news-background
news-background

نوآ بامبک: White Noise غیرقابل‌اقتباس نبود

«آدام درایور» و «گرتا گرویگ» بازیگران اقتباس سینمایی از رمان «برفک» بوده‌اند.

«نوآ بامبک» می‌گوید رمان «برفک» (White Noise) «دان دلیلو» غیرقابل‌اقتباس نبوده است. «برفک» داستانی در مورد یک استاد دانشگاه به نام «جک گلدنی» روایت می‌کند که در زمینه پژوهش بر روی «آدولف هیتلر» پیش‌رو است. او پنج مرتبه با چهار زن ازدواج کرده و فرزندان زیادی دارد. جک و همسر فعلی‌اش به‌شدت از مرگ می‌ترسند و اغلب به این فکر می‌کنند که کدام یک از آن‌ها زودتر از دنیا می‌رود.

بامبک که «فرانسیس ها» (Frances Ha) و «داستان زناشویی» (Marriage Story) را در کارنامه دارد، به «اینترتینمنت ویکلی» در مورد برچسب «غیرقابل‌فیلمبرداری‌» بودن «برفک» می‌گوید: «مسئله‌ای نبود که به ذهن من بیاید. مسئله‌ای بود که به آن واکنش نشان دادم، و به اقتباس جذب شدم، و به ساختن یک فیلم، بنابراین فقط آن رد را دنبال می‌کردم. به این فکر نمی‌کردم که قابل‌فیلمبرداری است یا نه. حتی نمی‌دانم یعنی چه.»

بامبک می‌گوید اولین بار در دهه ۱۹۸۰ رمان «برفک» را خوانده و پیش از پاندمی دوباره به سراغش رفته است:‌ «نزدیک به زمانی که بیرون آمد خواندمش، و در آن زمان عاشقش شدم، و جنبه‌هایی از آن همیشه با من ماند، اما مانند هر چیزی، شروع می‌کنید به فراموش کردن جزئیاتش. در واقع برای لذت بردن شروع کردم به خواندن، در پایان سال ۲۰۱۹، اما حالا به شکلی کاملاً جدید دوستش داشتم.»

دیگر بازیگران فیلم «رافی کسیدی»، «سم نیوولا»، «می نیوولا»، «دان چیدل»، «جودی ترنر-اسمیت»، «جرج دراکولیاس»، «آندره ال. بنجامین» و «لارس ادینجر» خواهند بود.

بامبک می‌گوید «آدام درایور»‌و «گرتا گرویگ» اولین انتخاب‌هایش برای این فیلم بوده‌اند. او در مورد دیگران اضافه می‌کند:‌ «همگی آدم‌هایی‌اند که دوستشان دارم و تحسین‌شان می‌کنم. با بعضی در گذشته همکاری کرده‌ام، و با بعضی از آن‌ها نه، به دنبال فیلمی برای همکاری بودم – دان چیدل یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها بود، و آندره بازیگری دیگر. جرج یکی از دوستان قدیمی است و ناظر موسیقی در تقریباً همه فیلم‌هایم، یعنی در حین کار کنار من است.»

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید