news-background
news-background

اپیزود پنجم فصل جدید «Game of Thrones» و فیلمنامه ی آن در اختیار هکر ها قرار دارد

 

شبکه ی خانگی HBO به عنوان یکی از غول های صنعت فیلم و سریال در جهان روز های خوبی را سپری نمی کند. هر چقدر سریال محبوب این شبکه یعنی «Game of Thrones» پر تب و تاب دنبال شود، ماجرا های پشت پرده ای که در این شبکه اتفاق می افتند چندان خوشایند نیستند. هفته ای که گذشت بنا به عقیده ی بسیاری از کارشناسان فضای مجازی، بزرگترین هک فضای سایبری رخ داد و چیزی بیش از 1.5 ترابایت از اطلاعات شبکه ی مذکور توسط هکر ها به سرقت رفت. متن فیلم نامه ی اپیزود چهارم شروع اولتیماتوم های این گروه از هکر ها بود. این افراد بعد از آن که چند روز از انتشار فیلمنامه ی اپیزود چهارم گذشت، از طریق شبکه ای که برای صدا و سیمای کشور هندوستان بود نسخه ی کم کیفیتی از اپیزود چهارم را منتشر نمودند. ماجرا به همین جا ختم نشده و بنا به گزارش پایگاه خبری «هالیوود ریپورتر» متوجه شدیم که هکر ها اطلاعات تازه ای را پیرامون هک اخیر خود منتشر ساخته اند. بنا به گزارش این پایگاه خبری، هکر ها توانسته اند علاوه بر ایمیل های محرمانه ی سران HBO ، به متن با جزئیاتی از اپیزود پنجم سریال دست یابند. هکر ها در تازه ترین افشا سازی خود تصاویری را برای شبکه ی HBO ارسال کرده اند و نامه ای با این محتوا ضمیمه ی آن کرده اند :

ما با موفقیت توانستیم به شبکه ی عظیم شما نفوذ کنیم. HBO یکی از سخت ترین اهداف ما برای هک کردن بود ولی ما موفق شدیم و توانستیم بعد از 6 ماه فعالیت شما را هک کنیم.

در بین فایل هایی که در تصویر بالا مشاهده می شود فایل تصویری و فایل فشرده شده ی متن اپیزود پنجم بیشتر به چشم می آیند. تصویر بالا تنها بخشی از اطلاعاتی است که هکر یا هکر های مرتبط با این ماجرا در فضای مجازی منتشر کرده اند. صبح دیروز بود که اولین مدارک مبنی بر دسترسی هکر ها به ایمیل سران HBO تائید شدند. پایگاه خبری«هالیوود ریپورتر» در حمایت از آسیبی که شبکه ی مذکور آن را تجربه می کند از افشا سازی بیشتر این حمله ی سایبری خودداری نموده است. هنوز مشخص نشده که هکر ها اطلاعات مربوطه را برای سایت یا نهاد های دیگر فرستاده اند یا خیر. سخنگوی شبکه HBO در مصاحبه با هالیوود ریپورتر بیان کرده:

ممکن است علاوه بر اطلاعاتی که افشای آن ها را هفته ی پیش اعلام نمودیم، فایل های دیگری نیز توسط هکر ها منتشر شده باشند. همان طور که قبلاً اشاره کردیم اقداماتی برای پیگیری این مسئله انجام داده ایم و با وجود انتشار برخی ایمیل های سازمان، معتقدیم هکر ها به تمامی ایمیل های شبکه دست نیافته اند. ما بیرون از دنیای مجازی با کمک سازمان های امنیتی و نهاد های مربوطه در پی حل این بحران هستیم. کارکنان شبکه با وجود این تهدید ها همچنان می کوشند تا بالاترین کیفیت ممکن را به مخاطبان ارائه دهند.

 

هکر ها مدعی شده اند چیزی بالغ بر 1.5 ترابایت اطلاعات از این شبکه در اختیار دارند و گفته اند سالانه چیزی بالغ بر 12 الی 15 میلیون دلار از انتشار اطلاعات سازمان هایی که هک شان کرده اند به جیب می زنند. هکر ها تقاضایی که از HBO دارند این است که درآمد شش ماه خود را از طریق سیستم «بیت کوین» به آن ها بدهد. هکر ها گفته اند که معامله شان را تنها با ارشد شبکه ی HBO یعنی «ریچارد پلپلر» انجام می دهند و قرار است نامه ای به او ارسال کنند تا نحوه ی پرداخت این خواسته ی هکر ها در آن توضیح داده شود. هکر ها مدعی شده اند از طریق حفره های امنیتی خاصی به HBO ضربه زده اند که حتی مایکروسافت یا دیگر سازمان های مربوطه قادر به تشخیص و از بین بردن آن نیستند. هکر ها علاوه بر این بیان کرده اند فهرستی از اطلاعات شخصی بازیگران سریال Game of Thrones اعم از شماره های تلفن و ایمیل های شان را در اختیار دارند.

بنا به گفته ی هکر ها HBO هفدهمین قربانی آن ها در چنین خرابکاری هایی بوده است و از این بین تنها 3 هدف دیگر وجود داشته اند که از پرداخت مبلغ درخواستی به این هکر ها سر باز زده اند.    

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید