news-background
news-background

بهترین فیلم‌هایی که ژوئن ۲۰۲۴ پخش می‌شوند

تابستان سینمایی امسال برخلاف سال‌های پیش به کندی شروع شد و فیلم‌های «فیوریوسا» (Furiosa) و «مرد ساده لوح» (Fall Guy) در گیشه پرفروش نشدند اما در ماه ژوئن انتظار می‌رود فیلم‌های «وارونه ۲» و «پسران بد ۴» رونق را به سالن‌های سینمای آمریکا برگردانند. «وارونه ۲» هیجان‌انگیزترین فیلم این ماه بر اساس نظرسنجی «راتن تومیتوز» بوده است.

 

پسران بد: بران یا بمیر (Bad Boys: Ride or Die)

تاریخ پخش: ۷ ژوئن در سالن‌های سینما

در قسمت چهارم «پسران بد» شخصیت «کاپیتان کنراد هاوارد» با بازی «جو پانتولیانو» به کمک «مایک لوری» با بازی «ویل اسمیت» و «مارکوس برنت» با بازی «مارتین لارنس» احتیاج پیدا می‌کند تا بی‌گناهی خود را به اثبات برساند. «عادل العربی» و «بلال فلاح» که «پسران بد برای همیشه» (Bad Boys for Life) را کارگردانی کرده بودند برای قسمت چهارم بازخواهند گشت. «پائولا نونز»، «تیفانی هدیش»، «تاشا اسمیت»، «ونسا هاجنز» «ری سیهورن»، و «الکس لودویگ» دیگر بازیگران فیلم خواهند بود.

جن‌گیری (The Exorcism)

تاریخ پخش: ۷ ژوئن در سالن‌های سینما

«راسل کرو» در این فیلم به کارگردانی «جاشوا جان میلر» نقش بازیگری آشفته به نام «آنتونی میلر» را بازی می‌کند که در زمان فیلمبرداری یک فیلم ترسناک و فراطبیعی با رویدادهای ماورائی مواجه می‌شود. دختر او با بازی «رایان سمپکینز» نمی‌داند که او عادت‌های قدیمی‌اش را تکرار می‌کند یا به راستی اتفاقات شومی را تجربه کرده است. «سم ورثینگتون» (Avatar)، «کلوئی بیلی»، «آدام گلدبرگ» و «دیوید هاید پیرس» دیگر بازیگران فیلم خواهند بود.

 

آدمکش (Hit Man)

تاریخ پخش: ۷ ژوئن در سالن‌های سینما

داستان فیلم درباره یک قاتل حرفه‌ای به نام «گری جانسون» با بازی «گلن پاول» است که در نگاه مشتریانش از سینما بیرون آمده اما کسانی که از او می‌خواهند یک همسر خیانت‌کار یا رئیس زورگو را از میان بردارد شاید متضرر شوند برای اینکه این مرد با پلیس همکاری می‌کند. وقتی او پروتکل‌ها را می‌شکند تا زنی را از چنگ دوست پسر بدرفتارش نجات دهد، به دردسر می‌افتد. «آدرین آرهونا»، «رتا»، و «آستین آملیو» دیگر بازیگران فیلم به کارگردانی «ریچارد لینکلیتر» خواهند بود. این فیلم در جشنواره ونیز سال گذشته پنج دقیقه به صورت ایستاده تشویق شده بود.

 

اولترامن: خیزش (Ultraman: Rising)

تاریخ پخش: ۱۲ ژوئن از نتفلیکس

این فیلم بر اساس شخصیت‌های «ایجی سوبورایا» ساخته شده که یکی از پدیدآورندگان چندگانه «گودزیلا» است. داستان فیلم درباره یک ستاره بیسبال با بازی «کن ساتو» است که به زادگاهش ژاپن برمی‌گردد و می‌بیند که یک هیولای کایجو نوزاد او را پدر خود می‌داند. ساتو حالا باید مولود بزرگترین دشمن خود را پرورش دهد، و از طرف دیگر دوباره با پدرش آشتی کند. «شانن تیندل» که «کارولاین» (Caroline) و «کوبو و دو چنگ» (Kubo and the Two Strings) را در کارنامه دارد کارگردان «الترامن: طغیان» خواهد بود.

 

نظاره‌گران (The Watchers)

تاریخ پخش: ۱۲ ژوئن در سالن‌های سینما

فیلم «نظاره‌گران» به کارگردانی «ایشانا نایت شیامالان» و بازی «داکوتا فنینگ» بر اساس کتابی نوشته «ای. ام. شاین» ساخته شده و گروهی را دنبال می‌کند که در جنگل‌های غرب ایرلند گرفتار می‌شوند. دیگر بازیگران فیلم «جرجینا کمبل» (Barbarian)، «الیور فاینگان» (Outlander) و «الون فوئره» (The Northman) خواهند بود.

 

وارونه ۲ (Inside Out 2)

تاریخ پخش: ۱۴ ژوئن در سالن‌های سینما

این فیلم بر عواطف «رایلی» که یک دانش‌آموز خردسال بود و تلاش او برای وقف دادن خودش با نقل مکان خانواه‌اش از مینسوتا به سان فرانسیسکو تمرکز کرد. «وارونه ۲» به کارگردانی «کلسی مان» شخصیت جدید «اضطراب» با صداپیشگی «مایا هاک» را معرفی خواهد کرد. قسمت اول شخصیت‌های «شادی» با صداپیشگی «ایمی پولر»، «غم» با صداپیشگی «فیلیس اسمیت»، «خشم» با صداپیشگی «لوییس بلک» و «ترس» و «تهوع» را نشان داده بود.

   

موتورسواران (The Bikeriders)

تاریخ پخش: ۲۱ ژوئن در سالن‌های سینما

داستان این فیلم در دهه ۱۹۶۰ قرار داده شده و ظهور باشگاه موتورسواران خیالی میدوسترن را روایت می‌کند. این باشگاه با گذر دهه‌ها تکامل پیدا می‌کند و از یک محل تجمع کوچک به یک دار و دسته خلافکار بدل می‌شود. «جودی کومر»، «آستین باتلر»، «بوید هالبروک»، «مایکل شنان»، «دیمون هریمان» و «تام هاردی» از جمله بازیگران فیلم خواهند بود. این فیلم که محصول نیو ریجنسی است اولین بار در جشنواره تلیوراید سال گذشته اکران شد و از «راتن تومیتوز» امتیاز ۸۵ درصد منتقدین دریافت کرد. نمایش همگانی «موتورسواران» چند مرتبه به دلایل مختلف با تأخیر مواجه شده بود.

انواع مهربانی (Kinds of Kindness)

تاریخ پخش: ۲۱ ژوئن در سالن‌های سینما

«انواع مهربانی» با بازی «اما استون» از سه داستان تشکیل شده است: مردی که سعی دارد کنترل زندگی‌اش را به دست بگیرد؛ مأمور پلیسی که متوجه می‌شود همسرش پس از بازگشت از دریا فرد دگرگونی شده؛ و زنی که رهبری روحانی را جست‌وجو می‌کند. «جسی پلمنز»، «ویلم دافو»، «هونگ چائو»، «جو آلوین»، «هانتر شیفر» و «مارگارت کوالی» دیگر بازیگران فیلم خواهند بود. «انواع مهربانی» دو هفته پیش در جشنواره کن اکران شد و پلمنز را برنده جایزه بهترین بازیگر مرد کرد.

مکانی آرام: روز یکم (A Quiet Place: Day One)

تاریخ پخش: ۲۷ ژوئن در سالن‌های سینما

این فیلم به کارگردانی «مایکل سارنوسکی» (Pig) داستانی در مورد خانواده ابت روایت نمی‌کند و بر اساس ایده اریجینال «جان کرازینسکی» کارگردان و بازیگر قسمت اول ساخته شده است. «روز یکم» نشان می‌دهد که چگونه ساکنین زمین از جمله زنی به نام سم با هجوم بیگانگان فضایی یاد می‌گیرند سکوت کنند و با ویرانی‌ها و هرج‌ومرج کنار بیایند. «لوپیتا نیانگو»، «الکس ولف»، «جوزف کویین»، «جایمن هونسو» و «دنیس اوهر» از جمله بازیگران این فیلم خواهند بود.

ددیو (Daddio)

تاریخ پخش: ۲۸ ژوئن

این درام که اولین بار در جشنواره تورنتو سال گذشته اکران شد برخورد صمیمانه میان دو غریبه با بازی‌ «شان پن» و «داکوتا جانسون» را به تصویر می‌کشد که از همه‌چیز از عشق گرفته تا علوم رایانه‌ای و ضربه‌های روحی در دوران کودکی حرف می‌زنند. داستان این فیلم فقط در یک لوکیشن قرار داده شده و سفری با تاکسی از فرودگاه جی‌اف‌کی به منهتن را روایت می‌کند. جانسون و پن تنها بازیگران فیلم خواهند بود.

یک رابطه خانوادگی (A Family Affair)

تاریخ پخش: ۲۸ ژوئن در سالن‌های سینما

داستان فیلم درباره زنی جوان به نام «زارا فورد» با بازی کینگ است که کشف می‌کند مادر مجردش بروک با بازی کیدمن رابطه مخفیانه‌ای با یک ستاره سینما با بازی افران دارد. افران و کیدمن پس از «پیپربوی» (The Paperboy) که در سال ۲۰۱۲ اکران شد و «پیشخدمت» (The Butler) که سال آینده پخش می‌شود برای سومین بار همکاری کرده‌اند. «یک رابطه خانوادگی» قرار بود پاییز گذشته اکران شود اما اعتصاب بازیگران پخش این فیلم را به تابستان امسال موکول کرد. «لیزا کوشی» و «کتی بیتس» دیگر بازیگران این فیلم خواهند بود.

افق: یک سرگذشت‌نامه آمریکایی - بخش ۱ (Horizon: An American Saga - Chapter 1)

تاریخ پخش: ۲۸ ژوئن در سالن‌های سینما

«افق» یک دوره ۱۵ ساله از پیش از جنگ داخلی آمریکا تا سال‌های پس از آن را پوشش خواهد داد و هم بر روی نیروهای مهاجم و هم گروه‌های بومی تمرکز می‌کند. علاوه بر کاستنر، «جنا مالون»، «سی‌ینا میلر»، «سم ورثینگتون»، «ابی لی»، «جیووانی ریبیسی»، «ویل پتن»، «کیتلین کویینلن»، «لوک ویلسون»، «ایزابل فرمن»، «توماس هیدن چرچ»، «جیمی کمبل بوور»، «الخاندرو ادا»، «تانکا مینز»، «مایکل روکر»، «الا هانت»، ««جف فیهی»، «تام پین»، «ویس چیف تام گینی»، «مایکل آنگارانو»، «کالین کاینینگهام»، «اسکات هیز»، «انگس مک‌فدین»، «داگلاس اسمیت»، «جان بیورز»، «اوون کرو شو»، «دنی هیوستن»، «لری بگبی»، «دالتون بیکر»، «دیل دیکی»، «هیز کاستنر»، «جیمز لاندری هیبرت»، «نایومی ویندرز» و «آستین آرچر» در دو قسمت اول «افق» ظاهر شده‌اند.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید