news-background
news-background

کریستفر مک‌کواری معنای عنوان Mission: Impossible - Dead Reckoning را توضیح می‌دهد

سه قسمت اخیر «مأموریت غیرممکن» عناوین ثانویه جذاب «پروتکل روح» (Ghost Protocol)، «ملت سرکش» (Rogue Nation) و «فال‌اوت» (Fallout) را داشتند. دو قسمت پایانی این چندگانه «موقعیت‌یابی تخمینی» (Dead Reckoning) نام گرفته که به‌رغم جذابیتش کمی مبهم است و ارتباطش با «ایتان هانت» جاسوس با بازی «تام کروز» نامعلوم.

«کریستفر مک‌کواری» نویسنده و کارگردان این دو قسمت در مصاحبه با «امپایر» از معنای این عنوان ثانویه گفته است: «از گذشته ایتان مسائل زیادی پدیدار می‌شود. «موقعیت‌یابی تخمینی» یک اصطلاح راهوری است. معنایش این است که شما مسیری را فقط بر اساس آخرین موقعیت شناسایی‌شده خود انتخاب می‌کنید و این به یک استعاره تبدیل می‌شود نه تنها برای ایتان، بلکه چندین شخصیت دیگر.»

مک‌کواری در مورد دو قسمت بعدی فیلم می‌گوید: «اولین مسئله‌ای که در موردش شک نداشتیم این بود که اگر قرار است یک ماجراجویی دو-بخشی باشد، باید حماسی باشد. باید قسمتی باشد که سایر قسمت‌های قبلی چندگانه را ببلعد. راه دیگری وجود ندارد.»

برای قسمت‌های هفتم و هشتم «مأموریت غیرممکن» ۱۲ تا ۱۴ میلیون دلار به صورت پیش‌پرداخت دریافت کرده و درصد قابل‌توجه از فروش این دنباله‌های اکشن را نیز به دست می‌آورد. «سایمون پگ»، «وینگ ریمز»، «ربکا فرگوسن»، و «ونسا کربی» دیگر بازیگران این فیلم خواهند بود. چهره‌های جدید چندگانه نیز «هیلی آت‌ول» و «پام کلمنتیف» بوده‌اند.

«موقعیت‌یابی تخمینی قسمت دوم» (Dead Reckoning Part Two) هشتمین و آخرین قسمت چندگانه است و تابستان سال ۲۰۲۴ اکران خواهد شد. قسمت هفتم (Dead Reckoning Part One) ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۳ روی پرده خواهد رفت.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید