news-background
news-background

«پرنس هری»: سریال The Crown درکی کلی از فشارهای زندگی سلطنتی به وجود می‌آورد

 

«پرنس هری» به جنجال‌های سریال «تاج» نت‌فلیکس واکنش نشان داده است.

 

فصل چهارم سریال «تاج» (The Crown) نت‌فلیکس پاییز گذشته انتقاد خانواده‌ی سلطنتی بریتانیا را در پی داشت. «پنی جونر» بیو‌گرافی‌نویس سلطنتی در مصاحبه با «تایمز لندن» سریال را متهم به ارائه‌ی «ظالمانه‌ترین و غیرمنصفانه‌ترین و وحشتناک‌ترین» تصویر از خانواده‌ی سلطنتی کرده، اما «پرنس هری» اخیراً در شوی «جیمز کوردن» اعتراف می‌کند که «تاج» در نمایش فشار موجود در سبک زندگی سلطنتی بسیار دقیق عمل کرده است. او با این حال تأکید می‌کند که «تاج» یک اثر خیالی است.

«پرنس هری» می‌گوید: «قرار نیست واقعیت داشته باشد. خیالی است – اما بخش‌های زیادی از آن بر اساس واقعیت است. البته کاملاً دقیق نیست. اما تا حد زیادی از سبک زندگی سلطنتی درکی کلی به وجود می‌آورد – اینکه مسئولیت‌ها و وظایف خانواده و این دست مسائل چه فشارهایی ایجاد می‌کند – اینکه می‌تواند به چه اتفاقاتی بینجامد.»

او اضافه می‌کند: «از دیدن سریال «تاج» احساس بهتری دارم نسبت به خواندن گزارش‌هایی که در مورد من، خانواده و همسرم می‌نویسند. زیرا تفاوت‌هایی وجود دارد میان آنچه که به وضوح خیالی است و برداشتی آزاد بوده، و آنچه که به عنوان حقیقت گزارش می‌شود و قرار است یک خبر باشد. من با این قضیه مشکل دارم.»

به فاصله‌ی کوتاهی پس از انتشار فصل چهارم «تاج»، «الیور دودن» وزیر فرهنگ بریتانیا از نت‌فلیکس خواست هشداری در ابتدای اپیزودهای سریال درج و به مخاطبین یادآور شود که رویدادهای نمایش داده شده دراماتیزه شده‌اند.»

«هلنا بونهام کارتر» بازیگر سریال در پادکست رسمی سریال با درج هشدار موافقت کرده است.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید