news-background
news-background

دنباله فیلم Girl With the Dragon Tattoo در دست ساخت

 

دختری با خالکوبی اژدها یا به انگلیسی The Girl with the Dragon Tattoo عنوان نام آشنای سینما برای علاقمندان به آن می باشد. این فیلم که در سال 2011 ساخته شده، اثری دلهره آور و مرموز به کارگردانی دیوید فینچر می باشد و اقتباسی از رمانی با همین نام نوشته ی استیگ لارسن است.  از جمله ستارگان این فیلم می توان به دنیل کریگ، رونی مارا و کریستوفر پلامر اشاره کرد. داستان فیلم در مورد روزنامه نگاری به اسم مایکل بلومکویست می باشد که در یک روز عادی مامور می شود تا معمای حل نشده ی یک خانواده را که سالیان سال است گنگ باقی مانده، حل نماید. امروز بعد از گذشت نزدیک به شش سال از زمان پخش فیلم، خبری مبنی بر ساخت دنباله ای برای آن پخش شده است. صبح امروز به نقل از پایگاه خبری Variety با خبر شدیم که فیلم دیوید فینچر قرار است دنباله ای در پی داشته باشد. بیشتر از آن که لفظ دنباله را بتوان به آن داد، خبر ها حاکی از آنند که یک نسخه ی بازسازی شده از این فیلم در دست ساخت می باشد. اندکی بعد از اکران فیلم مذکور، فینچر و یارانش به دنبال ساخت دنباله ای برای آن بودند. دنباله ای که قرار بود اقتباسی از کتاب دوم استیگ لارسن با نام دختری که با آتش بازی کرد باشد. این کتاب که دومین جلد از داستان های لارسن به حساب می آید و بعد از آن نیز کتاب سومی با اسم  نام دختری که کندوی عسل را خراب کرد وجود دارد. جریان ساخت دنباله های دوم و سوم این فیلم منتفی شد و حالا بعد از گذشت شش سال قرار است فیلمی با همان چارچوب بر اساس کتاب چهارمی به اسم دختری در تار عنکبوت یا The Girl in the Spider's Web ساخته شود.

در سال 2013 بود که شایعه ی ساخت نسخه ی دوم این فیلم به کارگردانی Fede Alvarez به بیرون درز پیدا کرد و اکنون این خبر تائید شده است و هم چنین تائید شده که فیلم در حال ساخت این کارگردان علاوه بر اینکه دنباله ای بر The Girl With the Dragon Tattoo است، یک نسخه ی ریبوت و بازسازی شده از این عنوان نیز به حساب می آید. طبق بیانیه ی استودیوی فیلم سازی سونی، تولید این اثر از سپتامبر پیش رو آغاز می شود و طبق برنامه قرار است در تاریخ 5 اکتبر 2018 آماده ی اکران سینمایی شود. خبر ها حاکی از آن است که فیلم در مراحل پیش تولید قرار دارد و تیم سازنده به دنبال پیدا کردن بازیگر مناسب برای ایفای نقش شخصیت Lisbeth Salander می باشد و طبق اخبار به دست آمده احتمال اینکه اسکارلت جوهانسون یا ناتالی پورتمن به ایفای این نقش بپردازند بیشتر از دیگر بازیگران می باشد. متن زیر بخشی از بیانیه ی استودیوی Sony می باشد که به نقل از کارگردان جدید این فیلم می باشد :

من به شدت بابت این فرصت پیش آمده خوش حالم. استودیوی سونی برای من به مانند یک خانواده است و رابطه ی بسیار خوبی با این استودیو دارم و فکر نمی کنم پروژه ی هیجان انگیز تری نسبت به این فیلم برای تحکیم این رابطه پیدا کنم. شخصیت Lisbeth Salander از آن دسته شخصیت های خیالیست که هر کارگردانی آرزوی تجسم بخشیدن به آن را دارد. ما متن بسیار عالی در اختیار داریم و هیجان انگیزترین بخش ماجرا باقی مانده و آن این است که Lisbeth مورد نظرمان را از بین بازیگران موجود پیدا کنیم.

نظر شما چیست؟ تا چه اندازه با دنباله ی آن چه فینچر ساخت موافق یا مخالفید؟

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۱۰ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۴۴

اگر خود فبنچر بسازه، صد در صد فوق‌العاده میشه. ولی غیر از اون... شک دارم ?

نمایش اسپویل