news-background
news-background

«پل گرین‌گرس» فیلم Watchmen ساخته‌نشده‌اش را با Joker مقایسه می‌کند

گرین‌گرس می‌گوید «جوکر» و فیلم‌های «بتمن» نولان بهتر به آنچه که او برای «واچمن» در ذهن داشته دست پیدا کرده‌اند.

 

فیلم «واچمن» (Watchmen) برادران وارنر در سال ۲۰۰۹ با کارگردانی «زک اسنایدر» از کتاب‌های کامیک «آلن مور» و «دیو گیبنز» اقتباس شد و در سال ۲۰۱۹ نیز «دیمن لیندلاف» یک مینی‌سریال به همین نام (Watchmen) بر همین اساس برای HBO ساخت. اما «پل گرین‌گرس» هم زمانی قصد داشته از این داستان اقتباس خودش را بسازد و شخصیت‌های «دکتر منهتن» و «آزیماندیاس» خودش را خلق کند. این کارگردان همچون «دارن آرونوفسکی» پیش از اسنایدر به نسخه‌ی سینمایی داستان پیوسته بود، اما به تازگی در مصاحبه با پادکست «هپی سد کانفیوزد» گفته است که ایده‌ی او برای فیلم «واچمن» ممکن بود به یک فاجعه انجامد. اخبار سینمای جهان را از ۳۰نما دنبال کنید.

گرین‌گرس می‌گوید: «ایده هر چه که بود، آن را به درستی بیان نکردم به این دلیل روشن که فیلم هرگز ساخته نشد. عاشق رمان مصورش بودم، و ضمناً عاشق فیلم زک که بسیار به آن وفادار ماند. نگاه من این بود که اقتباس وفادارانه‌ای نسازم، و ممکن بود به کوششی فاجعه‌بار بینجامد و شاید به همین علت فیلم ساخته نشد.»

گرین‌گرس ایده‌ی خود برای «واچمن» را به دقت شرح می‌دهد: «می‌خواستم باور کنم که این شخصیت‌ها در دنیایی واقعی زندگی می‌کنند و اینکه بسیاری از عقاید و اعمالشان توهم است.» فیلمساز می‌گوید ایده‌ی او به اقتباس «تاد فیلیپس» از فیلم «جوکر» (Joker) شبیه بوده است که گرین‌گرس آن را «یک فیلم درخشان» می‌نامد.

این کارگردان می‌گوید: ««جوکر» خصوصیتی داشت که به آن شبیه بود. «جوکر» در دنیایی واقعی وجود داشت و توهم سراسر وجودش را فراگرفته بود، یعنی هویت ابرقهرمانان درون اذهان مردم بودند و توهماتی درونی بودند در مقابل واقعیات. فیلم من می‌توانست ترکیبی از هر دو ایده باشد، البته اگر منطقی به نظر برسد.»

گرین‌گرس اضافه می‌کند: «نمی‌دانم که ممکن بود جواب بدهد یا نه، اما همیشه در موردش فکر کرده‌ام. به نظر من «کریستفر نولان» در مورد «بتمن» این کار را بسیار بسیار بهتر از من انجام داد. جالب اینکه او همین کار را با «بتمن» کرده [ و موفق شده]. [شهر گاتهام] جایی درست بود برای قرار دادن آن شخصیت‌ها در دنیایی که هم واقعی به نظر می‌رسید و هم نه.»

گرین‌گرس امسال فیلم وسترن «اخبار دنیا» (News of the World) با بازی «تام هنکس» را روی پرده دارد.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۷:۳۶

Watchmen کمیکش شاهکاره، سریالشم که ادامه کمیک هست شاهکاره، فیلمش با اینکه آخرش با کمک فرق هایی داره عالیه. آخه کجای بتمن های نولان و فیلم جوکر به پای Watchmen میرسن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نمایش اسپویل