news-background
news-background

دفاع سازندگان سریال «Game of Thrones» از سریال جدیدشان در برابر موجی از اعتراضات

 

همان طور که می دانید، «David Benioff و Dan Weiss» دو تن از سازندگان و کارگردان های اصلی سریال محبوب «Game of Thrones» هستند. سریالی که در روز های اکران فصل هفتم خود به سر می برد و چیزی به انتهای راهش باقی نمانده است. چهارشنبه ای که گذشت، خبری از سوی HBO مبنی بر ساخت سریالی علمی-تخیلی جدید منتشر شد. اثری که بار دیگر دو کارگردان نام برده در بالا قرار است آن را بسازند، اما تفاوت این خبر با اخبار دیگر آنجاست که از همان روز انتشار آن تا این لحظه خیل عظیمی از منتقدان علیه سریالی که هنوز ساخته نشده جبهه گرفته اند و علتش است که این سریال علمی-تخیلی قرار است داستان خود را در ایالات متحده ای روایت کند که هنوز در آن برده داری در جریان است.

سریال مذکور که با نام «Confederate» قرار است ساخته شود، درامی هیجانی می باشد و قرار است در آن آمریکا سومین جنگ داخلی خود را تجربه نماید. اثر مذکور در خط زمانی خیالی به وقوع می پیوندد که در آن برده داری امری قانونی می باشد. تفاوت این برده داری با آن چه در سال های دور آمریکا به وقوع می پیوست در این می باشد که سریال مذکور داستانش را در دنیای مدرن به تصویر می کشد و برده داری ها همگی امروزی خواهند بود. طیف وسیعی از شخصیت پردازی ها برای کارکتر های سریال پیش بینی شده است. بنا به گفته ی سازندگان سریال قرار است شاهد درگیری و تقابل گروه های آزادی طلب، برده فروشان، مخالفان برده داری، سیاستمداران، خبرنگاران و مردم عادی باشیم. این پروژه بعد از این که چنین جزئیاتی را به خود دید، از سوی تمام رسانه های اجتماعی و محافل سینمایی مورد نقد و اعتراض قرار گرفت. نویسندگی این سریال بر عهده ی زن و شوهری با ملیت های آفریقایی-آمریکایی به نام های «مالکولم و نیچل اسپلمن» است. کارگردان های فعلی سریال «Game of Thrones» به حمایت از این دو نفر برخواسته اند و به منتقدان چنین گفته اند که تا زمان اکران اپیزود اول سریال صبور باشند. اپیزودی که گفته می شود حداقل تا یک سال آینده خبری از پخش آن نخواهد بود. کارگردان های سریال در مصاحبه با پایگاه خبری «Vulture» بیان کرده اند این انتقاد ها خیلی زود و بچگانه به نظر می رسند و هنوز برای قضاوت در مورد اثری که حتی یک دقیقه از آن ساخته نشده بسیار زود است. این دو نفر در ادامه افزودند که :

دنیایی که سریال و داستان ما در آن اتفاق می افتد تماماً اسیر برده داری نیست. در داستان ما، نیمی از ایالات متحده برده داری را قانونی و نیمی دیگر آن را اشتباه می دانند.ما ممکن است سریال را به گند بکشیم، ولی هنوز این اتفاق نیفتاده است.

آن ها همچنین گفتند که در شب اکران اپیزود اول باید شروع به انتقاد از اثر نمایند و در حال حاضر چنین جبهه گیری هایی غیر منطقی است. دو نویسنده ی سریال گفته اند که کار بر روی این سریال تا زمانی که دو کارگردان اصلی، «Game of Thrones» را به اتمام نرسانند، شروع نخواهد شد. سریال نام برده هنوز یک فصل دیگر تا پایان باقی دارد. فصلی که گفته می شود بیش از یک سال دیگر باید برای تماشای آن منتظر بمانیم.

کارگردان های سریال در ادامه ی مصاحبه شان بیان کردند:

ما می دانیم که عوامل و معیار های دخیل در خطوط داستانی سریالی چون «Confederate» با آن چه در «Game of Thrones» به تصویر کشیده می شود، متفاوت است. مردم تفکر و ذهنیت متفاوتی در مورد این سریال پیدا می کنند چرا که در زمان حال و دنیای مدرن اتفاق می افتد و توانایی ایجاد رابطه با آن خیلی بیشتر از ایجاد رابطه با Game of Thrones خواهد بود. ما می دانیم که این دو سریال دو مقوله ی کاملاً متفاوت با هم هستند و برنامه ها را طوری سازمان داده ایم که نحوه ی کارگردانی و روایت داستان مان کاملاً متفاوت با چیزی باشد که در «Game of Thrones» مشاهده می کنید. در سریال جدید ما شعاری نظیر «برده داری بدترین اتفاق تاریخ آمریکا» است را مشاهده نمی کنید. ما به برده داری به عنوان یک گناه که خود ما آمریکایی ها مرتکب اش شدیم می نگریم. تاریخ از بین نرفته است. این گناه هم چنان همراه ماست. هنوز هم در ذهن همه ی ما جرقه هایی از این تاریخ دیده می شود. سریال علمی تخیلی خواهد بود. یکی از ویژگی های منحصر به فرد ساخت سریال در چنین ژانری این است که به ما اجازه می دهد به مردم یادآوری کنیم که تاریخ از بین نرفته است. ما با استفاده از قدرت این ژانر می توانیم سخن مان را بسیار قوی تر از آثار درام به مردم منتقل کنیم، اما مسئله ی اصلی اینجاست که مهم نیست در چه ژانری این داستان را روایت می کنیم، تاریخ مربوط به آن همواره مبتذل و درد آور است. این دلیلی است که دوست داریم در مورد این تاریخ حرف بزنیم . بدون این که از آن ترسی داشته باشیم.

نویسندگان سریال در انتهای مصاحبه بیان کردند که :

مردم نباید فکر کنند که برده داری مشکلی بود که در یک برهه ی زمانی خاص اتفاق افتاد و به تاریخ پیوست. این مشکل همچنان در جامعه ای چون آمریکا وجود دارد.

 

هنوز تاریخ پخشی برای سریال مذکور اعلام نشده است. در صورت انتشار اخبار جدید پیرامون این اثر با شما عزیزان خواهیم بود.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید