news-background
news-background

ساخت چهار اپیزود نهایی متفاوت برای جلوگیری از لو رفتن داستان فصل هشتم «Game of Thrones»

همان طور که از عنوان خبر متوجه شدید، شبکه ی «HBO» اعلام کرده که برای جلوگیری از لو رفتن داستان سریال در فصل هشتم و به ویژه اپیزود نهایی برنامه هایی در سر دارد. این شبکه با صرف هزینه ی هنگفت قرار شده تا چند اپیزود نهایی را فیلمبرداری کند. سریال «Game of Thrones» بدون شک یکی از بزرگترین سریال های تاریخ تلویزیون به شمار می رود. این اثر تا چند فصل قبلی بر اساس اتفاقات مجموعه داستان های «نغمه ای از آتش و یخ» نوشته ی «جورج آر.آر مارتین» پیش می رفت تا این که سرعت بالای داستان سرایی سازندگان باعث شد مسیر خطوط داستانی مجموعه کتاب ها و سریال از هم جدا شوند و هر کدام راه خود شان را بپیمایند. این مسئله دست افراد در سراسر فضای مجازی را بیش از پیش جهت اسپویل کردن سریال باز کرد و از آن جایی که این سریال سکان دار اصلی کشتی عصر طلایی سریال ها به شمار می رود توجهات بسیاری معطوف به آن است و همگان به نحوی سعی در بر ملا ساختن اتفاقات سریال دارند. سران HBO چندی قبل با بزرگترین بحران خود یعنی به سرقت رفتن 1.5 ترابایت اطلاعات مواجه شدند. اتفاقی که باعث شد داستان بعضی از اپیزود های فصل هفتم زود تر از پخش هفتگی برای مردم بر ملا شود و جریان های دیگر که همگی از آن ها مطلع هستید. فصل هفتم با تمام فراز و فرود های خود به سرانجام رسید و حالا همگان منتظر پایانی شایسته برای سریالی هستند که بیش از هفت سال است میهمان خانه های مردم است. شبکه ی HBO برای جلوگیری از هرگونه اتفاق ناخوشایند در روند ساخت و نمایش سریال خود قرار شده اقدامات امنیتی خود را افزایش دهد.

پاپاراتزی ها و مردم دوربین به دست همواره در کمین تیم تولید سریال بوده اند و از زوایای پنهان دست به شکار لحظه های سریال زده اند و همواره با اسپویل کردن اتفاقاتی که فیلمبرداری می شوند موجب ناراحتی بخش عمده ای بینندگان این سریال شده اند. بازیگر نقش جان اسنو یعنی «کیت هرینگتون» ماه پیش اعلام کرد که برای دست به سر کردن مردمی که کار شان اسپویل کردن بود مجبور به فیلمبرداری 15 ساعت اضافی بودند. 15 ساعتی که در هیچ کدام از اپیزود های سریال مورد استفاده قرار نگرفتند و صرفاً برای رد گم کنی اتفاقات سریال ضبط شده بودند.

برای جلوگیری از اتفاقات این چنین، تیم سازنده ی سریال در بیانیه ی جدید خود به نقل از پایگاه خبری «هالیوود ریپورتر» تصمیم به ساخت چند اپیزود نهایی برای سریال گرفته اند. بنا به اطلاعات موجود این تیم قرار شده چهار اپیزود متفاوت را برای قسمت نهایی سریال بسازند. آن چه می خوانید سخنان آقای «کیسی بلویز»، رئیس شبکه ی HBO می باشد:

تا آن جایی که من خبر دارم برای سریال Game of Thrones قرار شده تا چند اپیزود نهایی فیلمبرداری شود و این مسئله باعث می شود هیچ کس نتواند حدس بزند در اپیزود آخر چه اتفاقی می افتد. این کار را برای سریال هایی که مدت زمانی در تلویزیون پخش می شوند باید انجام داد. اگر یک چیز را فیلمبرداری کنید همگی از آن مطلع خواهند بود بنابراین تیم سازنده تصمیم گرفته تا چند اپیزود برای قسمت آخر بسازد و با این کار باید تا پخش اپیزود آخر صبر کنیم و جواب سوالات بی پاسخ سریال را ببینیم.

این اقدام شبکه باعث می شود تا دست اسپویل کنندگان از اتفاقات اصلی کوتاه شود ولی هکر ها با این مسائل کاری ندارند. هرچقدر هم شبکه سفت و سخت عمل کند باز هم تلاش ها برای نفوذ به مرکز اطلاعات این شبکه به قدری بالاست که هر لحظه می توان انتظار انتشار اخبار بیشتر درمورد پروژه های این شبکه را در فضای مجازی داشت. آن چه بدیهیست این امر می باشد که HBO برای اطمینان از لو نرفتن سریال خود مجبور است فکری به حال محافظت از داده هایش کند. فصل نهایی سریال ممکن است چیزی بیش از 1 سال و نیم دیگر پخش خود را آغاز کند.

در صورت انتشار اخبار بیشتر با شما عزیزان خواهیم بود.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید