ترین لحظاتش برخورد میان مأمور ۰۰۷ با بازی «دنیل کریگ» و شخصیت شرور و سایبرتروریست «رائول سیلوا» با بازی «خاویر باردم» است. سیلوا باند را روی یک صندلی می‌بندد و به او می‌گوید: «حالا می‌خواهی سعی کنی تمریناتت را به یاد بیاوری. دستورالعمل تعیین شده برای چنین وضعی چیست؟ خوب، به گمانم اولین بارت است.» باند جواب می‌دهد: «چه چیزی باعث شد که فکر کنی بار اولم است؟»

این دیالوگ بازیگوشانه نشان داد که باند و سیلوا در گذشته برخوردهای جنسی با مردان داشته‌اند و این ارجاعی نبود که استودیوی سازنده به راحتی بپذیرد. «باربارا بروکلی» تهیه‌کننده فیلم‌های باند در مستند «جیمز باند شدن» (Becoming James Bond) اپل تی‌وی+ فاش می‌کند: «به یاد می‌آورم که استودیو به ما گفته بود این جمله را حذف کنیم. گفتیم: «نه، نه، نه.» مقاومت کردیم.»

بروکلی و «مایکل جی. ویلسون» مدیران کمپانی ایان پروداکشنز هستند و حرف آخر را در مورد پروژه‌های باند می‌زنند، از این رو استودیو قدرت تصمیم‌گیری در مورد حذف این دیالوگ‌ها را نداشته است. بروکلی می‌گوید نتیجه پافشاری‌اش برای حفظ این جملات را در اولین اکران جهانی فیلم دیده است: «شب افتتاحیه، آن جمله، کل سالن را به جنب‌وجوش انداخت. به یاد می‌آورم که نگاهی به مدیران استودیو انداختم و گفتم: «دیدید، به شما گفته بودم.»»

کریگ در سال ۲۰۱۲ در مورد این صحنه به «مووی‌لاین» گفته بود: «دنیا را به بخش‌های جنسی تقسیم نمی‌کنم... فردی ادعا کرد که سیلوا ممکن است هم‌جنس‌گرا باشد. به او گفتم: «به نظر من او ترتیب هر چیزی را خواهد داد.» باردم اضافه کرده بود که گرایش جنسی سیلوا «بخشی از بازی است... مسئله مهم بیشتر این بود که طرف مقابل را در وضعیت ناخوشایندی قرار دهد جایی که حتی جیمز باند نداند چگونه از آن باید خارج شد.»

در بخش دیگری از مستند «جیمز باند شدن»، کریگ فاش می‌کند که «هیو جکمن» برای بازی در این نقش یاری رسانده است. او می‌گوید: «زندگی شخصی من از اینکه تا این حد به شهرت می‌رسیدم ناگهان متحول شده بود. خودم را در خانه حبس می‌کردم و پرده‌ها را می‌کشیدم، در سرزمین اوهام سیر می‌کردم. از نظر جسمی و روحی تحت فشار بودم.»

کریگ اضافه می‌کند: «[«هیو جکمن»] به من کمک کرد با آن وضع کنار بیایم و از این بابت قدردانش هستم.»

جکمن یکی از گزینه‌های بازی در نقش «جیمز باند» بود اما او این پیشنهاد را نپذیرفت. او در نمایش «باران بی‌امان» (Steady Rain) با کریگ همکاری کرده است.

کریگ برای پنجمین و آخرین بار در «وقتی برای مردن نیست» (No Time to Die) به چندگانه باند بازمی‌گردد. این فیلم ۸ اکتبر ۲۰۲۱ در سالن‌های سینما اکران خواهد شد.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید