news-background
news-background

کمپانی‌های فیلمسازی در پی متهم شدن ایلان ماسک به «یهودستیزی» شبکه اجتماعی X را تحریم کردند؛ ماسک تهدید کرد یک شکایت «دما-هسته‌ای» ثبت می‌کند

مالک شبکه اجتماعی ایکس از سوی کمپانی‌های فیلمسازی به یهودستیزی متهم و تحریم شد.

«ایلان ماسک» پس از متهم شدن به یهودستیزی از سوی کمپانی‌های رسانه‌ای و فیلمسازی تحریم شد. این کشمکش‌ها وقتی شروع شد که ماسک به اظهار نظر یک کاربر شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) درباره یهودیان واکنش نشان داد و با او موافقت کرد.

آن کاربر نوشته بود: «گروه‌های یهودی دقیقاً یک نوع گفتمان نفرت‌پراکنی را علیه سفیدان هدایت کرده‌اند و ادعا می‌کنند که می‌خواهند مانع استفاده از آن علیه خودشان شوند. حالا دیگر کوچک‌ترین اهمیتی به جمعیت‌های غربی یهودی نمی‌دهم که به این حقیقت دردناک پی برده‌اند که گروه‌های اقلیتی که از حمله به کشورشان حمایت می‌کنند در واقع از آن‌ها خیلی خوششان نمی‌آید. حقیقت بی‌پرده را می‌خواستید، بفرمایید.»

ماسک چهارشنبه گذشته و در میان درگیری خونین اسرائیل و فلسطین که از ۷ اکتبر آغاز شده و همچنان ادامه دارد به این توییت نوشت واکنش نشان داد و نوشت: «شما حقیقت واقعی را بیان کردید.»

آی‌بی‌ام، انی‌بی‌سی‌یونیورسال، پارامونت گلوبال، والت دیزنی، لاینزگیت، برادران وارنر دیسکاوری، سونی پیکچرز، و اپل به دنبال این توییت اعلام کردند که تبلیغات در پلتفرم ایکس را متوقف خواهند کرد هرچند «لیندا یاکارینو» مدیر عامل ایکس سعی کرد با انتشار بیانیه‌هایی از لطمه بیشتر جلوگیری کند.

وقتی «جاناتان گرینبلات» مدیر عامل «انجمن ضد-افترا» درباره توییت ماسک نوشت «یهودستیزی در آمریکا در حال انفجار است»، ماسک سعی کرد از خودش دفاع کند: «این انجمن به شکل غیرمنصفانه از اکثریت در غرب حمله می‌کند، در حالی که اکثریت در غرب از یهودیان و اسرائیل حمایت می‌کنند. به این علت است که آن‌ها نمی‌توانند بر اساس انگاشته خودشان، از گروه‌های اقلیتی انتقاد کنند که تهدید اصلی‌اند.»

سخنگوی «کاخ سفید» ساعاتی بعد به این توییت ماسک واکنش نشان داد و گفت پرداخت به تئوری‌های توطئه علیه یهودیان «یک ماه پس از مرگبارترین روز در تاریخ یهود پس از هولوکاست» نباید تکرار شود.

«ایلان ماسک» پس از آنکه از سوی کمپانی‌ها تحریم شد وعده یک «شکایت دما-هسته‌ای» را علیه آن‌ها و سازمان مراقبتی مدیا مترز داد و جمعه شب در پلتفرم ایکس نوشت: «به محض اینکه دوشنبه دادگاه بازگشایی شود، کمپانی ایکس یک شکایت دما-هسته‌ای علیه مدیا مترز و همه آن‌هایی که در این حمله فریبکارانه به کمپانی ما نقش داشتند ثبت خواهد کرد.»

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید