میدونستی برای دسترسی سریع و بدون فیلتر شکن میتونی از اپلیکیشن ویندوز و مک ۳۰نما استفاده کنی؟

دانلود برنامه

رده سنی فیلم‌ها و سریال‌ها - دانلود فیلم و سریال جدید با لینک مستقیم و زیرنویس فارسی بدون سانسور، پخش و تماشای آنلاین و فیلمهای خارجی عاشقانه، ترسناک، اکشن و خنده دار

ممکن است هنگامی که درباره فیلمی جستجو می کنید، به حروفی برخورد کنید که برای توضیح رده سنی جلوی فیلم نوشته شده است، در سایت IMDb نیز برای رده بندی فیلم ها از این حروف استفاده شده است.در اینجا این رده بندی را خدمتتان معرفی می کنیم تا هنگام انتخاب فیلمی برای تماشا از آنها بهره بگیرید.

MPAA مخفف The Motion Picture Association of America می باشد كه به معنی انجمن فیلم سینمایی آمریكا است، كار این انجمن درجه بندی نمایشی فیلم های سینمایی است كه در اول نوامبر 1968 رسما كار خود را آغاز كرد.

GGeneral Audienceبه معنی تماشگران عمومی است كه همه سنین قادر به تماشای این فیلم ها می باشند، و به این معنی است كه فیلم چیزی را شامل نمی شود و حتی خطری برای بچه های جوان هم ندارد.
PGParental Guidance Suggestedبه معنی تصمیم گیری با والدین است كه ممكن است مواردی برای بچه ها مناسب نباشد، و به این معنی است كه والدین ممكن است دوست نداشته باشند بچه های جوانشان این سری فیلم ها را ببینند و ممكن است مسئله ای هم نداشته باشد.
PG-13Parents Strongly Cautionedبه معنی تذكر قاطع به والدین است كه بعضی موارد برای بچه های زیر 13 سال نامناسب است و والدین باید برای اجازه دادن به بچه های جوان ترشان به دیدن این فیلم ها دقت نمایند. این فیلم ها حاوی صحنه های عشقی و برهنگی نیستند؛ فقط حاوی مقداری صحنه عشقی معمول(بوسه) و شاید مواد مخدر می باشند.این فیلم ها بیشتر حاوی صحنه ها ی خشن میباشند.
RRestricted-Under 17به معنی بچه های زیر 17 سال باید با والدین همراه باشند و یا شخص بزرگتری سرپرست آنها باشد و به این معنی است كه هیئت تشخیص داده است كه موارد این فیلم ها برای بزرگ سالان است و والدین بیشتر از فرزندانشان ترغیب می شوند كه این فیلم ها را ببینند. همچنین ممكن است رتبه R به معنی های دیگری باشد، فیلم حاوی كلمات ركیك، خشونت، صحنه های عشقی و نمایش استعمال مواد مخدر است.
NC-17No One 17 and Underبه معنی هیچ شخص 17 سال و زیر 17 سال قادر به تماشای این نوع فیلم ها نمی باشد، ممكن است فیلم حاوی مناظر واضح صحنه های عشقی و یا كلمات ناخوشایند و یا خشونت زیاد و یا تمام موارد باشد. درجه NC-17 بر این دلالت ندارد كه فیلم ضد اخلاقی است.
NRNot Ratedگروه بدون رده یا NR فیلم هایی که درجه بندی نشده باشند در این رده قرار می گیرند. معمولاً خانواده ها از این فیلم ها استقبال نمی کنند!

به طور خلاصه:

درجه G نشان دهنده این است که همه سنین بدون هیچ مشکلی می توانند فیلم را ببینند.

درجه PG هشداردهنده است و این را می گوید که والدین باید کمی مواظب باشند چون در آن رگه هایی از خشونت و صحنه های مبتذل و … وجود دارد.

درجه PG-13 خطرناک محسوب می شود و بدین معنی است که بچه های زیر 13 سال نباید فیلم را نگاه کنند.

درجه R نشان دهنده این است که افراد زیر 17 سال باید حتما با همراهی والدینشان این فیلم را نگاه کنند.

درجه NC-17 این درجه نشان دهنده این است که دیدن این فیلم برای افراد زیر 17 سال ممنوع می باشد.

و در آخر معیار درجه بندی در فیلم ها داشتن 4 ویژگی است:

  1. گفتگوهای بازیگران و استفاده از کلمات نا مناسب.
  2. خشونت و صحنه های خشونت بار.
  3. استفاده ازمواد مخدر و دارویی در فیلم.
  4. صحنه های مبتذل و برهنگی.

فرق آشکار در دو گروه سنی R و NC-17 به خاطر داشتن صحنه های بیش از حد مبتذل است.


Ratings سریال ها

TV-Yبرنامه هایی که این نشان را دارند طوری طراحی شده اند که برای تمامی کودکان مناسب می باشند
TV-Y7این برنامه برای کودکان 7 سال و بالاتر طراحی شده است.
برنامه هایی که در این رده قرار میگیرند بیشتر برای بدست اوردن مهارت های تکاملی مورد نیاز کودکان،برای تمایز بین باور و واقعیت می پردازند
TV-Gاکثر والدین برنامه های این رده را برای تمامی سنین مناسب میدانند.
در برنامه های این رده از خشونت و کلمات رکیک استفاده نمی شود
TV-PGاین برنامه شامل مطالبی می باشد که ممکن است والدین برای کودکان نامناسب بدانند.
این برنامه دارای اندکی کلمات رکیک و همچنین تاحدی محتوای جنسی می باشند
TV-14اکثر والدین برنامه های این رده را برای سنین زیر 14 سال مناسب نمیدانند.
TV-MAاین برنامه برای مخاطبین بزرگسال طراحی شده و مناسب افراد زیر 17 سال نمی باشد.
برنامه های این رده معمولا شامل محتوای قوی و مکرر جنسی، خشونت افراطی و یا هر دو می باشند

D: گفت و گوهای اشاره کننده و وسوسه امیز

L: کلمات خشن و نامناسب

S: صحنه های جنسی

V: خشونت

FV: خشونت اغراق آمیز