news-background
news-background

لئا سیدو در جشنواره کن: وقتش رسیده بود جنبش MeToo# در فرانسه تغییر ایجاد کند

«لئا سیدو» دقایقی پیش در کنفرانس مطبوعاتی فیلم «پرده دوم» (The Second Act) به کارگردانی «کانتن دوپیو» که شب گذشته در جشنواره کن اکران شد گفت جنبش «من هم» (MeToo#) در فرانسه «به روشنی» تغییر ایجاد کرده است.

«ورایتی» گزارش داده است که سیدو در این کنفرانس می‌گوید:‌ «اتفاق بسیار خوبی است که زنان حالا حرفشان را می‌زنند. شرایط به روشنی در حال تغییر است و وقتش رسیده بود که تغییر ایجاد شود. احساس می‌کنم که این تغییر ایجاد شده. فیلم ما نیز با این ایده بازی می‌کند، درباره رویدادهای فعلی و این جنبش حرف می‌زند، وقتی که زنان به حرف می‌آیند و این اهمیت بنیادینی برای ایجاد تغییر داشت.»

او ادامه می‌دهد: «جنبش «من هم» بسیار مهم است. مسئله‌ای بسیار جدی است. با این حال، به نظر من لازم است که با شوخی از آن حرف بزنیم. در فیلم، به شکل بسیار مضحکی مطرح می‌شود.»

پیش از برگزاری جشنواره امسال این شایعه شنیده می‌شد که طی هفته‌های آینده اتهامات جدیدی علیه برخی از هنرمندان فرانسوی مطرح خواهد شد. «گرتا گرویگ» رئیس هیأت داوران این دوره روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی دیگر گفته بود این تغییر را در جامعه فیلمسازی آمریکا شاهد بوده و مهم است که «این بحث به گسترش ادامه دهد.» با این حال «تی‌یری فرمو» دبیر جشنواره کن رویکرد متفاوتی به احتمال مطرح شدن اتهامات داشت و این هفته گفته بود این «جنجال‌ها» او را نگران نمی‌کند.

«پرده دوم» سه‌شنبه شب با سه و نیم دقیقه تشویق ایستاده روبرو شد اما نقدهای مثبت اندکی دریافت کرد. داستان فیلم درباره زنی به نام فلورنس است که می‌خواهد معشوقش دیوید را به پدرش معرفی کند. اما دیوید علاقه‌ای به فلورنس ندارد و می‌خواهد او را گرفتار دوستش ویلی کند. این چهار شخصیت در رستورانی دورافتاده ملاقات می‌کنند. «ونسان لیندون»، «لوئی گارل» و «رافائل کنار» دیگر بازیگران فیلم خواهند بود.

امتیاز «پرده دوم» در «راتن تومیتوز» بر اساس ۶ نقد به ۶۷ درصد رسیده است. «ورایتی» می‌نویسد:‌ «استراتژی دوپیو به نظر این است که جملات نهایی شوخی‌های معینی را تغییر دهد یا تکرار کند تا تأثیر تازه‌ای داشته باشند، تصمیمی که تا مدتی ایرادی ندارد، تا اینکه متوجه می‌شوید نه «پرده دوم» و نه آن خوانش‌های درجه دوم حرفی برای گفتن ندارند.»

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید