news-background
news-background

فیلم جدید ریدلی اسکات در رابطه با جنگ جهانی دوم خواهد بود

 

کارگردان پرکار این روز های هالیوود، ریدلی اسکات 79 ساله که خالق چندین فیلم ماندگار تاریخ سینماست موضوع خبر ساز این روزهای سایت های سینماییست. از جمله آثار این کارگردان می توانیم به فیلم Alien محصول 1979 ، فیلم Blade Runner محصول 1982  و عنوان خاطره انگیزی چون Gladiator محصول 2001  اشاره کنیم. در سال های اخیر گویا هرچه سن این کارگردان بالاتر رفته، تعداد پروژه های جدیدی که کارگردانی می کند نیز عدد رو به رشدی را نشان داده است. این کارگردان از سال 1965 میلادی تا کنون مشغول کار برروی پروژه های سینمایی مختلف است و تقریباً در هر ژانری فیلم برای عرضه داشته است. بسیاری او را بابت خلق اتمسفر های منحصر به فرد و فضای بدیعی که در آثارش به کار می رود مورد تحسین قرار داده اند. در آخرین خبر به دست آمده از این کارگردان متوجه شدیم که این شخص به دنبال ساخت فیلمی در ژانر تاریخی/جنگی می باشد که قرار است پیرامون نبردهای هوایی ارتش بریتانیا در دوران جنگ جهانی دوم باشد.

پروژه ی مذکور در مراحل اولیه ی ساخت به سر می برد و تا نهایی شدن آن زمان زیادی باقیست. متن فیلم نامه ای در اختیار نیست و تنها موضوع فیلم مشخص شده که همانطور که در سطور بالا خواندید، پیرامون جنگ جهانی دوم خواهد بود. گفته می شود که Matthew Orton نویسندگی این فیلم را برعهده دارد. این شخص به تازگی فیلمی با نام Operation Finale را با ایفای نقش Oscar Issac و Matt Charman نویسندگی کرده است. فیلمی که آن هم موضوعی جنگی داشته و اسپیلبرگ تهیه کنندگی آن را برعهده دارد. به گزارش پایگاه خبری Collider، استودیوی فیلم سازی فاکس امتیاز این فیلم را سال قبل به دست آورده است و همگی منتظر آن هستیم تا ببینیم این کارگردان بریتانیایی الاصل چه چیزی درمورد تاریخ جنگی کشور خود به سینما ارائه خواهد داد. ریدلی اسکات تابستان پیش رو فیلم Alien: Covenant را به سینما خواهد کشاند و بعد از آن برروی دنباله ی Blade Runner که نام Blade Runner 2049 دارد کار خواهد کرد. این کارگردان پرکار علاوه بر دو عنوان نام برده شده، برای نوامبر پیش رو، فیلمی به نام Murder on the Orient Express را با ایفای نقش جانی دپ تدارک می بیند که قرار است عنوانی جدی در ژانر جنایی/معمایی باشد. تعداد پروژه های در دست این کارگردان گویا تمامی ندارند. کمپانی فیلم سازی سونی به تازگی متن فیلمی به نام All the Money in the World را به او جهت کارگردانی داده است. این در حالیست که ریدلی اسکات چندی پیش بیان کرد که علاوه بر تمایلش برای ساخت دنباله ی گلادیاتور، دوست دارد تا آخر عمر فیلم Alien را گسترش داده و تا جایی که می تواند به تعداد فیلم هایش بیفزاید.

موضوع جنگی که در فیلم پیش روی ریدلی اسکات به تصویر کشیده خواهد شد آخرین بار در سال 1969 در فیلم Battle of Britain نشان داده شده بود که در آن Laurence Olivier ، Christopher Plummer و Michael Caine بازی می کردند. داستان واقعی بر اساس جنگی است که در تابستان 1940 بر فراز خاک بریتانیا و در آسمان ها در جریان بود. جایی که در انتها نیرو های آلمانی در برابر بریتانیا شکست خوردند و نیروی هوایی بریتانیا هواپیما های آلمانی را به عقب راند. هنوز هیچ خبر دیگری در رابطه با تاریخ اکران، تیم بازیگری و ... از این فیلم منتشر نشده است.

 

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید