news-background
news-background

سریال «The Dark Tower» ساخته خواهد شد؛ اطلاعات منتشر شده از سریال

فیلم «برج تاریک» عنوانی علمی تخیلی و اکشن می باشد که به تازگی اکران سینمایی خود را آغاز نموده است. «متیو مک کانهی» و «ادریس البا» در کنار یک دیگر توانستند نسخه ی اول این فیلم را که گفته می شود ادامه دار خواهد بود به سر انجام برسانند. فیلمی که خود استودیوی سازنده ی آن یعنی کمپانی «کلمبیا پیکچرز» اعلام نموده از کیفیت نهایی آن ناراضی است و به احتمال زیاد با تغییر کارگردان فیلم دوم را خواهد ساخت. فیلم برج تاریک در شرایطی ساخته شد که تا مدت ها زمزمه ی ساخته شدن سریالی تلویزیونی از آن به گوش می رسید. این فیلم اقتباسی از مجموعه رمان های «برج تاریک» نوشته ی «استفن کینگ» می باشد. استفن کینگ و کتاب هایش تاکنون دست مایه ی ساخت بسیاری از آثار سینمایی و تلویزیونی بوده اند. رمان برج تاریک این شخص اما یک منبع بسیار غنی برای ساخت آثار فاخر به حساب می آید. حدود سه سال پیش بود که شبکه ی «HBO» اعلام نمود قصد ساختن سریالی بر اساس این مجموعه را دارد ولی به دلیل تولید سریال پر هزینه ای چون «Game of Thrones» پرونده ی این سریال ناتمام باقی ماند و به دست فراموشی سپرده شد. از همان زمان تاکنون استودیو های بسیاری به دنبال کسب جواز ساخت این سریال بوده اند. حال که فیلم این مجموعه اکران شده منتظر انتشار خبر سریال آن نیز بودیم که خیلی زود منابع خبری مطالب مرتبط با آن را در فضای مجازی منتشر کردند. بنا به اخبار در دسترس، دو استودیوی «مدیا رایتس کپیتال» و «سونی» با تهیه کننده ی پیشین سریال «The Walking Dead» یعنی «گلن ماتزارا» برای ساخت نسخه ی تلویزیونی «برج تاریک» به توافق رسیده اند. طبق خبر منتشر شده سریال این اثر شباهت هایی به فیلم آن خواهد داشت با این تفاوت که از زمان های قبل تر از شروع اتفاقات فیلم به وقوع خواهد پیوست. دو بازیگر اصلی فیلم یعنی «ادریس البا» و «دنیس هایس برت» نیز طبق گفته ی سازندگان قرار است در سریال به ایفای نقش بپردازند. مجموعه رمان برج تاریک به تقابل بین نیروی خیر و شر می پردازد و قهرمان اصلی داستان شخصیتی به نام «رولاند» معروف به «هفت تیرکش» می باشد. همان طور که در بالا ذکر شد تا به امروز استودیو های ریز و درشت بسیاری در پی کسب جواز ساخت نسخه های سینمایی یا تلویزیونی این اثر بودند اما به نظر می رسد استودیوی سونی بعد از ساخت فیلم آن به رضایت کامل دست نیافته و ترجیح داده امتیاز ساخت آن را هم چنان حفظ نماید و با ساخت یک سریال تلویزیونی بتواند آن چه را که در پی آن است محقق نماید. اخبار حاکی از آنند که فصل اول این سریال چیزی بین 10 الی 13 اپیزود خواهد داشت و از کتاب چهارم مجموعه برج تاریک یعنی «Wizard and Glass» اقتباس خواهد شد. لازم به ذکر است که مجموعه ی برج تاریک در بردارنده ی 9 کتاب است که از سال 1998 الی 2012 به مرور چاپ شده اند. پروژه در مراحل مقدماتی خود به سر می برد و هنوز شبکه ای برای پخش آن اعلام آمادگی نکرده است. کارگردان فیلم برج تاریک یعنی «نیکولای آرسل» قرار شده تا در امر نویسندگی این سریال حضور داشته باشد. تهیه کننده ی پیشین سریال «مردگان متحرک» نسبت به ساخت این سریال ابراز خوشحالی کرده است و قول داده سریال مذکور به شاخصه های اصلی و دوست داشتنی مجموعه رمان ها وفادار باشد. او در مصاحبه با پایگاه خبری «هالیوود ریپورتر» چنین بیان کرده است:

من سال های بسیاری است که یکی از هواداران استفن کینگ هستم و حالا که فرصت تولید سریالی بر اساس رمان های برج تاریک او برایم مقدور شده احساس افتخار می کنم. رمان های این مجموعه نیاز به پرداخت بسیار دارند تا بتوان به درستی با ماجراجویی های رولاند و اطرافیانش آشنا شد. این که چه شد رولاند تبدیل به هفت تیر کش شد، والتر تبدیل به مرد سیاه پوش شد و این که تقابل این دو شخصیت با یکدیگر چگونه بر همه ی اجزای داستان تاثیر گذاشتند را سعی داریم در سریال به درستی نشان دهیم. نمی دانم برای بیان هیجانم نسبت به ساخت این سریال از چه کلمه ای باید استفاده کرد. به مانند این است که کلید صندوقچه ی طلایی را به دستان شما بدهند.

این شخص که تهیه کنندگی سریال را بر عهده اش گذاشتند به احتمال بسیار زیاد کارگردانی آن را نیز برعهده بگیرد. او پیش از این در فصل اول سریال مردگان متحرک توانسته بود با همکاری «فرانک دارابونت» یکی از سریال های پر مخاطب تلویزیونی را بسازد. باید منتظر ماند و دید که در ادامه چه کسانی به تیم سازنده ی این سریال اضافه می شوند. سریالی که چیزی بالغ بر 4هزار و 250 صفحه منبع و ماده ی خام برای ساخته شدن دارد. داستان بسیار پخته و کامل برج تاریک اگر به درستی اقتباس شود می تواند تبدیل به «بازی تاج و تختی» دیگر شود. در صورت انتشار اخبار بیشتر در رابطه با سریال نام برده با شما خواهیم بود.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید