news-background
news-background

تریلر رسمی فیلم کوتاه The Human Voice: همکاری آلمودوار و سویینتون برای خلق تنهایی و ظلمت

 

فیلم کوتاه «صدای انسانی» (The Human Voice) اولین عنوان انگلیسی-زبان «پدرو آلمودوار» است که از نمایشی به همین نام اثر «ژان کوکتو» اقتباس شده، اما از تریلر رسمی به نظر می‌رسد که بازی «تیلدا سویینتون» در نقش اصلی و کارگردانی احساسی آلمودوار، این فیلم کوتاه ۳۰ دقیقه‌ای را همچون یک فیلم بلند رضایت‌بخش کند. اخبار سینمای جهان را از ۳۰نما دنبال کنید.

سونی پیکچرز که بیش از یک دهه است که با آلمودوار همکاری می‌کند، «صدای انسانی» را داستان زنی با بازی سویینتون توصیف کرده است که در کنار چمدان‌های معشوق سابقش گذر زمان را نظاره می‌کند تا او از راه برسد و آن‌ها را با خود ببرد. همنشین زن سگی بی‌قرار است که درک نمی‌کند اربابش او را ترک گفته.

آلمودوار با انتشار بیانیه‌ای در مورد فیلم می‌گوید: «همیشه این اقتباس را تجربی می‌دانستم، هوسی که با آن می‌خواهم چیزی را نشان دهم که در تئاتر به آن دیوار چهارم می‌گویند و در سینما، می‌تواند نشان دادن آن ساختار چوبی باشد که دیوارهای واقع‌گرایانه یک صحنه را نگه داشته، واقعیت مادی آنچه که خیالی است. واقعیت این زن دردمند، و تنهایی و ظلمت زندگی او. سعی کرده‌ام همه‌ی این‌ها را به واسطه‌ی بازی «تیلدا سویینتون» هویدا، تکان‌دهنده و شیوا سازم، و از همان ابتدا نشان دهم که خانه‌ی او بنایی درون یک استودیو است.»

«صدای انسانی» در جشنواره‌ی فیلم ونیز اکران شد و منتقدین از بازیگر و کارگردان کهنه‌کار ستایش کردند و نوشتند که زیبایی‌های بصری فیلم به حدی است که اگر فیلم بیش از ۳۰ دقیقه باشد تحمل‌ناپذیر خواهد بود.

سونی پیکچرز این فیلم را سال آینده میلادی اکران خواهد کرد. آلمودوار و سویینتون این فیلم را تابستان گذشته در حین پاندمی فیلمبرداری کردند.

 

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید