news-background
news-background

ترند شدن Guardians of the Galaxy پس از آنکه اعضای «نیروی فضایی» ایالات متحده Guardians نامیده شدند؛ واکنش «جیمز گان» کارگردان فیلم

با «گاردین/نگهبان» (Guardians) نامیده شدن اعضای «نیروی فضایی» ارتش ایالات متحده آمریکا، عبارت «نگهبانان کهکشان» (Guardians of the Galaxy) در شبکه‌های اجتماعی ترند شد. «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا جمعه گذشته در صفحه‌ی توییترش اعلام کرد که پس از یک سال تحقیق و بررسی این نام را برای افراد شاغل در این شاخه از ارتش انتخاب کرده‌اند. اخبار سینمای جهان را از ۳۰نما دنبال کنید.

پنس می‌نویسد: «امروز، پس از فرایندی یکساله که موجب پیشنهاد صدها نام و شکل‌گیری تحقیقاتی با همکاری کارشناسان فضا و اعضای جامعه شد، می‌توانیم سرانجام نامی را با شما به اشتراک بگذاریم که «نگهبانان» شناخته خواهد شد.»

صفحه‌ی توییتر «نیروی فضایی ایالات متحده» نیز می‌نویسد: «فرصت نامگذاری یک نیرو مسئولیتی عظیم است. نگهبانان نامی با سابقه‌ی طولانی در مأموریت‌های فضایی است و به شعار فرماندهی نیروی هوایی در سال ۱۹۸۳ (Guardians of the High Frontier) برمی‌گردد.»

این آژانس اضافه می‌کند که نام «نگهبانان» این سازمان را به «فرهنگ و میراث پرافتخارش» و مأموریت اصلی آن که محافظت از مردم و منافع ایالات متحده و هم‌پیمانان باشد متصل می‌کند.

«نیروی فضایی» با دستور «دونالد ترامپ» به عنوان اولین شاخه‌ی جدید نیروهای مسلح آمریکا از سال ۱۹۴۷ تأسیس شد، با این حال، پس از خروج او از کاخ سفید از ماه آینده میلادی، آینده‌ی «نیروی فضایی» در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد.

کاربران توییتر بلافاصله پس از توییت‌های پنس و «نیروی فضایی» با این نام شوخی کردند تا عبارت «نگهبانان کهکشان» (Guardians of the Galaxy)، فیلم ابرقهرمانی مارول در سال ۲۰۱۴ به کارگردانی «جیمز گان» ترند شود. پیش‌تر کاربران متوجه شباهت بیش از حد لوگوی «نیروی فضایی» و «پیشتازان فضا» شده بودند. «جیمز گان» می‌نویسد: «می‌توانیم از این نادان شکایت کنیم؟»

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید