میدونستی برای دسترسی سریع و بدون فیلتر شکن میتونی از اپلیکیشن ویندوز و مک ۳۰نما استفاده کنی؟

دانلود برنامه

سی نما - «کارن آلن» بازیگر فیلم‌های Indiana Jones: «ایندیانا جونز پدوفایل نیست»

 

آلن ابهام یکی از جملات فیلم «مهاجمان صندوق گمشده» را برطرف می‌کند.

 

«کارن آلن» توضیحاتی در مورد جمله پرابهام فیلم «مهاجمان صندوق گمشده» (Raiders of the Lost Ark) ارائه می‌کند که سبب شد بعضی از بینندگان معتقد شوند «ایندیانا جونز» با بازی «هریسون فورد» یک پدوفایل یا دست کم آزارگر جنسی است. این جمله در حین صحنه معرفی شخصیت «ماریون ریون‌وود» با بازی آلن، در بار ماریون بیان می‌شود، وقتی که دو شخصیت برای اولین بار پس از یک دهه یکدیگر را ملاقات می‌کنند.

ماریون ایندیانا را می‌زند و می‌گوید: «در ۱۰ سال گذشته یاد گرفته‌ام که از تو متنفر باشم.» وقتی ایندیانا می‌گوید هرگز قصد نداشته او را ناراحت کند، زن پاسخ می‌دهد: «یک بچه بودم! عاشق شده بودم! اشتباه می‌کردم و تو می‌دانستی.» سپس وقتی ایندیانا سعی می‌کند عذرخواهی کند، ماریون می‌گوید: «می‌دانی با من چه کردی؟ با زندگی من؟»

فیلم «مهاجمان صندوق گمشده» توضیحی دیگری در مورد این صحنه ارائه نمی‌کند و بسیاری از بینندگان را با ابهاماتی در مورد آنچه میان ایندیانا و ماریون اتفاق افتاده رها می‌سازد. اما آلن همزمان با انتشار نسخه‌های 4K فیلم در مصاحبه با «آپراکس» توضیحاتی در مورد این صحنه و اینکه چرا هرگز رابطه این دو شخصیت را آزارگرانه نمی‌داند ارائه کرده است.

آلن می‌گوید: «به گمانم می‌توان گفت [گمراه‌کننده است.] فکر می‌کنم مثلاً ۱۶ ساله بوده‌ام. نمی‌دانم. همیشه تصور کرده‌ام که او ۱۶ ساله و ایندیانا ۲۶ ساله بوده‌اند. و آن مرد دانش‌آموز پدرش بوده و این رابطه بسیار رازآلود رها شده. ما حتی نمی‌دانیم که ماجرا چیست. یعنی، ممکن است چند باری یکدیگر را بوسیده باشند، و دختر تحت تأثیر قرار گرفته، و ایندیانا نمی‌خواسته با دختری به آن جوانی وارد رابطه شود. و شاید خشم پدرم را برمی‌انگیخته.»

آلن اضافه می‌کند: «جذابیتش این است که ما شرایط را نمی‌دانیم. بنابراین معلوم است که دختر ایندیانا را به‌شدت دوست داشته. ایندیانا هم ممکن است او را دوست می‌داشته. اما در نهایت، به این نتیجه رسیده که رابطه خطرناکی است و نمی‌خواسته درگیرش شود. یعنی به گمانم وقتی چیزی تا این حد مبهم است، می‌توانید هرگونه که می‌خواهید آن را نقش بزنید. من اینگونه نقش می‌زنم که رابطه‌ای معصومانه بوده. وقتی زن می‌گوید: «اشتباه می‌کردم و تو می‌دانستی.» فکر می‌کنم شاید ایندیانا او را تشویق کرده. اما وقتی می‌گوید بچه بوده، منظورش این است که ۱۶ ساله بوده.» آلن در پایان می‌گوید: «فکر نمی‌کنم که ایندیانا یک پدوفایل باشد. این مسیری است که بعضی افراد در پیش گرفته‌اند.»

آلن در بخش دیگری از مصاحبه می‌گوید برای آن صحنه واقعاً چند باری به «هریسون فورد» مشت زده است.

 

21 خرداد 1400 00:12

سایر اخبار

ارسال دیدگاه جدید

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربریتان شوید یا عضو سایت شوید.