news-background
news-background

کامیک کان : سریال «The Exorcist» ژانر ترس را در تلویزیون زنده می‌کند

تولید کنندگان سریال تلوزیونی « The Exorcist» توضیح داده اند که سال گذشته پس از موفقیت چشم گیر فیلم در سال 1973 به کارگردانی «ویلیام فریدکین»، بالاخره این داستان پای خود را به تلوزیون باز کرد. بسیاری از منتقدان با ایده ساخت فیلم جن گیر به سریالی برای شبکه فاکس موافق نبودند، اما محصول نهایی به طرز خیره کننده ای خوب بود و تماشاچیان زیادی را به خود جلب کرد. اگرچه این مخاطبان آن قدر زیاد نیستند تا در رتبه بندی مقام خیلی بالایی کسب کنند ولی پتانسیل هایی برای رشد بیشتر وجود دارد و این روند قرار است در فصل دوم قوت بگیرد.

به جای تلاش احمقانه در جهت تکرار رمان «پیتر بلاتی» که الهام بخش اصلی فیلم بوده، خالق سریال تلوزیونی جن گیر، «جرمی اسلاتر» سعی در خلق اثری با روح جدید و وفادار به فیلم کرده است. فصل اول این سریال داستان خانواده رانس را بازگو می‌کند که درگیر یک شیطان ماورائی هستند. پدر روحانی توماس اورتگا «آلفوسو هررا» و پدر مارکوس کئانه «بن دانیلز» آن ها را در این راه یاری می‌ کنند.

در حالی که پیچ و تاب زیادی برای جذاب نشان دادن داستان در فصل یک صورت گرفته است، داستان فصل اول در همان فضا و دنیای فیلم اصلی قرار دارد. اما فصل دوم به داستان های انجیل شباهت دارد. فرستادن اوتگا و کئانه برای مبارزه با شر به همراهی بازیگران پشتیبان مسیر اصلی داستان است. مطابق با کنفرانس خبری کامیک کان این سریال در شهر سن دیه گو، کارگردان اثر در مورد این سریال عنوان کرده که با ساخت این سریال قصد داشته تا ترس و وحشت را به تلوزیون باز گرداند. او توضیح داد که چرا کلیشه های داستان های ترسناک در سریال ها کاربردی نیست:

ما قصد داریم به انواع مختلف وحشت بپردازیم، ترس هایی مانند خانه های تسخیر شده، اما همیشه داستان به شیاطین مربوط است. ما قصد وحشت طبیعی در این فصل داریم. سعی داریم به ابعاد بیشتری بپردازیم. ما فهمیدیم که فصل اول چرا در تلوزیون زیاد جلب توجه نکرد و پارامترهای ترسناک فیلم در سریال کاربردی نیست و باید وقت خود را به فضاسازی بیشتر و پرجزئیات تر اختصاص دهیم.

بسیاری از طرفدارن ژانر ترسناک با دیدن این سریال شاید به این نتیجه رسیده باشند که پارامترهای آن مثبت است. شاید چون پارامترهای دیگر ترس در هالیوود بیش از حد استفاده شده است. این سریال جای زیادی برای رشد دارد و امیدواریم که فصل های بعدی بهتر باشد.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید