صنف کارگردانان آمریکا روز شنبه در لس آنجلس برندگانش را معرفی کرد.
مراسم اهدای جوایز «صنف کارگردانان آمریکا» (DGA) شنبه شب در لس آنجلس برگزار شد و برندگان بخش سینمایی و تلویزیونی سال گذشته معرفی شدند. فیلمهای «۱۹۱۷»، «سرزمین عسل» و «کارخانهی آمریکایی» جوایز بخش سینمایی را به خانه بردند و «چرنوبیل»، «واچمن» و «بری» در بخش تلویزیون به جوایز مهمتر دست پیدا کردند.
برندگان جوایز «صنف کارگردانان آمریکا» معمولاً برندهی بهترین کارگردانی اسکار را پیشبینی میکند و در شش سال گذشته، تمامی برندگان این جایزه در ادامه اسکار بهترین کارگردانی را هم تصاحب کردهاند: «آلفونسو کوارون» برای «رما»، «گییرمو دل تورو» برای «شکل آب»، «دیمین شزل» برای «لا لا لند»، و «الخاندرو گ. اینیاریتو» برای «از گور برخاسته» و «بردمن.»
فهرست کامل برندگان جوایز صنف کارگردانان آمریکا ۲۰۲۰:
بهترین کارگردانی فیلمهای بلند در سال ۲۰۱۹
بونگ جون هو، انگل (Parasite)
سم مندز، ۱۹۱۷ (1917) - برنده
مارتین اسکورسیزی، ایرلندی (The Irishman)
کوئنتین تارانتینو، روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)
تایکا وایتیتی، جوجو خرگوش (Jojo Rabbit)
بهترین کارگردان تازهکار فیلمهای بلند در سال ۲۰۱۹
متی دیوپ، آتلانتیک (Atlantics)
آلما هارل، سرزمین عسل (Honey Boy) - برنده
ملینا ماتسوکاس، کوئین و اسلیم (Queen & Slim)
جو تالبوت، آخرین مرد سیاهپوست سان فرانسیسکو (The Last Black Man in San Francisco)
تایلر نیلسن و مایکل شوارتز، پینات باتر فالکن (The Peanut Butter Falcon)
بهترین کارگردانی سریالهای درام
نیکل کسل، سریال واچمن (Watchmen)، اپیزود (It’s Summer and We’re Running Out of Ice) - برنده
مارک مایلد، سریال وراثت (Succession)، اپیزود (This Is Not For Tears)
دیوید ناتر، سریال بازی تاجوتخت (Game of Thrones)، اپیزود (The Last of the Starks)
میگل ساپچنیک، سریال بازی تاجوتخت (Game of Thrones)، اپیزود (The Long Night)
استیون ویلیامز، سریال واچمن (Watchmen)، اپیزود (This Extraordinary Being)
بهترین کارگردانی سریالهای کمدی
دن اتیاس، خانم میزل شگفتانگیز (The Marvelous Mrs. Maisel)، اپیزود (It’s the Sixties, Man!)
بیل هیدر، بری (Barry)، اپیزود (ronny/lily) – برنده
دیوید مندل، ویپ (Veep)، اپیزود (Veep)
امی شرمن-پالادینو، خانم میزل شگفتانگیز (The Marvelous Mrs. Maisel)، اپیزود (It’s Comedy or Cabbage)
دنیل پالادینو، خانم میزل شگفتانگیز (The Marvelous Mrs. Maisel)، اپیزود (Marvelous Radio)
بهترین کارگردانی مینیسریال و فیلم تلویزیونی
ایوا دوورنی، وقتی ما را میبینند (When They See Us)
وینس گیلیگان، ال کامینو (El Camino: A Breaking Bad Movie)
توماس کیل، فاسی/وردان (Fosse/Verdon)
جان رنک، چرنوبیل (Chernobyl) – برنده
مینکی اسپیرو، فاسی/وردان (Fosse/Verdon)
جسیکا یو، فاسی/وردان (Fosse/Verdon)
بهترین کارگردانی فیلمهای مستند
ساتیون بوگنار و جولیا رایکارد، کارخانهی آمریکایی (American Factory) – برنده
فراز محمداسحاق، غار (The Cave)
الکس هولمز، خدمتکار (Maiden)
تامارا کوتوسکا، سرزمین عسل (Honeyland)
نانفو ونگ و جیالینگ ژانگ، ملت تک فرزندی (One Child Nation)