یک روز پس از برگزیده شدن فیلمهای «رما» (Roma) و «سوگلی» (The Favourite) از طرف منتقدین لس آنجلس، هر دو اثر یاد شده در چندین شاخه از «جوایز انتخاب منتقدین» (Critics' Choice Awards) نامزد دریافت جایزه شدند.
امسال فیلم «سوگلی» استودیوی فاکس سرچلاست با ۱۴ نامزدی شامل بهترین فیلم سال، بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر زن فیلمهای کمدی برای «اولیویا کولمن»، نامزدی بهترین بازیگر زن نقش مکمل برای «اما استون» و «ریچل وایس»، بهترین گروه بازیگری، بهترین کارگردانی و بهترین تدوین برای «یورگوس لانتیموس»، بهترین فیلمنامهی اوریجینال برای «دبرا دیویس» و «تونی مکنامارا»، بهترین فیلمبرداری برای «رابی رایان»، بهترین طراحی صحنه برای «آلیس فلتون»، بهترین طراحی لباس برای «سندی پاول» و بهترین طراحی گریم، پیشتاز بود.
«جوایز انتخاب منتقدین» بزرگترین تشکیلات منتقدین در آمریکای شمالی به شمار میرود و شامل ۳۰۰ منتقد تلویزیونی، رادیویی و آنلاین میشود و از روی نامزدهای آن میتوان به دقیقترین پیشبینیهای جوایز آکادمی دست یافت. برندگان سینمایی و تلویزیونی این مراسم یکشنبه ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹ به صورت زنده از طریق شبکهی CW معرفی میشوند.
امسال «پلنگ سیاه» مارول در ۱۲ شاخه نامزد شده و به دنبال آن «اولین انسان» یونیورسال با ده نامزدی و «مری پاپینز بازمیگردد» دیزنی، «ستارهای متولد شده است» و «معاون» با ۹ نامزدی قرار دارند. فیلم «رما» ساختهی «آلفونسو کوارون» نیز با هشت نامزدی و «کتاب سبز» یونیورسال با هفت نامزدی در رده بعدی پرافتخارترین عناوین امسال جای دارند. «بردلی کوپر» نامزد بهترین بازیگری، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامهی اقتباسی است و باید با «اسپایک لی» در دو شاخهی اخیر رقابت کند.
کمدی «معاون» (Vice) هم نامزدی بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامهی اوریجینال را برای «آدام مککی» به همراه داشته است. «کریستین بیل» ستارهی فیلم نیز در کنار «امیلی بلانت» با فیلم «مری پاپینز بازمیگردد» و «اولیویا کولمن» با فیلم «سوگلی» و هچنین بازیگر تازهکار «السی فیشر» با فیلم «کلاس هشتم» برای جوایز بهترین بازیگری رقابت میکنند.
از آنجا که «رما» از طرف حلقهی منتقدین نیویورک و لس آنجلس برگزیده شده، به نظر میرسد که از شانس بیشتری نسبت به دیگر عناوین برخوردار باشد. نامزدهای این مراسم تأثیر مستقیمی بر انتخاب صنف بازیگران (SAG) خواهد داشت که رأی گیری آن از امشب آغاز میشود.
غایبین قابل توجه این فهرست فیلم «بیوه»ی «استیو مککوئین» در بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردانی، و همینطور فیلمهای «واکس لاکس»، «زندگی وحشی» و «ویرانگر» کیدمن هستند. فیلم «راپسودی بوهمی» نیز در بخشهای بهترین بازیگری، بهترین طراحی لباس و گریم از جایزه دور ماند.
در بخش جوایز تلویزیونی، شبکههای HBO و نتفلیکس هرکدام با ۲۰ نامزدی پیشتازند و شبکهی FX با ۱۷، آمازون با ۱۲ و NBC با ۱۱ نامزدی در رتبههای بعدی قرار دارند. سریال «آمریکاییها»ی شبکهی FX که امسال به پایان رسید، سریال «ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی» همین شبکه، و «فرار از دانمورا» شبکهی شوتایم هر کدام با پنج نامزدی در صدر فهرست قرار دارند. سریال «خانم میزل شگفتانگیز» آمازون و «اشیاء تیز» HBO با چهار نامزدی در رتبهی بعدی ایستادهاند.
فهرست کامل نامزدهای سینمایی ۲۴مین مراسم سالانهی CRITICS’ CHOICE AWARDS
بهترین فیلم
“Black Panther”
“BlacKkKlansman”
“The Favourite”
“First Man”
“Green Book”
“If Beale Street Could Talk”
“Mary Poppins Returns”
“Roma”
“A Star Is Born”
“Vice”
بهترین بازیگر مرد
Christian Bale – “Vice”
Bradley Cooper – “A Star Is Born”
Willem Dafoe – “At Eternity’s Gate”
Ryan Gosling – “First Man”
Ethan Hawke – “First Reformed”
Rami Malek – “Bohemian Rhapsody”
Viggo Mortensen – “Green Book”
بهترین بازیگر زن
Yalitza Aparicio – “Roma”
Emily Blunt – “Mary Poppins Returns”
Glenn Close – “The Wife”
Toni Collette – “Hereditary”
Olivia Colman – “The Favourite”
Lady Gaga – “A Star Is Born”
Melissa McCarthy – “Can You Ever Forgive Me?”
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل
Mahershala Ali – “Green Book”
Timothée Chalamet – “Beautiful Boy”
Adam Driver – “BlacKkKlansman”
Sam Elliott – “A Star Is Born”
Richard E. Grant – “Can You Ever Forgive Me?”
Michael B. Jordan – “Black Panther”
بهترین بازیگر زن نقش مکمل
Amy Adams – “Vice”
Claire Foy – “First Man”
Nicole Kidman – “Boy Erased”
Regina King – “If Beale Street Could Talk”
Emma Stone – “The Favourite”
Rachel Weisz – “The Favourite”
بهترین بازیگر زن/مرد جوان
Elsie Fisher – “Eighth Grade”
Thomasin McKenzie – “Leave No Trace”
Ed Oxenbould – “Wildlife”
Millicent Simmonds – “A Quiet Place”
Amandla Stenberg – “The Hate U Give”
Sunny Suljic – “Mid90s”
بهترین گروه بازیگری
“Black Panther”
“Crazy Rich Asians”
“The Favourite”
“Vice”
“Widows”
بهترین کارگردانی
Damien Chazelle – “First Man”
Bradley Cooper – “A Star Is Born”
Alfonso Cuarón – “Roma”
Peter Farrelly – “Green Book”
Yorgos Lanthimos – “The Favourite”
Spike Lee – “BlacKkKlansman”
Adam McKay – “Vice”
بهترین فیلمنامهی اوریجینال
Bo Burnham – “Eighth Grade”
Alfonso Cuarón – “Roma”
Deborah Davis and Tony McNamara – “The Favourite”
Adam McKay – “Vice”
Paul Schrader – “First Reformed”
Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly – “Green Book”
Bryan Woods, Scott Beck, John Krasinski – “A Quiet Place”
بهترین فیلمنامهی اقتباسی
Ryan Coogler, Joe Robert Cole – “Black Panther”
Nicole Holofcener, Jeff Whitty – “Can You Ever Forgive Me?”
Barry Jenkins – “If Beale Street Could Talk”
Eric Roth and Bradley Cooper & Will Fetters – “A Star Is Born”
Josh Singer – “First Man”
Charlie Wachtel & David Rabinowitz and Kevin Willmott & Spike Lee – “BlacKkKlansman”
بهترین فیلمبرداری
Alfonso Cuarón – “Roma”
James Laxton – “If Beale Street Could Talk”
Matthew Libatique – “A Star Is Born”
Rachel Morrison – “Black Panther”
Robbie Ryan – “The Favourite”
Linus Sandgren – “First Man”
بهترین طراحی صحنه
Hannah Beachler, Jay Hart – “Black Panther”
Eugenio Caballero, Barbara Enriquez – “Roma”
Nelson Coates, Andrew Baseman – “Crazy Rich Asians”
Fiona Crombie, Alice Felton – “The Favourite”
Nathan Crowley, Kathy Lucas – “First Man”
John Myhre, Gordon Sim – “Mary Poppins Returns”
بهترین تدوین
Jay Cassidy – “A Star Is Born”
Hank Corwin – “Vice”
Tom Cross – “First Man”
Alfonso Cuarón, Adam Gough – “Roma”
Yorgos Mavropsaridis – “The Favourite”
Joe Walker – “Widows”
بهترین طراحی لباس
Alexandra Byrne – “Mary Queen of Scots”
Ruth Carter – “Black Panther”
Julian Day – “Bohemian Rhapsody”
Sandy Powell – “The Favourite”
Sandy Powell – “Mary Poppins Returns”
بهترین گریم
“Black Panther”
“Bohemian Rhapsody”
“The Favourite”
“Mary Queen of Scots”
“Suspiria”
“Vice”
بهترین جلوههای ویژه
“Avengers: Infinity War”
“Black Panther”
“First Man”
“Mary Poppins Returns”
“Mission: Impossible – Fallout”
“Ready Player One”
بهترین انیمیشن بلند
“The Grinch”
“Incredibles 2”
“Isle of Dogs”
“Mirai”
“Ralph Breaks the Internet”
“Spider-Man: Into the Spider-Verse”
بهترین فیلم اکشن
“Avengers: Infinity War”
“Black Panther”
“Deadpool 2”
“Mission: Impossible – Fallout”
“Ready Player One”
“Widows”
بهترین فیلم کمدی
“Crazy Rich Asians”
“Deadpool 2”
“The Death of Stalin”
“The Favourite”
“Game Night”
“Sorry to Bother You”
بهترین بازیگر مرد فیلمهای کمدی
Christian Bale – “Vice”
Jason Bateman – “Game Night”
Viggo Mortensen – “Green Book”
John C. Reilly – “Stan & Ollie”
Ryan Reynolds – “Deadpool 2”
Lakeith Stanfield – “Sorry to Bother You”
بهترین بازیگر زن فیلمهای کمدی
Emily Blunt – “Mary Poppins Returns”
Olivia Colman – “The Favourite”
Elsie Fisher – “Eighth Grade”
Rachel McAdams – “Game Night”
Charlize Theron – “Tully”
Constance Wu – “Crazy Rich Asians”
بهترین فیلم علمی-تخیلی یا ترسناک
“Annihilation”
“Halloween”
“Hereditary”
“A Quiet Place”
“Suspiria”
بهترین فیلم خارجی زبان
“Burning”
“Capernaum”
“Cold War”
“Roma”
“Shoplifters”
بهترین ترانه
“All the Stars” – “Black Panther”
“Girl in the Movies” – “Dumplin’”
“I’ll Fight” – “RBG”
“The Place Where Lost Things Go” – “Mary Poppins Returns”
“Shallow” – “A Star Is Born”
“Trip a Little Light Fantastic” – “Mary Poppins Returns”
بهترین موسیقی متن
Kris Bowers – “Green Book”
Nicholas Britell – “If Beale Street Could Talk”
Alexandre Desplat – “Isle of Dogs”
Ludwig Göransson – “Black Panther”
Justin Hurwitz – “First Man”
Marc Shaiman – “Mary Poppins Returns”
فهرست کامل نامزدهای تلویزیونی ۲۴مین مراسم سالانهی CRITICS’ CHOICE AWARDS
بهترین سریال درام
“The Americans” (FX)
“Better Call Saul” (AMC)
“The Good Fight” (CBS All Access)
“Homecoming” (Amazon)
“Killing Eve” (BBC America)
“My Brilliant Friend” (HBO)
“Pose” (FX)
“Succession” (HBO)
بهترین بازیگر مرد در سریالهای درام
Freddie Highmore – “The Good Doctor” (ABC)
Diego Luna – “Narcos: Mexico” (Netflix)
Richard Madden – “Bodyguard” (Netflix)
Bob Odenkirk – “Better Call Saul” (AMC)
Billy Porter – “Pose” (FX)
Matthew Rhys – “The Americans” (FX)
Milo Ventimiglia – “This Is Us” (NBC)
بهترین بازیگر زن در سریالهای درام
Jodie Comer – “Killing Eve” (BBC America)
Maggie Gyllenhaal – “The Deuce” (HBO)
Elisabeth Moss – “The Handmaid’s Tale” (Hulu)
Sandra Oh – “Killing Eve” (BBC America)
Elizabeth Olsen – “Sorry For Your Loss” (Facebook Watch)
Julia Roberts – “Homecoming” (Amazon)
Keri Russell – “The Americans” (FX)
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سریالهای درام
Richard Cabral – “Mayans M.C.” (FX)
Asia Kate Dillon – “Billions” (Showtime)
Noah Emmerich – “The Americans” (FX)
Justin Hartley – “This Is Us” (NBC)
Matthew Macfadyen – “Succession” (HBO)
Richard Schiff – “The Good Doctor” (ABC)
Shea Whigham – “Homecoming” (Amazon)
بهترین بازیگر زن نقش مکمل در سریالهای درام
Dina Shihabi – “Jack Ryan” (Amazon)
Julia Garner – “Ozark” (Netflix)
Thandie Newton – “Westworld” (HBO)
Rhea Seehorn – “Better Call Saul” (AMC)
Yvonne Strahovski – “The Handmaid’s Tale” (Hulu)
Holly Taylor – “The Americans”(FX)
بهترین سریال کمدی
“Atlanta” (FX)
“Barry” (HBO)
“The Good Place” (NBC)
“The Kominsky Method” (Netflix)
“The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)
“The Middle” (ABC)
“One Day at a Time” (Netflix)
“Schitt’s Creek” (Pop)
بهترین بازیگر مرد در سریالهای کمدی
Hank Azaria – “Brockmire” (IFC)
Ted Danson – “The Good Place” (NBC)
Michael Douglas – “The Kominsky Method” (Netflix)
Donald Glover – “Atlanta” (FX)
Bill Hader – “Barry” (HBO)
Jim Parsons – “The Big Bang Theory” (CBS)
Andy Samberg – “Brooklyn Nine-Nine” (Fox)
بهترین بازیگر زن در سریالهای کمدی
Rachel Bloom – “Crazy Ex-Girlfriend” (The CW)
Rachel Brosnahan – “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)
Allison Janney – “Mom” (CBS)
Justina Machado – “One Day at a Time” (Netflix)
Debra Messing – “Will & Grace” (NBC)
Issa Rae – “Insecure” (HBO)
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سریالهای کمدی
William Jackson Harper – “The Good Place” (NBC)
Sean Hayes – “Will & Grace” (NBC)
Brian Tyree Henry – “Atlanta” (FX)
Nico Santos – “Superstore” (NBC)
Tony Shalhoub – “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)
Henry Winkler – “Barry” (HBO)
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سریالهای کمدی
Alex Borstein – “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)
Betty Gilpin – “GLOW” (Netflix)
Laurie Metcalf – “The Conners” (ABC)
Rita Moreno – “One Day at a Time” (Netflix)
Zoe Perry – “Young Sheldon” (CBS)
Annie Potts – “Young Sheldon (CBS)
Miriam Shor – “Younger” (TV Land)
بهترین مینیسریال
“A Very English Scandal” (Amazon)
“American Vandal” (Netflix)
“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)
“Escape at Dannemora” (Showtime)
“Genius: Picasso” (National Geographic)
“Sharp Objects” (HBO)
بهترین فیلم تلویزیونی
“Icebox “(HBO)
“Jesus Christ Superstar Live in Concert” (NBC)
“King Lear” (Amazon)
“My Dinner with Hervé” (HBO)
“Notes from the Field” (HBO)
“The Tale” (HBO)
بهترین بازیگر مرد در مینیسریالها یا فیلمهای تلویزیونی
Antonio Banderas – “Genius: Picasso (National Geographic)
Darren Criss – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)
Paul Dano – “Escape at Dannemora” (Showtime)
Benicio Del Toro – “Escape at Dannemora” (Showtime)
Hugh Grant – “A Very English Scandal” (Amazon)
John Legend – “Jesus Christ Superstar Live in Concert” (NBC)
بهترین بازیگر زن در مینیسریالها یا فیلمهای تلویزیونی
Amy Adams – “Sharp Objects” (HBO)
Patricia Arquette – “Escape at Dannemora” (Showtime)
Connie Britton – “Dirty John” (Bravo)
Carrie Coon – “The Sinner” (USA Network)
Laura Dern – “The Tale” (HBO)
Anna Deavere Smith – “Notes From the Field” (HBO)
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در مینیسریالها یا فیلمهای تلویزیونی
Brandon Victor Dixon – “Jesus Christ Superstar Live in Concert” (NBC)
Eric Lange – “Escape at Dannemora” (Showtime)
Alex Rich – “Genius: Picasso” (National Geographic)
Peter Sarsgaard – “The Looming Tower” (Hulu)
Finn Wittrock – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)
Ben Whishaw – “A Very English Scandal” (Amazon)
بهترین بازیگر زن نقش مکمل در مینیسریالها یا فیلمهای تلویزیونی
Ellen Burstyn – “The Tale” (HBO)
Patricia Clarkson – “Sharp Objects” (HBO)
Penelope Cruz – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)
Julia Garner – “Dirty John” (Bravo)
Judith Light – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)
Elizabeth Perkins – “Sharp Objects” (HBO)
بهترین سریال انیمیشن
“Adventure Time” (Cartoon Network)
“Archer” (FX)
“Bob’s Burgers” (Fox)
“BoJack Horseman” (Netflix)
“The Simpsons” (Fox)
“South Park” (Comedy Central)
دیدگاهها
مهمان
برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
mim.you
mim.you
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۲۲:۳۲
نمیدونم چرا، اما هر سال دارم نسبت به جوایز دلسرد میشم متاسفانه، چرا اینقدر مسائل حاشیه ای و این جنبش ها توی نظر دهی منتقدان و داورها تاثیر داره. واقعن درک نمیکنم. مگه سنجش نباید بر مبنای هنر صورت بگیره؟! خواهش میکنم یکی از دوستان به من بگه، چرا پلنگ سیاه تو رشته بهترین فیلم و بهترین گروه بازیگری باید نامزد بشه؟! از لحاظ فنی نمیگم، چون تو سطح فوق بالایی قرار داره، فقط این دوتا بخش. بعد یه سوال، فیلم جدید برادران کوئن واقعن بد تر از این فیلم بوده یا بد تر از بلکککلنزمن؟!
۰
۰
برای امتیازدهی باید وارد شوید
پاسخ
Sami_R
Sami_R
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۲۲:۱۸
وقتی Black Panther تو اسامی نامزدهای بهترین فیلم سال در میاد ، انگار ذهنم تو بیابون با زبانی قاصر حس گمگشتگی پیدا میکنه ! هِــی یورگوس لانتیموس ، از چی بگم برات !
۰
۰
برای امتیازدهی باید وارد شوید
پاسخ