news-background
news-background

واکنش هالیوود به کشتار زنان آسیایی تبار در آتلانتا؛ «از کشتن ما دست بردارید»

بسیاری از سلبریتی‌های هالیوود اقدامات خشونت‌آمیز اخیری که به کشته شدن چندین زن آسیایی تبار انجامید را محکوم کردند. «جما چان»، «مارگارت چو»، «لین مانوئل میراندا»، «شاندا رایمز»، «دنیل دای کیم»، «جرج تاکی» و بسیاری دیگر به این حملات که منجر به قتل هشت نفر از جمله شش زن آسیایی تبار شد واکنش نشان داده‌اند.

مقامات ایالت آتلانتا گزارش داده‌اند که «رابرت آرون لانگ» ۲۱ ساله اهل وود‌استاک ایالت جورجیا، سه‌شنبه این هفته بازداشت و به تیراندازی اعتراف کرده است.

«جما چان» بازیگر فیلم «کاپیتان مارول» (Captain Marvel) در صفحه‌ی اینستاگرامش می‌نویسد: «لطفاً به آنچه در حال وقوع است توجه کنید. نژادستیزی و زن‌ستیزی می‌تواند همزمان اتفاق افتد. در حقیقت، آزار نژادی جنسی و خشونت‌آمیز چیزی است که بسیاری از ما اغلب با آن مواجهیم.»

هفته‌ی گذشته سازمان «نفرت‌پراکنی علیه آمریکاییان آسیایی تبار» (AAPI Hate) گزارش داد که از زمان شروع پاندمی ویروس کرونا ۳۷۹۵ حمله‌ی نژادستیزانه علیه آسیایی تباران آمریکا به وقوع پیوسته، در حالی که این رقم تنها بخشی از آمار واقعی است چرا که بسیاری از حملات هیچ‌گاه گزارش نمی‌شوند.

تاکی ستاره‌ی «پیشتازان فضا» (Star Trek) می‌نویسد: «قاتل چه به نیت قتل زنان آسیایی اقدام کرده باشد به صورت اتفاقی وارد سه تشکیلات آسیایی تبار که چند مایل از هم فاصله دارند شده و قصد کشتن افراد درون آن‌ها را داشته باشد، ذات این قتل‌های نژادستیزانه تغییری نمی‌کند. بهترین کاری که امروز می‌توانید انجام دهید این است که خشونت علیه آسیایی تباران در این کشور را محکوم کنید، به‌ویژه وقتی خودتان آسیایی تبار نیستید.»

چو که خود هفت سال در آتلانتا زندگی کرده می‌نویسد: «به‌خاطر اتفاقات دیرو پر از خشم و اندوهم. این یک جنایت از روی نفرت است. وقتی [شش] زن آسیایی تبار را به قتل می‌رسانند، جنایتی از روی نفرت است. نمی‌دانم چرا در این مورد حتی تردید می‌کنند. این تروریسم است و جنایتی از روی نفرت. از کشتن ما دست بردارید.»

«دنیل دای کیم» ستاره‌ی سریال «گمشده» (Lost) و «دکتر خوب» (Good Doctor) پنجشنبه این هفته در مقابل قانون‌گذاران سخنرانی و اقدامات نژادستیزانه علیه آمریکاییان آسیایی تبار را محکوم کرد. کیم چهارشنبه گذشته با انتشار ویدیویی نشان داد که چگونه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا با نحوه‌ی واکنش به ویروس کرونا رفتارهای نژادستیزانه را تقویت کرده است.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۸:۱۲

چو که خود هفت سال در آتلانتا زندگی کرده می‌نویسد: «به‌خاطر اتفاقات دیرو پر از خشم و اندوهم. این یک جنایت از روی نفرت است. وقتی [شش] زن آسیایی تبار را به قتل می‌رسانند، جنایتی از روی نفرت است. نمی‌دانم چرا در این مورد حتی تردید می‌کنند. این تروریسم است و جنایتی از روی نفرت. از کشتن ما دست بردارید.» عالی گفته

نمایش اسپویل
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۸:۱۰

تروریست بودن فقط مخصوص خاورمیانه ایهاست وگرنه اعمال نفرت بار آمریکاییها هیچوقت تروریستی به حساب نمیاد

نمایش اسپویل