news-background
news-background

شکیرا: فیلم Barbie مردان را تحقیر می‌کند

«شکیرا» در مصاحبه با مجله «الور» پیرامون فیلم بلاکباستر ۱.۴ میلیارد دلاری «باربی» (Barbie) اظهار نظر کرده است. این خواننده کلمبیایی می‌گوید با پسرانش که از این فیلم بیزارند و معتقدند «امکان مرد بودن» را از مردان ربوده موافق است.

او می‌گوید: «پسرانم از آن خیلی متنفر بودند. احساس کردند که مردانگی‌زدا است. و من تا حدی موافقم. دو پسر را بزرگ می‌کنم. دویت دارم احساس قدرت کنند [در عین حال] به زنان احترام بگذارند. فرهنگ عامه را دوست دارم وقتی سعی می‌کند زنان را توانمند کند بی‌آنکه امکان مرد بودن را از مردان برباید، وقتی [زنان را] محافظت و تأمین می‌کند. معتقدم که همه ابزارها را باید به زنان داد و به آن‌ها اعتماد کرد که می‌توانند از پس همه‌اش برآیند بدون اینکه جوهره خود را از دست بدهند، بدون اینکه زنانگی خود را از دست بدهند.»

«شکیرا» اضافه می‌کند: «به نظر من مردان یک هدف در جامعه دارند و زنان هدفی دیگر. یکدیگر را کامل می‌کنیم و این نباید از دست برود.»

این خواننده اولین سلبریتی منتقد فیلم نامزد اسکار «گرتا گرویگ» نیست. پیش از او «مت والش» مجری پادکست این فیلم را «ضد-مردترین، و فمینیستی‌ترین» پروپاگاندای سینمایی تاریخ نامیده بود. «بیل مار» مجری و کمدین مدتی بعد «باربی» را فیلمی «مرد-بیزار» دانست.

این انتقادها باعث شد که افرادی چون «مارک مارون» یا «جو روگان» از فیلم حمایت کنند. مارون در پادکست خود گفته بود: ««این حقیقت که برخی مردان احساس کردند فیلم توهین‌آمیز است تا جایی که سعی کردند روایت جناح راستی از آن را تحمیل کنند. باید خیلی شرمنده باشند. خیلی شرمنده. هر مردی که نمی‌تواند آن انتقادات فیلم را تحمل کند، واقعاً باید درون شلوارش را نگاه کند و ببیند که از چه ساخته شده. منظورم این است که خدای من، چه کودکان سست-عنصری.»

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۱۴ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۳۵

دوکلام حرف حساب از بانو

نمایش اسپویل