news-background
news-background

زویی دشانل می‌گوید با خویشاوندسالاری بازیگر نشده است: هیچ‌کس به من نقش نمی‌داد

بازیگر «دختر تازه‌وارد» فرزند «کیلب دشانل» فیلمبردار آمریکایی است.

«زویی دشانل» می‌گوید بازیگر شدنش ارتباطی به مادر بازیگر و پدر فیلمبردارش که شش نامزدی اسکار دریافت کرده ندارد. بازیگر «دختر تازه‌وارد» (New Girl) که در ماه‌های اخیر برچسب «نپو بیبی» یا فرزند خویشاوندسالاری خورده دختر «کیلب دشانل» فیلمبردار آمریکایی است که «شیر شاه» (The Lion King) و «مصائب مسیح» (The Passion of Christ) را در کارنامه دارد و شش بار نامزد اسکار شده است.

از سوی دیگر مادر او «ماری جو دشانل» در فیلم‌های «الف» (Elf) و سریال «تویین پیکس» (Twin Peaks) نقش‌آفرینی کرده و خواهر او «امیلی دشانل» بازیگر «مرد-عنکبوتی ۲» (Spider-Man 2) و سریال «استخوان‌ها» (Bones) است.

«زویی دشانل» این اتهام را نمی‌پذیرد و در مصاحبه با پادکست «مدرسه بزرگی» (School of Greatness) می‌گوید: «جالب است چون مردم می‌گویند: «آهان، این خویشاوندسالاری است.» می‌گویم نه. پدرم تصویربردار است. هیچ‌کس به خاطر اینکه پدرش تصویربردار است نقشی به دست نمی‌آورد.»

او با این حال اعتراف می‌کند که تا حدودی از مساعدت‌های «هنری» برخوردار بوده است: «مادرم بازیگر است و پدرم فیلمبردار و کارگردان. نمی‌دانم چگونه تأکید کنم که چقدر از مساعدت هنری از طرف خانواده‌ام برخوردار بوده‌ام. پدرم یک ذهن خلاق بسیار خوب است و یک فرد بااستعداد. مادرم بازیگر خیلی خوبی است و پرورنده. وقتی مربی بازیگری نداشتم به من آموزش می‌داد، به من کمک می‌کرد، دیالوگ‌ها را با من می‌خواند. بسیار از من حمایت کرده. بحث‌های بسیار خوبی درباره سینما و فیلمساز با پدرم داشته‌ام. هر دو به من کمک کرده‌اند. از سوی دیگر یک خواهر بازیگر دارم. این باعث می‌شود که به شکل خودکار عضوی از یک جامعه باشم.»

دشانل به زودی در فیلم «هارولد و مداد شمعی بنفش» (Harold and the Purple Crayon) مقابل «زکری لیوای» دیده خواهد شد.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید