news-background
news-background

«ناتالی پورتمن»: علی‌رغم هم‌دانشگاهی بودن با «مارک زاکربرگ» در هاروارد هرگز به فیسبوک ملحق نشدم

 

پورتمن می‌گوید هرچند با «مارک زاکربرگ» بنیان‌گذار فیسبوک به هاروارد رفته اما از شبکه اجتماعی او هیچ‌گاه استفاده نکرده است.

 

«ناتالی پورتمن» فاش کرد که علی‌رغم هم‌دانشگاهی بودن با «مارک زاکربرگ» بنیان‌گذار فیسبوک، هرگز به این شبکه‌ی اجتماعی ملحق نشده است. ستاره‌ی فیلم «ثور» در گفتگو با برنامه‌ی استرالیایی «پروژه» می‌گوید تصمیمش برای دوری از فیسبوک تحت تأثیر حواشی سال‌های اخیر این شبکه‌ی اجتماعی بوده است. اخبار سینمای جهان را از ۳۰نما دنبال کنید.

پورتمن توضیح می‌دهد: «می‌دانید، فیسبوک در هاروارد آغاز شد وقتی که من هم آنجا بودم. نه در آن زمان و نه در سال‌های بعد به آن ملحق نشدم. آنچه که در حال آموختنش هستیم این است که همه‌ی این پلتفرم‌هایی که همه در آن‌ها عضوند باید مسئولیت‌پذیرتر باشند. از این منظر، آن‌ها نوعی پلتفرم نشر هستند که اطلاعاتی را ارائه می‌دهند که مردم آن‌ها را به عنوان واقعیت می‌پذیرند.»

پورتمن در سال ۲۰۱۹ گفته بود که وقتی زاکربرگ در هاروارد فیسبوک را راه‌اندازی کرد یکی از دانشجویان بوده است. او می‌گوید: «در حالی به دانشگاه رفتم که نه فیسبوکی در کار بود، نه اینستاگرام، نه دوربینی روی گوشی‌های موبایل. بنابراین سرم به کار خودم بود و آن دوران را برای عموم مستند نکردم. از بخت خوش من بود، حدس می‌زنید چرا؟ چون اتفاق خوبی است که در سنین نوجوانی مرتکب اشتباه شوی و کارهای احمقانه انجام دهی و تا ابد در بندشان نمانی. بنابراین بخت با من یار بود که خطر از بیخ گوشم گذشت. مارک زاکربرگ متشکرم که خیلی جوان بودی.»

در فیلم «شبکه اجتماعی» (The Social Network) به کارگردانی «دیوید فینچر» که شکل‌گیری فیسبوک را روایت می‌کند، ارجاعی به پورتمن داده شده است، هرچند که نامی از این بازیگر برده نمی‌شود. یکی از شخصیت‌های فیلم می‌گوید زاکربرگ به لطف فیسبوک در دانشگاهی که برندگان جایزه نوبل، پولیتزر و مسابقات آینده المپیک و «یک ستاره سینما» را در خود جای داده، به شهرت رسیده است.

پورتمن دسامبر گذشته گفت در سنین کودکی از او به عنوان هویتی لولیتا-گونه استفاده شده است.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۲۲:۳۸

منم با اینکه در تهران هستم ولی هیچ موقع دنبال رییس جمهور شدن نبودم تیم تحریریه یدونه خبرم از من بزاره

نمایش اسپویل
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۷:۳۹

چقدر تو انسان بزرگی هستی که علی رغم هم دانشگاهی بودن با زاکربرگ عضو فیسبوک نشده ای! دنیا مانند تو دیگر نخواهد داشت. بخاطر این عمل خارق العاده باید به تو مدال افتخاری اهدا کرد!

نمایش اسپویل
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۷:۴۴

???

نمایش اسپویل