news-background
news-background

برادران دافر از نتفلیکس جدا نمی‌شوند؛ Death Note و اسپین‌آف Stranger Things پروژه‌های بعدی دافرها با کمپانی جدیدشان

در پی رکوردشکنی فصل چهارم «موجودات عجیب» (Stranger Things)، مت و راس دافر پدیدآورندگان سریال کمپانی فیلمسازی «آپساید دون پیکچرز» را تأسیس کرده‌اند و چند پروژه جدید برای نتفلیکس می‌سازند. آن‌ها برای مدیریت این کمپانی «هیلاری لیویت» کهنه‌کار را استخدام کرده‌اند که سابقه همکاری با بی‌بی‌سی آمریکا و هولو را دارد و در تولید «اوزارک» (Ozark)، «کبیر» (The Great) و «دختران درخشان» (Shining Girls) نقش داشته است.

دافرها می‌گویند در این کمپانی مانند «موجودات عجیب» که فیلم‌های «استیون اسپیلبرگ» شباهت داشت، از داستان‌هایی الهام می‌گیرند که در کودکی الهام‌بخش آن‌ها بوده‌اند: «داستان‌هایی که در آن تقاطع زیبا شکل می‌گیرد جایی که آدم‌های عادی با موجودات غیرعادی برخورد می‌کردند، جایی که چشم‌انداز عظیم با شخصیت‌پردازی صمیمانه هم-زیستی دارد، جایی که خوش‌بینی بر بدبینی غلبه پیدا می‌کند.»

اقتباس لایو-اکشن از انیمه و مانگای «دفترچه مرگ» (Death Note)، یک سریال اریجینال با همکاری «جفری ادیس» و «ویل متیوز»، اقتباس تلویزیونی از رمان «طلسم» (The Talisman) «استیون کینگ» به نویسندگی «کرتیس گویین»، یک تئاتر در دنیای «موجودات عجیب» به تهیه‌کنندگی «سونیا فریدمن» و «استیون دالدری»، و اسپین-آف لایو-اکشن «موجودات عجیب» بر اساس طرح اریجینال برادران دافر، از جمله پروژه‌هایی خواهند بود که این دو نویسنده با کمپانی جدید برای نتفلیکس تولید می کنند.

این هفته گزارش شد که فصل چهارم «موجودات عجیب» با ۱.۱۵ میلیارد بیننده در ۲۸ روز اول انتشار به پربیننده‌ترین عنوان انگلیسی زبان تاریخ نتفلیکس تبدیل شد و در ۹۱ کشور در میان ۱۰ عنوان پربیننده دیده شد.

دافرها می‌گویند چند هفته استراحت خواهند کرد و از اواخر آگست نگارش فیلمنامه‌های فصل پنجم و پایانی «موجودات عجیب» را آغاز می‌کنند. آن‌ها بلافاصله پس از آنکه از کالج بیرون آمدند، برای فیلم ترسناک «پنهان» (Hidden) با برادران وارنر قرارداد بستند و بعد در مقام نویسنده با سریال «ویوارد پاینز» (Wayward Pines) به تهیه‌کنندگی «ام. نایت شامالان» همکاری کردند.

برادران دافر اخیراً در مصاحبه با پادکست «هپی سد کانفیوز» فاش کرده‌اند که اسپین‌آف «موجودات عجیب» شخصیت «الون» با بازی «میلی بابی براون» یا «استیو» با بازی «جو کیری» را دنبال نخواهد کرد: «این شایعه‌ها را شنیده‌ام که می‌گویند اسپین‌آف برای الون خواهد بود، اینکه اسپین‌آفی برای استیو و داستین یا شخصیت‌های دیگر ساخته خواهد شد. برای من جذابیت ندارد چون همه این سریال‌ها را ساخته‌ایم. نمی‌دانم که چند ساعت وقت روی همه این شخصیت‌ها کرده‌ایم. بنابراین متفاوت خواهد بود.»

دافرها می‌گویند اسپین‌آف جدید «۱۰۰۰ درصد» نسبت به سریال اصلی تفاوت خواهد داشت و تنها «داستان‌سرایی قابل‌درک» آن به دنیای «موجودات عجیب» مرتبط است نه شخصیت‌های اصلی‌: «امیدواریم که فرد درست را برای دادن سکان هدایت به او پیدا کنیم تا بتوانیم به سراغ چیزهای جدید برویم.»

«مت دافر» می‌گوید فصل پنجم کوتاه‌تر از فصل چهارم خواهد بود و روندی سریع‌تر خواهد داشت: «آن‌ها را می‌شناسید، زندگی‌شان را می‌بینید، اینکه با چه مشکلاتی روبرو می‌شوند، با دبیرستان خودشان را وفق می‌دهند و از این قبیل. استیو سعی می‌کند قرار بگذارد، و چنین چیزهایی. هیچ‌یک از این مسائل در دو اپیزود اول فصل پنجم وجود ندارد. برای اولین بار، در پایان فصل چهارم داستان را تمام نمی‌کنیم، بنابراین در حال پیشروی است. نمی‌دانم که ابتدای فصل پنجم با سرعت ۱۰ مایل در ساعت حرکت می‌کند یا نه، اما بسیار سریع خواهد بود.»

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید