news-background
news-background

برگزیدگان سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان

سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان که به دلیل پاندمی کرونا، به صورت آنلاین و حضوری برگزار شده بود، در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ با معرفی برگزیدگان به پایان رسید. اخبار سینمای جهان را از ۳۰نما دنبال کنید.

در این جشنواره پس از سخنرانی علیرضا تابش، دبیر سی و سومین دوره این جشنواره، اسامی برگزیدگان اعلام شد. سپس پیام تصویری رئیس شورای شهر اصفهان و شهردار اصفهان به عنوان شهر میزبان این رویداد، پخش شد و در ادامه برگزیدگان معرفی شدند.

     

مریم کشکولی‌نیا برای انیمیشن کوتاه «قدم یازدهم» برگزیده بخش بهترین فیلم کوتاه پویانمایی شد.

عبدنور زیان برای فیلم «روزه تابستانی» پروانه زرین بهترین فیلم داستانی کوتاه را گرفت.

جایزه بهترین دستاورد فنی یا هنری در بخش مسابقه بین‌الملل را عباس عسگری برای انیمیشن «لوپتو» دریاعت کرد.

جایزه بهترین بازیگر در بخش بین‌الملل به روح‌الله زمانی بازیگر فیلم سینمایی «خورشید» رسید.

جایزه بهترین فیلمنامه مسابقه سینمای بین‌الملل به فیلم «آن سوی رودخانه» از کشور هندوستان رسید.

جایزه بهترین کارگردانی مسابقه بین‌الملل به مجید مجیدی برای کارگردانی فیلم سینمایی «خورشید» رسید.

در پایان اما وزیر ارشاد از همه عوامل برگزاری سی و سومین جشنواره فیلم کودک تشکر ویژه کرد.

جایزه ویژه هیأت داوران بخش بین‌الملل به فریدون نجفی برای کارگردانی «بچه گرگ‌های دره سیب» رسید.

جایزه فیلم برگزیده داوران کودک و نوجوان در بخش بین‌الملل به فیلم «فریتزی» از کشور آلمان رسید.

در بخش سینمای ایران اما جایزه بهترین فیلم کرونا روایت به فیلم کوتاه «ملاقات آخر» به کارگردانی محمدمهدی فکریان رسید.

جوایزه ویژه دبیر برای سه فیلمساز:

به دلیل «حضور مداوم و مستمر در سینمای کودک و تلاش برای پیوند میراث فرهنگی ایران با سینما» جایزه ویژه دبیر جشنواره به حسین قناعت برای فیلم «سلفی با رستم» رسید.به دلیل توجه ویژه به فرهنگ مقاومت و برداشت ملموس مردمی و قابل فهم برای نسل امروز، جایزه ویژه دبیر به رقیه توکلی برای فیلم «مهران» رسید. به دلیل نگاه ویژه به کسب و کار و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های هنر پویانمایی، جایزه ویژه دبیر به محمدحسین صادقی برای تهیه و تولید پویانمایی «لوپتو» رسید.

جایزه بخش وب سری به علی درخشی کارگردان مجموعه «کووید ۱۹» رسید.

جایزه بهترین فیلم کوتاه پویانمایی در بخش مسابقه ملی به انیمیشن کوتاه «قدم یازدهم» ساخته مریم کشکولی‌نیا رسید.

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی در بخش مسابقه ملی به فیلم کوتاه «شوفر» به کارگردانی رضا نجاتی رسید.

پروانه زرین بخش بهترین فیلم بلند داستانی به محمد صانعی‌نژاد کارگردان «پیله و پروانه» رسید.

هیئت داوران در بخش فیلم برگزیده یونیسف، جایزه اصلی را به فیلم «بعد از اتفاق» به کارگردانی پوریا حیدری اوره و تهیه کنندگی شهاب حسینی تقدیم کرد.

جایزه بهترین دستاورد فنی و هنری به کیوان مقدم طراح صحنه فیلم «خورشید» رسید.

جایزه بهترین بازیگر به محمدرضا عالی‌ور برای فیلم «بچه گرگ‌های دره سیب» رسید.

جایزه بهترین فیلمنامه به فریدون نجفی برای «بچه گرگ‌های دره سیب» رسید.

جایزه زاون قوکاسیان نیز به فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی رسید.

جایزه شهید بهنام محمدی به رقیه توکلی برای کارگردانی فیلم «مهران» رسید.

جایزه بهترین کارگردان بخش ملی جشنواره به مجید مجیدی کارگردان فیلم «خورشید» رسید.

جایزه بهترین فیلم به «بچه‌گرگ‌های دره سیب» به تهیه‌کنندگی مجید برزگر اهدا شد.

جایزه ویژه هیئت داوران  به فیلم «بازیگوش‌ها» به کارگردانی نادره ترکمانی رسید.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید