news-background
news-background

ریدلی اسکات: برای ساختن Napoleon به تاریخ‌دان‌ها احتیاجی نداشتم؛ مثل اسکورسیزی به مرگ فکر نمی‌کنم

اسکات فیلم «ناپلئون» را طی شصت روز ساخته است.

«ریدلی اسکات» کارگردان «ناپلئون» (Napoleon) در مصاحبه جدیدی با «تایمز» به انتقاد از خطاهای تاریخی فیلم واکنش دیگری نشان داده و می‌گوید برخلاف «مارتین اسکورسیزی» نگران مرگ نیست. در تازه‌ترین ساخته او «واکین فینیکس» نقش «ناپلئون بناپارت» و «ونسا کربی» نقش همسرش جوزفین را بازی می‌کنند.

اسکات در بخشی از این مصاحبه در مورد به توپ بستن اهرام مصر توسط ناپلئون می‌گوید: «نمی‌دانم که آیا او این کار را کرده یا نه، اما روش سریعی بود برای گفتن اینکه او مصر را تصرف کرده.»

اغلب کاربران در شبکه‌های اجتماعی از این بخش از مصاحبه کارگردان اظهار ناامیدی کرده‌اند. یکی از آن‌ها می‌نویسد: «این مرد تاریخ را از خودش می‌سازد.» یا دیگری: «برادر ناپلئون است، انسانی که بیشترین اسناد درباره زندگی او وجود دارد. همه جنبه‌های زندگی‌اش روشن است. چطور می‌توانید مرتکب چنین اشتباه بشوید؟»

اسکات درباره انتقاد تاریخ‌دانان می‌گوید: «وقتی با تاریخ‌دانان به مشکل برمی‌خورم می‌پرسم: «معذرت می‌خواهم رفیق، شما آنجا بوده‌اید؟ نبوده‌اید؟ خوب، پس خفه شوید.»»

این فیلمساز ۸۵ ساله درباره ابراز نگرانی «مارتین اسکورسیزی» ۸۱ ساله از تمام شدن وقتش برای کارگردانی فیلم‌های بیشتر می‌گوید: «از وقتی «قاتلین ماه گل» (Killers of the Flower Moon) را شروع کرده من ۴ فیلم ساخته‌ام. نه، درباره‌اش فکر نمی‌کنم. صبح بیدار می‌شوم و می‌گویم: «آه عالی شد! یک روز پراضطراب دیگر.»»

اسکات فیلم «گلادیاتور ۲» (Gladiator 2) با بازی «پل مسکال» و «پدرو پاسکال» را در دست ساخت دارد و پس از آن به گفته خودش یک وسترن می‌سازد. او پیش از «ناپلئون» فیلم‌های تاریخی «آخرین دوئل» (The Last Duel) با بازی «مت دیمون» و «جودی کومر» و «خاندان گوچی» (House of Gucci) با بازی «آدام درایور» و «لیدی گاگا» را ساخته است.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۰۳:۵۹

اسکات درباره انتقاد تاریخ‌دانان می‌گوید: «وقتی با تاریخ‌دانان به مشکل برمی‌خورم می‌پرسم: \"معذرت می‌خواهم رفیق، شما آنجا بوده‌اید؟ نبوده‌اید؟ خوب، پس خفه شوید.\"» 😂 خدایا از باقیمانده عمر بی خاصیت من بکاهان و به عمر ریدلی اسکات بیفزای. از صمیم قلب اینو میگم. این یک فداکاری در راه هنره و در ازای اون یک درخواست از ریدلی اسکات دارم که بماند. 🫶 💕

نمایش اسپویل
۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۰۳:۴۷

چرا زمان ساخت و نمایش اون فیلم مهوع زاک اسنایدر تاریخ و جغرافیا برای هیچکس مهم نبود؛ زمان ساخت و نمایش ناپلئون همه نگران صحت تاریخی فیلم شدند؟!

نمایش اسپویل
۲۸ آبان ۱۴۰۲ ۲۰:۲۹

خدایا ریدلی اسکات رو خودت حفظ کن😂😍

نمایش اسپویل
۲۸ آبان ۱۴۰۲ ۲۰:۲۷

استاد عشقه باهیچ کس رودربایستی نداره😂

نمایش اسپویل
۲۸ آبان ۱۴۰۲ ۱۷:۰۰

استاد شما اینجوری نبودی که !!

نمایش اسپویل
۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۰۴:۰۰

😂

نمایش اسپویل
۲۸ آبان ۱۴۰۲ ۱۹:۲۰

استاد خستس اعصاب مصاب نداره دیگه

نمایش اسپویل