news-background
news-background

کارگردان District 9 در حین پاندمی یک فیلم ترسناک فراطبیعی می‌سازد

از اکران «چپی» (Chappie) به کارگردانی «نیل بلومکمپ» نیم دهه می‌گذرد. از آن زمان به بعد این کارگردان به فیلمسازی پرمشغله تبدیل شده و بر روی چند فیلم کوتاه در کمپانی فیلمسازی‌اش و چند پروژه‌ی دیگر از جمله دنباله‌ی «روبوکاپ» (RoboCop) که در نهایت از آن جدا شد کار کرده است. پیش از پاندمی، بلومکمپ قصد داشت «اینفرنو» (Inferno) را با «تیلور کیچ» بسازد اما این پروژه را به سال ۲۰۲۱ موکول کرد. با این حال، این فیلمساز تصمیم گرفته در حین پاندمی به صورت مخفیانه یک فیلم ترسناک فراطبیعی تولید کند. اخبار سینمای جهان را از ۳۰نما دنبال کنید.

چهارشنبه ۱۰ دسامبر گزارش شد که بلومکمپ مراحل پایانی یک فیلم ترسناک و فراطبیعی در جنگل‌های کانادا را پشت سر می‌گذارد. این کارگردان برای این پروژه تمامی پروتکل‌های کووید را رعایت و بیشتر از بازیگران کانادایی استفاده کرده است. از داستان فیلم جزئیاتی فاش نشده اما گزارش شده است که عناصری علمی-تخیلی در آن به کار گرفته شده. این فیلم بدون تا همین اواخر فرصت فیلمبرداری پیدا نکرده است.

بلومکمپ به فهرست در حال رشد فیلمسازانی پیوسته است که در حین پاندمی فیلم‌های کوتاه یا بلند ساخته‌اند. پیش‌تر گزارش شده بود که «بن ویتلی» نیز در این ایام یک فیلم ترسناک تولید کرده. دیگر فیلمی که در قرنطینه ساخته شده و به نظر می‌رسد به زودی منتشر خواهد شد «پرنده نغمه‌سرا» (Songbird) به تهیه‌کنندگی «مایکل بی» است. «سم لوینسون» نیز با همکاری «زندیا» و «جان دیوید واشینگتن» فیلم «مالکم و ماری» (Malcolm & Marie) را کارگردانی کرده و اوایل سال ۲۰۲۱ از نت‌فلیکس پخش می‌کند.

تولید فیلم مخفیانه‌ی بلومکمپ اوایل سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد اما هنوز معلوم نیست که سر از سالن‌های سینما درمی‌آورد یا پلتفرم‌های دیجیتال. هرچند «چپی» فیلمی نبود که با استقبال یکدست منتقدین همراه باشد، اما وجود فیلمی چون «منطقه ۹» (District 9) در کارنامه‌ی بلومکمپ، این پروژه‌ی جدید را برای هوادارانش هیجان‌انگیز می‌سازد.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۲۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۸:۲۶

به نظرم بهترین فیلمش elysium بود با مت دیمون کار کرد

نمایش اسپویل
۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۰

نمیدونم شاید دارم چرت میگم ولی فکر کنم فیلم جدیدش نسخه دومه skyline باشه

نمایش اسپویل