news-background
news-background

«اندرو گارفیلد» در فیلم Social Network با درخواست «دیوید فینچر» باید به «جسی آیزنبرگ» توهین می‌کرد

گارفیلد برای اینکه هم‌بازی خود را در نقش «مارک زاکربرگ» فرو ببرد باید او را «احمق بی‌شعور» خطاب کرده است.

دهمین سالگرد اکران «شبکه‌ اجتماعی» (دانلود فیلم The Social Network با لینک مستقیم) با فاش شدن ماجراهای جذابی در پشت صحنه در مجله‌ی «امپایر» همراه شده است. هفته‌ی گذشته گزارش شد که «دیوید فینچر» به خاطر استفاده نکردن از چهره‌‌ی «جاش پنس» در فیلم از او عذرخواهی کرده. «امپایر» ماجرای این عذرخواهی را در طول آخر هفته‌ی گذشته منتشر کرد، اما در بخش دیگری از این گزارش آمده است که «دیوید فینچر» از «اندرو گارفیلد» می‌خواسته به «جسی آیزنبرگ» توهین کند تا او در شرایط شخصیت «مارک زاکربرگ» قرار بگیرد. اخبار سینمای جهان را از ۳۰نما دنبال کنید.

«امپایر» می‌نویسد: «[گارفیلد] می‌رود تا لباس‌های معمول خودش را عوض کند، پیش از آنکه بازگردد و پشت دوربین به آیزنبرگ نزدیک شود. درست پیش از ضبط صحنه، به سمت ستاره‌ی «زامبی‌لند» (Zombieland) خم می‌شود و می‌گوید: «تو یک احمق بی‌شعوری و به بهترین دوستت خیانت کرده‌ای. با این حقیقت کنار بیا.» شنیدنش بهت‌آور است. قطعاً به برداشت کمک می‌کند و نیک‌اندیشی حرفه‌ای گارفیلد و درک فینچر را نشان می‌دهد – چرا که این رفتار ناپسند به دستور کارگردان صورت گرفته تا آیزنبرگ در آن صحنه در موقعیت ذهنی درستی قرار بگیرد.»

گارفیلد در مورد این درخواست فینچر می‌گوید:‌ «او سلیقه‌ی بی‌عیب‌ونقصی دارد. از چیزهایی استفاده می‌کند که جواب دهد. رفتار او به شکل بسیار بسیار مثبتی بی‌رحمانه است.»

فینچر در آن زمان در خصوص برداشت‌های پرشمار با دیالوگ‌های پرطمطراق «آرون سورکین» و چالش‌هایی که برای بازیگران ایجاد می‌کرد گفته بود: «کار همه واقعاً عالی بود. فقط چند نفر بودند که دوست نداشتند «بازی» کنند. خسته‌کننده و دشوار است، می‌دانید؟ [دیالوگ‌های] سورکینی شهامت می‌خواهد زیرا باید آن را تمرین کرد و تمرین کرد و تمرین کرد. فقط واژه‌ها را بیان نمی‌کنید – یک پاراگراف را به زبان می‌آورید. دیدن جوان‌های بیست ساله که این چیزها را اظهار می‌کنند جالب است. اما چالش بزرگ این است که اطمینان حاصل کنید یک ادای بی‌معنا از آب در نیاید، می‌دانید، دوروتی پارکر.»

فینچر اضافه می‌کند:‌ «سعی می‌کنم تا جایی که امکان داشته باشد فیلمبرداری را ادامه دهم. هدف کلی ضبط تنها سه یا چهار برداشت... مثلاً می‌گویم: «نه، پس آن قضیه چه می‌شود؟ اگر آن اتفاق افتاد چطور؟ یا اگر این‌گونه حرفشان را بزنند چطور؟» و می‌دانید، گاهی بازیگران استقبال می‌کنند و گاهی هم می‌گویند: «لعنتی! اسمم را به خاطر نمی‌آورم!»

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۰:۳۱

داستان چیه؟ باز هالیوود سعی داره این بار فینچر رو زمین بزنه؟ جای کارگردان های زن رو تنگ کرده؟

نمایش اسپویل