news-background
news-background

«الخاندرو گنزالس اینیاریتو» فیلم Limbo را با همکاری «داریوش خنجی» می‌سازد

فیلم جدید اینیاریتو تحت عنوان «برزخ» مضامین اجتماعی و سیاسی مکزیک را بررسی می‌کند.

 

«الخاندرو گنزالس اینیاریتو» تولید فیلم جدیدش تحت عنوان «برزخ» (Limbo) را آغاز کرد. لس‌آنجلس تایمز تأیید کرده است که اولین پروژه‌ی فیلمساز پس از «از گور برخاسته» (The Revenant) را یک «پروداکشن عظیم» توضیف کرده که در مکزیکو سیتی در حال فیلمبرداری است. فیلمنامه‌ی این فیلم توسط اینیاریتو به نگارش درآمده و کارگردان «مدرنیته‌ی اجتماعی و سیاسی مکزیک» را بررسی خواهد کرد. اگرچه بخش‌هایی از «بابل» (Babel) در مکزیک فیلمبرداری شده بود، اما «برزخ» اولین فیلم کارگردان از سال ۲۰۰۰ و «عشق سگی» (Amores Perros) خواهد بود که تماماً در مکزیکو سیتی به تولید می‌رسد.

از داستان «برزخ» جزئیاتی فاش نشده اما «دنیل خیمنز کاچو» که در «آموزش نادرست» (The Revenant) «پدرو آلمودوار» دیده شده و «ساما» (Zama) «لوکرسیا مارتل» دیده شده نقش اول را بازی می‌کند. «یوجینو کابایرو» طراح صحنه‌ی «هزارتوی پن» (Pan's Labyrinth) «گی‌یرمو دل تورو» و «رما» (Roma) «آلفونسو کوارون» نیز در این پروژه با اینیاریتو همکاری می‌کند.

لس‌آنجلس تایمز تأیید کرده است که اینیاریتو در این پروژه با «داریوش خنجی» به عنوان فیلمبردار همکاری خواهد کرد. خنجی فیلم‌هایی چون «هفت» (Seven) «دیوید فینچر»، «مهاجر» (The Immigrant) و «شهر گمشده زد» (The Lost City of Z) «جیمز گری» و نیز «جواهر تراش‌نخورده» (Uncut Gems) «برادران سفدی» را فیلمبرداری کرده است. اینیاریتو در پروژه‌های پیشین خود با «رودریگو پری‌یتو» و «امانوئل لوبزکی» همکاری کرده بود. لوبزکی با فیلمبرداری دو فیلم بلند «بردمن» (Birdman) و «از گور برخاسته» برنده‌ی اسکار شده است.

«فیلم استیج» گزارش داده است که عوامل فیلم در منطقه‌ی تاریخی مکزیکو سیتی دیده شده‌اند در حالی که لباس‌هایی شبیه به دهه‌ی ۹۰ به تن داشته‌اند و کاردبردهای سیاستمدارانی چون «خوزه لوپز پورتیو» و «کارلوس سالیناس د گورتاری» در میان‌شان به چشم خورده است.

اخبار سینمای جهان را از ۳۰نما دنبال کنید.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید