news-background
news-background

نکته ریزی که کیلین مورفی برای گریم Oppenheimer می‌خواست: فکر می‌کردم که هیچ‌کس متوجه نخواهد شد

مورفی می‌گوید خوشحال است که ریزترین جزئیات شخصیت اوپنهایمر در نسخه آیمکس قابل دیدن شده.

«کیلین مورفی» ریزترین جزئیات نقش «جی. رابرت اوپنهایمر» در فیلم «اوپنهایمر» (Oppenheimer) را بازآفرینی کرده است. این بازیگر ایرلندی برنده اسکار سال گذشته در جشنواره فیلم سانتا باربارا می‌گوید سعی داشته تمامی جنبه‌های ظاهری «پدر بمب اتم» و عادت‌های او را به تصویر بکشد چرا که فیلمبرداری آیمکس کوچک‌ترین جزئیات را فاش می‌کند.

وقتی «رابرت دورلینگ» مدیر جشنواره نمایش «اوپنهایمر» می‌گوید به صورت آیمکس باعث شده لکه‌های نیکوتین روی انگشتان مورفی دیده شود، مورفی لبخند می‌زند و می‌گوید: «خوشحالم که متوجه آن شدید! گریمور بسیار خوب ما لوییزا ایبل — هر روز این کار را می‌کردیم و من وارد جزئیات می‌شدم. اما بعد فکر کردم: «هیچ‌کس این را نخواهد دید.» خیلی خوشحالم که شما دیدید!»

«اوپنهایمر» نامزد ۱۳ جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد و در هفت بخش برنده شد. علاوه بر مورفی و نولان که در بخش بهترین کارگردانی برنده اسکار شد، «رابرت داونی جونیور» برای بازی در نقش «رابرت استراس» این جایزه را به خانه برد.

مورفی درباره خودداری از بروز احساسات اوپنهایمر می‌گوید: «فیلمنامه این را طلب می‌کرد چون چشم‌انداز درونی او بسیار مهم بود، اینکه او چه کشمکش‌هایی دارد، و بعد وقتی به آن تصاویر مولکولی کات داده می‌شود که کریس خلق کرده، باید می‌دانستم که با آن همخوانی دارد، اینکه آرام است، اینکه مخاطب مجال دارد، امیدوارم که در این مسیر با او همراه شود. بنابراین در پس ذهن خودتان به یاد می‌آورید که روی پرده‌های [بزرگ] به نمایش درمی‌آید.»

مورفی می‌گوید اگرچه در زمان اوپنهایمر بسیاری کلاه می‌پوشیدند و سیگار می‌کشیده‌اند اما نولان تصمیم می‌گیرد که این عادت‌ها را شخصیت اصلی منحصر کند: «این بخشی از نبوغ اوست. به یاد می‌آورم که در آن اوایل یکی از سکانس‌های سخنرانی را ضبط می‌کردیم، و من به او گفتم: «فکر نمی‌کنی همه باید سیگار بکشند؟ چون همه سیگار می‌کشند.» گفت:‌ «نگران نباش. نگران نباش. فقط می‌خواهم مردم روی او تمرکز کنند، تا خودآگاهانه به آن فکر کنند نه ناخودآگاهانه.»

فیلم «اوپنهایمر» به تازگی در ژاپن اکران شده و ۲.۵ میلیون دلار در هفته اول فروخته است.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید