news-background
news-background

معترضین به «فاشیستی‌ترین گزارش ورزشی تاریخ» نام متبرک آن «شرقی تن داده به باد» و آن «حقیقت غرور» را فریاد زدند

بی‌شرمی سیمای ضد-ملی در رویارویی سورئال دو تکنواندوکار ایرانی – که اتفاقاً یکی آن‌ها اولین مدال‌آور زن ایرانی تاریخ المپیک است – هوش از سرها پراند. هرچند در یک روز گذشته بینندگان آن لحظه تلخ و شنوندگان صدای شوم «آن گزارشگر» پاسخی قاطعانه دادند، و هرچند نوشتن از این سقوط هولناک و ابدی رسانه‌ای یک «حمیدرضا صدر» می‌خواست، اما آن دسته از بینندگانی که این اقدام سیاه‌دلانه را به هر طریقی دیدند، در شبکه‌های اجتماعی نام متبرک و عزیز «کیمیا علیزاده» را فریاد زدند که برای شرقیان تن داده به باد گوارایی حس وطن است و اسمش به شکوه اسم اعظم.

«آن مجری» و همدستانش در گزارش تلویزیونی بی‌شرمانه‌شان در رقابت بزرگ المپیک به هر دری زدند تا نام علیزاده را نبردند. این ورزشکار ایرانی در مقابل هم‌وطنش «ناهید کیانی» قرار گرفته بود و در نهایت پیروز شد. علیزاده در دور بعدی رقابت‌ها حریف بریتانیایی را شکست داد اما مغلوب حریف روس شد و از راه‌یابی به فینال بازماند و به مدال نرسید.

«احسان نادرپور» ژورنالیست یکی از بی‌شمار تلخ‌کامانی بود که نوشت: «گزارش تکواندوی کیمیا علیزاده و کیانی لجن‌ترین گزارش تاریخ صداوسیما بود. پر از نفرت، هوچی‌گری و تولید خشم. نهایتاً اونجایی که کیمیا بعد پایان بازی حریف و هموطنش رو بغل میکنه تصویر سریع قطع میشه تا این نفرت تولید شده تلطیف نشه.»

کاربر دیگری در توییتر می‌نویسد: «فاشیستی‌ترین گزارش ورزشی تاریخ جهان رو امروز تلویزیون ج.ا ایران تو مسابقه بین کیمیا علیزاده و ناهید کیانی رقم زد، از نحوه پخش، تحقیر حریف، اتهام به تیم داوری، انگ زدن به مربی حریف...» دیگری اضافه می‌کند: «پیروزی یک پناهنده بر یک بی‌پناه و هر دو، افتخار ایران.» یک کاربر دیگر می‌نویسد: «صداوسیمای بخیلی که جز نفرت‌پراکنی در این سه راند کاری نکرده بود، طاقت نیاورد و به محض شنیدن سوت پایان، تصویر را قطع کرد. اما ما دیدیم که کیمیا به سمت ناهید رفت تا او را در آغوش بگیرد. ای دشمنان هر نوع زیبایی و مهر.»

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۵ مرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۳۸

<strong><em>به دلیل توهین کاربران به یکدیگر، نظرات این پست حذف شدند.</em></strong>

نمایش اسپویل