news-background
news-background

درگیری شدید Sia با فعالان حقوق مبتلایان به اوتیسم در توییتر پس از انتشار اولین تریلر فیلم Music

 

«سیا» خواننده و آهنگساز استرالیایی که اولین فیلم بلندش را با «میوزیک» (دانلود فیلم Music با لینک مستقیم) تجربه کرده، جمعه گذشته اجازه نداد به او اتهاماتی زده شود. اخبار سینمای جهان را از ۳۰نما دنبال کنید.

این ستاره‌ی پاپ ۴۴ ساله اولین ساعات روز جمعه را به بحث و ستیز با فعالان حقوق معلولین سپری کرد که او را در چندین مورد متهم کرده بودند: استفاده از عبارت «توانایی‌های ویژه» به جای «معلولیت» برای مبتلایان به اوتیسم؛ انتخاب یک بازیگر غیر-اوتیسمی برای بازی در نقش اصلی فیلم؛ و اینکه آیا فردی که به اوتیسم مبتلا نیست صلاحیت ساختن فیلمی در مورد این موضوع را دارد یا نه.

اگرچه «میوزیک» تا ماه فوریه عرضه نخواهد شد، اما تریلر فیلم پنجشنبه گذشته انتشار پیدا کرد و در شبکه‌های اجتماعی بحث‌های زیادی به راه انداخت و «سیا» با لحنی صریح واکنش نشان داد. او در توییتر از کاربران معترض خواست ابتدا فیلم را ببینند و سپس قضاوت کنند. اما طولی نکشید که «سیا» به افراد معترض تاخت و به یکی از کاربران مبتلا به اوتیسم که نوشته بود سازندگان هیچ تلاشی برای استخدام بازیگران مبتلا به اوتیسم از جمله او نکرده‌اند گفت: «شاید بازیگر خوبی نیستی.» این خواسته‌ی «سیا» از هواداران که باید ابتدا فیلم را ببینند منطقی است، اما حمله‌ی مستقیم به افرادی که تنها ابراز نگرانی کرده‌اند غافلگیر‌کننده است.

«سیا» از سال ۲۰۰۴ بعضی از موزیک ویدیوهایش را کارگردانی کرده است. تریلر «میوزیک» وعده‌ی یک درام موزیکال در مورد دختر جوانی مبتلا به اوتیسم را می‌دهد که دنیا را به واسطه‌ی موسیقی درک می‌کند. «کیت هادسون» و «لزلی اودوم جونیور» و «مدی زایگلر» در نقش شخصیت «میوزیک» از جمله بازیگران این فیلم بوده‌اند.

«سیا» پیش از این مشاجرات مجازی نوشته بود: «این فیلم نامه‌ای عاشقانه است به پرستاران و جامعه‌ی اوتیسم. من نگاه منحصر به فرد خودم را به این جامعه دارم، و احساس کردم که تاکنون بازگو نشده و ساختنش جذاب است. اگر باعث می‌شود که یک فرد کثافت به نظر برسم پس حتماً چنین است، اما نیت خیری داشته‌ام.»

 

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید