news-background
news-background

«ادی مورفی» فاش کرد استودیوی پارامونت او را وادار کرده بازیگر سفید‌پوستی به Coming to America اضافه کند؛ «هرگز نشده که به علت سیاه‌پوست بودن نتوانم فیلم بسازم»

 

«آرسنیو هال» و «ادی مورفی» فاش کردند که در سال ۱۹۸۸ تحت فشار قرار گرفته‌اند تا برای «سفر به آمریکا» از بازیگران سفیدپوست استفاده کنند.

 

«ادی مورفی» و «آرسنیو هال» در مصاحبه‌ با «جیمی کیمل» فاش کرده‌اند که «لویی اندرسون» در فیلم «سفر به آمریکا» (Coming to America) نقش‌آفرینی کرده زیرا استودیو از آن‌ها خواسته یک کمدین سفیدپوست به این کمدی پرفروش اضافه کنند. مورفی و هال می‌گویند پارامونت در سال ۱۹۸۸ تا جایی پیش رفته که به آن‌ها‌ فهرستی از بازیگران سفیدپوست ارائه داده. اندرسون به این علت برگزیده شد که مورفی و هال به استند-آپ‌هایش علاقه داشتند.

هال می‌گوید: «من عاشق لویی هستم، اما فکر می‌کنم ما را مجبور کردند او را انتخاب کنیم. ما را وادار کردند یک بازیگر سفیدپوست انتخاب کنیم.»

مورفی اضافه می‌کند: «[استودیو] می‌گفت: «باید یک بازیگر سفید در فیلم باشد.» من جواب می‌دادم: «چه؟» این بود که فکر کردیم بهترین کمدین این روزها کیست؟ می‌دانستیم که لویی جذاب است، بنابراین لویی این‌گونه وارد فیلم شد.»

هال ادامه می‌دهد: «یک فهرست داشتم. فهرستی از سه بازیگر مرد سفید به من داده بودند. گفتند: «ترجیح می‌دهی با کدامیک از آن‌ها کار کنی؟» من هم جواب دادم لویی.»

هال در پاسخ به این پرسش کیمل که دو کمدین دیگر چه کسانی بودند، از افشای اسامی خودداری می‌کند. اندرسون که بیشتر با سریال کمدی «سبدها» (Baskets) شبکه‌ی FX شناخته می‌شود، در دنباله‌ی «سفر به آمریکا ۲» (Coming 2 America) نقش «موریس» را تکرار کرده است.

مورفی و هال برای تولید «سفر به آمریکا ۲» مسیر پرپیچ‌وخمی را طی کرده‌اند چرا که هیچ‌گاه قصد ساختن یک دنباله برای قسمت اول نداشته‌اند. اما با افزایش محبوبیت فیلم در طول دو دهه‌ی گذشته، این کمدین‌ها به تبدیل کردن «سفر به آمریکا» به یک چندگانه تمایل بیشتری پیدا کردند.

مورفی در مصاحبه‌ی دیگری با «ریدیو تایمز» می‌گوید نژاد هرگز در دوران بازیگری او یک مشکل نبوده است: «از نظر کار و شغل، نژاد هرگز برای من یک مشکل نبوده. من چهل سال است که فیلم می‌سازم و هرگز نشده که به علت سیاه‌پوست بودن نتوانم فیلم بسازم. فراتر از این مسائل رفته‌ام. اما این بدان معنا نیست که به راحتی وارد هالیوود شده‌ام.»

مورفی اضافه می‌کند: «من مرد سیاه‌پوستی هستم که متولد آمریکاست؛ من آفریقایی آمریکایی هستم. در این کشور رشد کرده‌ام، امکان ندارد که با مشکلات مزخرفی روبرو نشوید.»

او در مورد رعایت نشدن تنوع نژادی در هالیوود می‌گوید: «سال‌های سال است که به همین شکل بوده، اما فقط آفریقایی آمریکایی‌ها نیستند؛ زنان و دیگر اقلیت‌ها نیز همین مشکلات را دارند. این کسب‌وکار را مردان سفیدپوست می‌چرخانند. همیشه به همین شکل بوده.»

«جیمز ارل جونز»، «شاری هدلی»، «جان آموس»، «لویی اندرسون»، از بازیگران سابق فیلم، و «لزلی جونز»، «تریسی مورگان»، «جرمین فاولر»، «بلا مورفی»، «کیکی لین»، «نومزامو امباتا» و «تیانا تیلور» از جمله بازیگران جدید خواهند بود.

«سفر به آمریکا ۲» ۵ مارس (۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۹) از آمازون پرایم ویدیو پخش خواهد شد.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید