news-background
news-background

رالف فاینز: مخاطبین امروز بیش از حد «زودرنج» شده‌اند

بازیگر «هری پاتر» از حساسیت بیش از حد مخاطبین انتقاد می‌کند.

«رالف فاینز» بازیگر فیلم‌های «هری پاتر» (Harry Potter) معتقد است که میزان حساسیت مخاطبین در گذر زمان تغییر کرده است. او به لزوم درج هشدار پیش از نمایش محتوای زننده اعتراض می‌کند و در مصاحبه با «لورا کونزبرگ» از تکامل تئاتر می‌گوید.

این بازیگر ۶۱ ساله در پاسخ به این پرسش که آیا مخاطبین امروز «بیش از حد زودرنج» شده‌اند یا نه می‌گوید: «به نظر من شده‌اند، بله. فکر می‌کنم پیش از این هشداری برای محتوای زننده درج نمی‌شد.»

فاینز سپس توضیح می‌دهد که در «مکبث» (Macbeth) «ویلیام شکسپیر» که او به همراه «ایندیرا وارما» روی صحنه برده، حاوی «صحنه‌های بسیار آزاردهنده» و «اتفاقات و قتل‌های وحشتناکی» است: «اما به نظر من تأثیر تئاتر باید این باشد که شما باید بهت‌زده و ناراحت شوید. فکر می‌کنم شما نباید آماده چنین اتفاقاتی باشید.»

او به یاد می‌آورد که در روزگار جوانی‌اش برای سریال‌ها «هرگز» هشداری درج نمی‌شد. وقتی کونزبرگ می‌پرسد اگر توانایی حذف هشدارها را داشت حاضر بود آن‌ها را حذف کند یا می‌گوید: «بله، حاضر بودم.»

فاینز ادامه می‌دهد: «نمایشنامه‌های شکسپیر پر از قتل و اتفاقات وحشتناک است و من به عنوان یک دانشجوی جوان و عاشق تئاتر، هرگز هشداری تجربه نکردم که بگوید: «ضمناً، در «شاه لیر»، چشمان گلاستر قرار است بیرون آورده شود.» او اضافه می‌کند: «تئاتر باید زنده باشد و با زمان حال مرتبط. مهم اتفاق بهت‌آور و غیرمنتظره است. این است که تئاتر را هیجان‌انگیز می‌کند.»

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید