فیلمهای انیمیشن «روح» و «گرگسواران» به ترتیب هفت و شش جایزه را تصاحب کردند و «مندلوری» جایزه بهترین انیمیشن شخصیت لایو-اکشن را دریافت کرد.
فیلم انیمیشن بلند «روح» (Soul) پیکسار و دیزنی و «گرگسواران» (Wolfwalkers) کارتون سالن جمعه شب جوایز چهل و هشتمین دورهی مراسم «انی» (Annie) را درو کردند. «روح» شب گذشته برندهی هفت جایزه و «گرگسواران» شش جایزه شد.
انیمیشن «روح» جایزهی بهترین فیلم بلند، بهترین نویسندگی برای «پیتر داکتر»، «مایک جونز»، و «کمپ پاورز»، بهترین موسیقی برای «ترنت رزنر» و «اتیکاس راس» و «جات باتیست»، بهترین انیمیشن شخصیت، بهترین جلوههای ویژه، بهترین استوریبورد، و بهترین تدوین را به خانه برد، در حالی که «گرگسواران» که با همکاری اپل اریجینال فیلمز تولید شده، جوایز بهترین فیلم انیمیشن بلند مستقل، بهترین کارگردانی برای «تام مور» و «راس استوارت»، بهترین طراحی صحنه، بهترین طراحی شخصیت، بهترین صداپیشگی برای «ایوا ویتاکر» را کسب کرد.
پیش از برگزاری گلدن گلوب، بفتا و اتحادیهی تهیهکنندگان، انیمیشن «روح» از بخت بالایی برای دریافت اسکار برخوردار بود، اما با جایزهی «انی» راه خود را برای موفقیت در مراسم اهدای جوایز آکادمی حتی هموارتر کرد. پیکسار میتواند با «روح» یازدهمین اسکارش را برای فیلمهای انیمیشن بلند کسب کند. «پیتر داکتر» نیز پس از «بالا» (Up) و «وارونه» (Inside Out) فرصت تصاحب سومین اسکارش را خواهد داشت.
سریال «مندلوری» (The Mandalorian) دیزنی+ هم جمعه شب جایزهی بهترین انیمیشن شخصیت لایو-اکشن را دریافت کرد.
فهرست برندگان جوایز «انی» در سال ۲۰۲۱:
بهترین فیلم بلند
بهپیش (Onward)
روح (Soul) – برنده
کرودها: عصر جدید (The Croods: A New Age)
ویلوبیها (The Willoughbys)
تور جهانی ترولها (Trolls World Tour)
بهترین فیلم بلند مستقل
فارماگدون (A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon)
کلامیتی جین (Calamity Jane)
اون-گاکو: صدای ما (On-Gaku: Our Sound)
موجسواری کن (Ride Your Wave)
گرگسواران (Wolfwalkers) – برنده
بهترین جلوههای ویژه برای فیلم بلند
روی ماه (Over the Moon)
روح (Soul) – برنده
کرودها: عصر جدید (The Croods: A New Age)
تور جهانی ترولها (Trolls World Tour)
گرگسواران (Wolfwalkers)
بهترین انیمیشن شخصیت در تلویزیون/رسانه
کرسیمس بیگانگان (Alien Xmas)
بوجک هورسمن (BoJack Horseman)
کیهان: عوالم امکان (Cosmos: Possible Worlds)
هیلدا (Hilda) – برنده
لامپ لایف (Lamp Life)
بهترین انیمیشن شخصیت در فیلم بلند
بهپیش (Onward)
روح (Soul) – برنده
کرودها: عصر جدید (The Croods: A New Age)
ویلوبیها (The Willoughbys)
گرگسواران (Wolfwalkers)
بهترین انیمیشن شخصیت در عناوین لایو-اکشن
ماجراهای کریسمس ۲ (The Christmas Chronicles 2)
مندلوری (The Mandalorian) – برنده
آکادمی آمبرلا ۲ (The Umbrella Academy 2)
ناکامی تیمی: اشتباهات ما (Timmy Failure: Mistakes Were Made)
بهترین استوریبورد در فیلمهای بلند
ارویگ و ساحره (Earwig and the Witch)
روی ماه (Over the Moon)
روح (Soul) – برنده
کرودها: عصر جدید (The Croods: A New Age)
گرگسواران (Wolfwalkers)
دیدگاهها
مهمان
برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید