news-background
news-background

زیان ۱۳۴ میلیون دلاری دیزنی با Indiana Jones 5

زیان مالی دیزنی با «ایندیانا جونز» بیش از ۱۰۰ میلیون دلار است.

فیلم ۲۹۰ تا ۳۲۹ میلیون دلاری «ایندیانا جونز ۵» (Indiana Jones and the Dial of Destiny) ۱۳۴ میلیون دلار به دیزنی زیان وارد کرده است. پیش‌تر «ورایتی» گزارش داده بود که زیان این دنباله به کارگردانی «جیمز منگولد» و بازی «هریسون فورد» به ۱۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

«ایندیانا جونز ۵» پیش از وقوع «باربنهایمر» اکران شد و ۳۸۴ میلیون دلار فروخت. قسمت قبلی این چندگانه با عنوان «ایندیانا جونز: قلمرو جمجمه بلورین» (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull) بیش از ۷۹۰ میلیون دلار در سراسر دنیا فروش کرده بود.

«فوربز» گزارش می‌دهد که دیزنی با «ایندیانا جونز ۵» در واقع ۱۳۴ میلیون دلار زیان دیده هرچند این رقم با زیان بیش از ۲۰۰ میلیون دلاری فیلم‌های «جان کارتر» (John Carter) فاصله زیادی دارد. قسمت پنجم «ایندیانا جونز» اولین بار در جشنواره کن اکران شد و نقدهای مختلفی دریافت کرد. دیزنی برای این مراسم افتتاحیه چندین میلیون دلار هزینه کرد اما امتیاز فیلم در «راتن تومیتوز» از ۷۰ درصد فراتر نرفت.

دیزنی با فیلم «مارول‌ها» (The Marvels) که بودجه مشابهی داشت سال گذشته یک شکست تجاری سنگین دیگر را تجربه کرده است. انتظار می‌رود زیان مالی آن فیلم در سطح ۲۰۰ میلیون دلار باشد.

داستان این دنباله در سال ۱۹۶۹ و یک دهه پس از «قلمرو جمجمه بلورین» قرار داده شده و جونز با گروهی از نازی‌ها مقابله می‌کند. «فیبی والر-بریج» نقش دخترخوانده جونز «هلنا شا» را بازی می‌کند و به دنبال دستگاه معروف «شمارشگر آنتیکیترا» است که می‌تواند شکاف‌های موجود در زمان را بیابد. فورد برای صحنه افتتاحیه فیلم با هوش مصنوعی چند دهه جوان شد.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید