news-background
news-background

فیلم «IT»، پایانی بر سلطه ی «جن گیر» در تاریخ آثار ترسناک هالیوود است

همان طور که انتظارش می رفت، اقتباس سینمایی داستان «IT» نوشته ی «استیون کینگ» توانست تبدیل به پر فروش ترین فیلم ترسناک دارای رده بندی بزرگسال در تاریخ سینما شود و با پس زدن فیلم «جن گیر» محصول سال 1973 در جایگاه نخست پر فروش ترین فیلم های ترسناک درجه سنی بزرگسال قرار گرفت. فیلم جن گیر با بودجه ی 12 میلیون دلاری ساخته شد و توانست در آن سال 441 میلیون دلار فروش جهانی داشته باشد که به نرخ سال 2017 این میزان فروش برابر 1 میلیارد و هشتصد و شصت و دو میلیون دلار است.

این فیلم که اوایل این ماه اکران خود را آغاز کرده در حال شکستن مرتب رکورد های سینماییست. این فیلم با فروش خیره کننده ی هفته ی نخست خود توانست تبدیل به پرفروش ترین فیلم ترسناک در هفته ی نخست اکران در تاریخ سینما شود. بعد از این رکورد توانست تبدیل به پرفروش ترین اقتباس سینمایی از آثار «استیون کینگ» شود. رکوردی که پیش از این در اختیار «The Green Mile» بود. با توجه به فروش 60 میلیون دلاری این هفته ی فیلم،  تحلیل گران سینمایی معتقدند که این اثر به راحتی فروش داخلی «جن گیر» را کنار زده و خود تبدیل به پرفروش ترین فیلم ترسناک دارای درجه سنی بزرگسال در تاریخ هالیوود می شود. از 441 میلیون دلار فروش «جن گیر» 232 میلیون آن مربوط به فروش خانگی بوده است. این فیلم برای تبدیل شدن به پرفروش ترین فیلم ترسناک تاریخ هالیوود باید از پس آثاری چون «Jaws» ساخته ی استیون اسپیلبرگ و «The Sixth Sense» ساخته ی «نایت شایمالان» عبور کند.

آمار ارائه شده برای فیلم «IT» تنها مربوط به دو هفته ایست که از آغاز اکران آن می گذرد. این در حالیست که تنها شش هفته ی دیگر با «هالووین» فاصله داریم و این فیلم می تواند در آن تاریخ به راحتی از مرز 300 میلیون دلار فروش خانگی عبور کند. بنا به گزارش پایگاه خبری «ددلاین»، تا پایان هفته ی آینده فروش داخلی این فیلم به 270 میلیون دلار خواهد رسید که در مقایسه با 232 میلیون دلار جن گیر عدد بالاتری خواهد بود.

 

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید