news-background
news-background

کارگردان Black Panther سریال Wakanda را برای مارول و دیزنی می‌سازد

«رایان کوگلر» با امضای قراردادی پنج ساله به تولید یک سریال تلویزیونی متعهد شد.

 

«رایان کوگلر» کارگردان «پلنگ سیاه» (Black Panther) دنیای واکاندا را بنا می‌کند. کمپانی «پراکسیمیتی میدیا» او با امضای قراردادی پنج ساله با دیزنی برای توسعه‌ی یک سریال تلویزیونی بر اساس کشور خیالی واکاندا (Wakanda) موافقت کرد. او با این قرارداد علاوه بر این سریال که برای دیزنی+ ساخته خواهد شد، در تولید سریال‌های دیگر «دنیای سینمایی مارول» نیز مشارکت می‌کند. اخبار سینمای جهان را از ۳۰نما دنبال کنید.

«هالیوود ریپورتر» گزارش داده است که این کارگردان با این قرارداد جدید می‌تواند برای دیگر بخش‌های کمپانی دیزنی هم سریال بسازد.

«باب ایگر» مدیر استودیوی دیزنی می‌گوید: «رایان کوگلر داستان‌سرایی منحصربه‌فرد است که نگاه و ظرفیتش او را به یکی از برجسته‌ترین فیلمسازان نسل خودش تبدیل کرده. رایان با «پلنگ سیاه» داستان و شخصیت‌هایی انقلابی خلق کرد که واقعی، ارزشمند و به‌یادماندی بودند و به پدیده‌ای فرهنگی تبدیل شدند. خوشحالیم که همکاری خود را ادامه می‌دهیم و مشتاقیم که داستان‌های عالی بیشتری با او و گروهش بازگو کنیم.»

کوگلر در حال نگارش فیلمنامه‌ی «پلنگ سیاه ۲» (Black Panther 2) است. قسمت اول فیلم در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱.۳۴ میلیارد دلار فروخت و نامزد اسکار شد. «چادویک بوزمن» ستاره‌ی فقید این فیلم در نقش «پادشاه واکاندا» یا «پلنگ سیاه» بازی کرد. دنباله‌ی «پلنگ سیاه» در حال حاضر قرار است ۸ ژوئیه ۲۰۲۲ اکران شود.

در بیانیه‌ی کوگلر آمده است: «همکاری با کمپانی والت دیزنی باعث افتخار است. کار بر روی «پلنگ سیاه» رؤیایی بود که به حقیقت پیوست.» او اضافه می‌کند: «از طریق پلتفرم‌های دیزنی می‌آموزیم، رشد می‌کنیم و روابط خود با مخاطبین را بنا می‌کنیم.»

تولید سریال «واکاندا» و قرارداد دیزنی با کوگلر در حالی امضاء شده است که دیزنی+ به‌شدت بر روی مارول و برند «جنگ ستارگان» اتکا کرده و در سال‌های آینده چندین و چند عنوان تلویزیونی با فیلمسازان بزرگ به تولید می‌رساند. این شبکه از پاییز سال ۲۰۱۹ تاکنون ۸۶ میلیون مشترک را جذب کرده است.

اولین سریال مارول در دیزنی+ «وانداویژن» (WandaVision) بود که فصل اول آن در حال پخش است. «کوین فایگی» اعلام کرده است که فقط در سال ۲۰۲۱ مارول پنج سریال در این شبکه پخش می‌کند. «فالکن و سرباز زمستان» (Falcon & The Winter Soldier) و «لوکی» (Loki) از جمله این عناوین خواهند بود.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید