news-background
news-background

مارگو رابی: گرتا گرویگ با فیلم Barbie «قوانین بازی» را برای فیلمسازان زن تغییر داد

رابی یکی از تهیه‌کنندگان «باربی» است.

«مارگو رابی» شنبه شب در رویداد کانتندرز «ددلاین» می‌گوید «گرتا گرویگ» با فیلم «باربی» (Barbie) «قوانین بازی» را برای کارگردانان زن تغییر داده است.

رابی که به عنوان تهیه‌کننده پیشنهاد تولید این فیلم ۱.۴۵ میلیارد دلاری را به گرویگ داده می‌گوید: «بدون شک نمی‌خواستم یک «باربی» تملق‌آمیز بسازم. می‌خواستم مسائل ترسناک را به اندازه مسائلی که تجلیل می‌کنیم انتقاد کنیم. دقیقاً به همین علت بود که به سراغ گرتا رفتم، چون فکر می‌کردم او این کار را می‌کند.»

رابی با کمپانی لاکی‌چپ امتیاز اقتباس سینمایی از اسباب‌بازی‌های باربی را خریداری کرد و نگارش فیلمنامه را به گرویگ و همسرش «نوآ بامبک» سپرد. او می‌گوید: «در دنیا همه باربی را می‌شناسند. اگر به نقشه نگاه کنید، نقشه‌ای که در زمان ارائه پیشنهاد فیلم نشان دادیم، می‌بینید که باربی را در سراسر دنیا می‌شناسند.»

«باربی» در اولین هفته اکران در آمریکای شمالی ۱۶۲ میلیون دلار فروخت و رکورد افتتاحیه سال، پرفروش‌ترین افتتاحیه فیلمی به کارگردانی یک زن، و پرفروش‌ترین افتتاحیه کارنامه رابی و «رایان گاسلینگ» را ثبت کرد. علاوه بر این، «باربی» حالا پرفروش‌ترین فیلم تاریخ استودیوی برادران وارنر و پرفروش‌ترین فیلم تاریخ به کارگردانی یک زن است.

با این حال گرویگ دوست ندارد موفقیت «باربی» به نام او نوشته شود. در عوض، تأکید می‌کند که فیلمسازان زن پیش از او راه را هموار کرده‌اند: «امکان نداشت که بتوانیم روی صحنه بیاییم و کارمان را بکنیم اگر آن زنان نبودند. بنابراین در اینجا احساس تنهایی نکنید. به نظر من زنان زیادی پیش از من بوده‌اند و پس از من خواهند آمد.»

رابی اما اصرار می‌کند که گرویگ «قوانین بازی» را برای زنان فیلمساز تغییر داده است: «می‌خواهم حرفی را بزنم که گرتا برای گفتنش بیش از حد فروتن است. او به معنای واقعی بازی را تغییر داد. از حالا به بعد، به خاطر کار او متفاوت شده. کار بسیار بزرگی است. و فردی دیگر با ایده اریجینال دیگری که نیازمند بودجه بزرگ است خواهد آمد، و یک بازیگر زن نقش اول خواهد داشت، و از «باربی» نام می‌برد و می‌گوید: «اما آن فیلم پرفروش شد.» و همه در پاسخ به او می‌گویند بله باید چراغ سبز نشان دهیم و این شگفت‌انگیز است.»

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید
۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۰۳:۳۷

«گرتا گرویگ» خوش شانس ترین موجود روی زمینه. همین و دیگر هیچ!

نمایش اسپویل
۲۸ آبان ۱۴۰۲ ۱۸:۱۴

درآمد فیلم باربی رو باید نصف حساب کرد. چون مطمئنم مردهای که رفتن سینما به زور پارتنرشون بوده.

نمایش اسپویل